• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
20.04.2024 04:29

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Ще правя капак с осветление. Давайте идеи.

Започната от ceckomecko, 01.12.2011 15:53

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ceckomecko

Ще правя самоделен капак с осветление за аквариум около 80 литра.Имам 3 потопяеми китайски пури от по 9вата и мисля да ги закача за горната част на капака.Въпроса ми е дали вместо фолио или рефлектори мога да сложа огледало в горната част на капака.И също така от какъв материал ще е възможно да се направи.Четох темите за капаците но има доста разнородни мнения относно материала на капака.Благодаря предварително

Giorgio_Armano

Пластмаса
Какво по добре от това,достъпен и лесно обработваем материал.
АКВАРИУМИ,ТЕРАРИУМИ,СИСТЕМИ ЗА ГАРА РУФА,СЪМПОВЕ и ВСИЧКО ОТ СТЪКЛО
Качество по добро от цената.
тел.0899007268

ata_nas

Препоръчвам без капак, ако приемаш съвети.

ceckomecko

Цитат на: ata_nas - 01.12.2011 19:13
Препоръчвам без капак, ако приемаш съвети.

Имам стъклен капак на който съм залепил 3 потопяеми пури които греят жестоко водата и искам да ги отделя от водата колкото може по на нагоре.А и през този стъклен капак ми се осветява цялата стая само от лампите,а аз искам само аквариума да свети.Единственият избор по джоба ми ми се стори такъв саморъчно направен капак.А какво точно имаш в предвид защо да е по добре без капак ?

ata_nas

Лично мнение, без да се натрапвам.
Разгледай аквариуми от последните световни конкурси, може да придобиеш друга идея.

VDO

Намери някаква кутия горе-долу с дължината на аквариума и достатъчно широка ,за да побере лампите,облепи я отвътре с лъскаво фолио или тънка алуминиева ламарина.Захвани в нея лампите и я постави отгоре на стъклото.Може да и подложиш нещо в двата края ,за да е по-високо от стъклото;Така няма да грее и няма да осветява стаята.Временно може да опиташ така.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs22.postimg.org%2Fmac34rft9%2Fphotocat5.jpg&hash=360a4daf14830905da8b7981cd428ee276c00958

raadkoo

Здравей колега. Конкретно на въпроса - два от аквариумите ми са с огледални капаци в смисъл изцяло са направени от огледало. Височината е облепена с фолио, а отгоре съм оставил огледалото да се вижда. Вътре съм залепил също огледало да отразява. Да ти кажа има разлика и е много изгоден вариант. Ако имаш притеснения относно сигурността си го направи от пвц или форекс.

ceckomecko

Цитат на: VDO - 01.12.2011 19:45
Намери някаква кутия горе-долу с дължината на аквариума и достатъчно широка ,за да побере лампите,облепи я отвътре с лъскаво фолио или тънка алуминиева ламарина.Захвани в нея лампите и я постави отгоре на стъклото.Може да и подложиш нещо в двата края ,за да е по-високо от стъклото;Така няма да грее и няма да осветява стаята.Временно може да опиташ така.
Благодаря колега добра идея ми даде на първо време ще е така докато не реша точно как искам да стане.
: 02.12.2011г 10:10ч
Цитат на: raadkoo - 01.12.2011 22:09
Здравей колега. Конкретно на въпроса - два от аквариумите ми са с огледални капаци в смисъл изцяло са направени от огледало. Височината е облепена с фолио, а отгоре съм оставил огледалото да се вижда. Вътре съм залепил също огледало да отразява. Да ти кажа има разлика и е много изгоден вариант. Ако имаш притеснения относно сигурността си го направи от пвц или форекс.
Колега защо височините си ги облепил с фолио след като и те са огледални.Може би има нещо което не знам  :duvar:

raadkoo

Аз не се изразих както трябва май :-) Капакът е с огледалната част навън. Стените са облепени с черно релефно фолио. Отгоре съм оставил да е огледално и съм залепил още едно отвътре да отразява. Горната част е направена от две части една неподвижна и една плъзгаща навъртре. Лампите не са закрепени на капака а съм използвал готови тела и са повдигнати на 2 см. от стъкления капак. А за скаридарника си съм направил нещо като купол колкото да скрива лампата - карон (кутия от пица), лепило и пак фолио. Това става най-бързо

ceckomecko


DJ_Aleks_Di

аз скоро си направих капак от Ламинат и съм си сложил 3 Пури :) за аквариум 110 л.

hunter

Браво на теб ама виж от кога е последния пост и темата :-)

DJ_Aleks_Di

Цитат на: hunter - 09.02.2013 22:43
Браво на теб ама виж от кога е последния пост и темата :-)

:-D :-D :-[

Similar topics (5)

16201

Започната от dok70


Публикации: 24
Прегледи: 17321

14665

Започната от dok70


Публикации: 15
Прегледи: 9172

1120

Публикации: 13
Прегледи: 6614

53814

Публикации: 15
Прегледи: 11048

10494

Започната от zlatin


Публикации: 37
Прегледи: 18159