• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 18:54

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Съвети за направа на аквариум

Започната от Ариел е мъжки, 16.09.2014 13:17

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ариел е мъжки

Здравейте! Решил съм да си направя аквариум с размери 100х50х50 (ДхШхВ), с обем 250 л. Доколкото съм чел тук дебелината на стъклата трябва за него да е 8 мм, като дъното да е 10 мм. В него смятам да гледам живородки, някоя друга скалария (всякакви риби, които може да съжителстват заедно общо взето), треволяци, охлюви, изобщо мисля да е разнообразие от твари (луд на шарено се радва  :-D). Трябва ли обаче да има разпънки в него, как и къде да са разположени? Какъв силикон да използвам за залепване на стъклата?

Та тъй като съм общо взето начинаещ ще се радвам на полезни съвети, корекции, подробности, които забравям да ми посочите и т.н.

_Kirilov

С 8-ца стъкло ще трябва да слагаш разпънки от всякъде .
Като ще се хващаш на хорото прави го цялото от 10мм - икономията не е чак кой знае колко голяма.

А до рибите - скаларии с гупи и охлюви - скъпа храна ще има скаларчетата ;)

Ариел е мъжки

С 10 мм стъкла ще е без разпънки ли имаш предвид?
И сега имам 2 скаларии. Няма проблем с гупите и охлювите.

Joro V

това е доста голям аквариум.. съветът ми е ако не си лепил досега, по-добре да си го поръчаш.
няма да спестиш кой знае колко като пари, но със сигурност ще загубиш много време и нерви, а и крайния резултат може да те отчае..

Ариел е мъжки

Опитът ми като техничар ми подсказва, че ще се справя. Но липсата на опит като акварист ме кара да търся начини, съвети.

Асен Евгениев

Цитат на: Ариел е мъжки - 16.09.2014 13:17
Доколкото съм чел тук дебелината на стъклата трябва за него да са 8 мм, като дъното да е 10 мм.
Може да минеш и само с надлъжните разпънки за капака, важното е да го залепиш качествено.
Нивото на сигурност се определя от собственика. 8-)
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Similar topics (5)

22911

Започната от Vankyyy


Публикации: 20
Прегледи: 9635

6214

Публикации: 21
Прегледи: 13318

11197

Публикации: 27
Прегледи: 11883

50057

Публикации: 7
Прегледи: 4167

5284

Публикации: 5
Прегледи: 5592