• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 17:15

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Ще лепя аквариум. Снимки и коментари.

Започната от kratun, 18.04.2007 10:16

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

islander

По добре става с акрилен силикон, който е специално за фугиране от по-евтиния. Той е водоразтворим докато е още пресен преди да изсъхне. Затова се изчиства първо мн. добре и после се навлажнява дървото преди да се фугира. Естествено че се ползват и гвоздейчета от обикновените за прикрепяне.
Акрилния силикон после може и да се боядиса в цвета на дограмата, докато върху санитарния не държи боята.

dido

Е, та то акрилния не е силикон бе.

islander

Знам, но навсякъде така му викат...

Flober

Цитат на: islander - 22.05.2007 15:37
По добре става с акрилен силикон
После като го потъркаш с пръст и-пада от стъклото,не знам кога ще пострада някой минувач отдолу .

islander

Цитат на: Flober - 22.05.2007 22:20
После като го потъркаш с пръст и-пада от стъклото,не знам кога ще пострада някой минувач отдолу .

Ми прави го както си искаш. Аз споменах преди, че се ползват и гвоздейчета от обикновените за стъкло за прикрепяне.

Flober

Вярно е написал си и аз го бях прочел. *DRINK*  Лошото е,че когато ги лепих преди 7-8 год. не се сетих за пирончета  :'( както и да е(мой проблем,за сега ) Но- само споделям впечатления от акрилния "силикон".

kratun

Преди около 7 години и аз правих ремонт. Тогава смених всички стъкла, защото бяха много крехки и чупливи. Новите прозорци залепих със силикон, като преди това бях ошкурил цялата дограма и я бях боядисал с авто емайл лак. Върху подготвената и боядисана дограма, нанесох силикона и залепих стъклата. После, вместо стандартния маджун за оформяне на ъгловия релеф, използвах предварително нарязани ъглови "шипки" по този начин:

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi155.photobucket.com%2Falbums%2Fs320%2Fkratun%2FGraphic2.jpg&hash=ad23280688f33f17365945471fe44b533204836f

"Шипките" са заковани с малки гвоздейчета за стъкло. Не стана много добра снимка, но я правих преди малко, т.е. по тъмно
,,Всичко, което съм искал е било — съгласие с моите желания, след конструктивна дискусия." - Уинстън Чърчил.

kratun

Цитат на: Ilianidis - 05.05.2007 13:40
Не слагай напречното,подсигурен си,още повече,че използваш 10мм.
Днес, най-накрая намерих време и напълних коритото. Напълних го почти до преливане. Разклатих го - издържа, да му се ненадяваш. Единственото, което ме притеснява е, че точно по средата на дължина има равномерно издуване на предното и задно стъкла с точно 1 мм. Все още има възможност да сложа една напречна разпънка. А дали да го направя?!?!?! Не ми харесва, че стоят под постоянно напрежение.
,,Всичко, което съм искал е било — съгласие с моите желания, след конструктивна дискусия." - Уинстън Чърчил.

Тони

Сложи една разпънка дори и да не те притеснява , че това издуване ще доведе до спукване на стъклото . При изпъкналото стъкло се получава нещо като лупа  и не е много приятно да се взираш дълго , особено от близо. Аз на моя аквариум съм му свикнал, но много хора (гости) са ми казвали , че все едно гледат през очила, дори им се виело свят и им ставало лошо.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg293.imageshack.us%2Fimg293%2F4525%2Fdsc01245editedzg1.jpg&hash=2c575e6a505c8a44fc649f5cdac35d60b1303f00Тука ред нема, ама требва да се спазва!

Ilianidis

Нали си сложил надлъжни ребра,дори и да сложиш напречно,няма да има промяна,пак ще остане издуването.То е в центъра,не горе.1мм не е опасно.

islander

Сложи напречната щом имаш издуване. Дори и с малко да поеме напрежението, все си е нещо. Става по устойчиво така. Това е моя съвет.
Аз също си бях приготвил напречна разпънка на моя аквариум, който лепих скоро, но не се наложи да слагам, защото е с размери 90/50/50 см, но го правих от 10 мм. стъкло. Залепих му две надлъжни разпънки от същото стъкло (2.5 см широки) и няма видимо огъване.

kratun

За да не повтарям снимките от предните страници, ще кажа, че стъклото е 10мм и аквариума е дълъг 1200 мм. Издуването е само в най-високата му част. Има две надлъжни разпънки, а издуването е общо 1мм на 400 мм ширина и то само в средата се забелязва. Ако сложа напречна разпънка, ще е за да съм сигурен, че лицето и гърба няма да стоят под напрежение. И дори да се пукнат, ще има какво да ги задържи, дори и да ми пречат малко при ровенето в аквариума. Решил съм го! Утре ще го направя. Живот и здраве вдругиден ще направя застраховката и пълня.
,,Всичко, което съм искал е било — съгласие с моите желания, след конструктивна дискусия." - Уинстън Чърчил.

islander

Аз точно това имах предвид. Да е по-сигурно, макар че надали ще има проблем. Действай както си го замислил. Най-малкото, поради факта, че ти си човекът!!! (собственикът)  *DRINK*

kratun

Всички в тойзи ми ти форум сте виновни! Докарахте ми толкоз бели на главата, че нямам думи. От едната страна перфекционисти, от другата "макроси", от третата - професионалисти, от четвъртата - любители на чашката, пардон "професионалисти". Егати форума!!!
Заради вас се наложи да направя основен ремонт на апартамента "защото аквариума ще стои на това място повечко години", според жена ми, и сега точно беше момента за ремонт. На всичкото отгоре тя (жена ми де) ви изгледа доволните физиономии на Варвара, и тази година ще трябва да изшофирам 500 и кусур километра от Силистра до Пазаржик и надолу по картата, за да опозная Родината. Сглобявах аквариум, купувах джунджурии, раците и охлювите ми стоят "на хотел" в София, защото нямам време за локвата, да не говорим за рибите. Правих нови мебели. Писна ми!!!
Егати форума! Запали черга!!! А колко добре си бях без вас! :-|
,,Всичко, което съм искал е било — съгласие с моите желания, след конструктивна дискусия." - Уинстън Чърчил.

NO CARRIER

Обади се като наминаваш покрай Пазарджик, за да изгасим чергата. ;)
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

Similar topics (5)

3986

Публикации: 21
Прегледи: 18038

15553

Публикации: 27
Прегледи: 9289

56995

Публикации: 14
Прегледи: 4977

7128

Публикации: 24
Прегледи: 14355

42881

Публикации: 0
Прегледи: 2204