• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 17:15

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Самоделна система за CO2?!

Започната от slapp, 15.06.2006 14:34

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

slapp

15.06.2006 14:34 Last Edit: 09.09.2008 13:43 by kratun
Постигнах малак yспех с CO2 самоделката самоче мн малко балончета пуска така ли трябва да бъде..... пусне  1,2,3 балончета 15 секунди няма нищо и пак така ?!?!

zmeq

Седни прочети малко и тогава пиши квото и да е.
Не е важно колко се отделя от системата ти, а колко се разтваря. Тебе ти се види малко, а според мен ако ти е добър реактора ша ти измре рибата  :evil:

dido

Може би ти изпуска от врзъката на капачката.

slapp

е аз четох уш ама никаде неразбрах горе доло колко треа да се отделя просто ми се вижда малко и затова питам.... немооо разбера у тоо форум що некои дето нищо неотбира от нещо, разбирачите беднага треа да зинат неможе ли поне веднъж да напиша нещо и някои наи кратко и спокоино да ми отговори !??!?!??!? сори ама не сички са гениии (както повечето хора в тоя форум) и на секи му се случва да пропусне нещо и да пита немога да ви разбера  :shock:

zmeq

Значи целта на системата е да се достигне определена концентрация на СО2 във водата, която да стимулира форосинтезата. Но съществена част е не само колко се отделя, а и колко се разтваря във водата :!:
Като това е така наречения реактор (ако не бачка добре и много да се отделя файда няма). За това ти трябва и тест за СО2 за да може да прецениш и настоиш системата като цяло.
Трябва ти и силно осветление (0,5 В/л) и силно торене. Факторите трябва да са налице и трите за да има файда.
Като цяло може да минеш и без СО2, ако не гледаш много специфични растения и не търсиш як растеж. Който води до често косене  :wink:

Някъде из форума трябва да има статия за нужната концентрация на СО2, ако наистина си навит и готов да осигуриш всички условия  :wink:

Xektor

Мойте растения започнаха да отделят кислород като пощурели. Все още не съм забелязъл растеж, но сигурно трябва да мине известно време докато има видим ефект. В момента съм с една 18 и една 25 вата лампи. Купих си комплект за СО2 на NUTRAFIN и съм много доволен от него. Разтварянето на СО2-то е някъде 80 - 90%.
Слагам тор на SERA - florena. Кажете нещо повечко за него. Дали е добър като за начало и дали трябва да се сменя от време на време с друг. И ще е добре ако споменете тук нивото на концентрация на СО2 във водата.

slapp

мерси мн напраих си изводи явно засега нямам нужда но се пак направих опит че ми беше интересно мерсиииииииииииии

Longanlon

Цитат на: "Xektor"Слагам тор на SERA - florena. Кажете нещо повечко за него. Дали е добър като за начало и дали трябва да се сменя от време на време с друг.

Ако не ти се занимава с домашна химия - слагай си го, но в три пъти по-малки дози от написаните в упътването. Иначе рискуваш да ти се завъдят много водорасли. Сменяй си и водата редовно.

Повечето растениевъди от форума не ползват купени торове за аквариуми, а сами си ги правят:
http://aquariumbg.com/forum/viewtopic.php?t=1440
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ffeeds.feedburner.com%2FLonganlon.2.gif&hash=89a29c11af8a650ec7ddb49df6bd62ce3a6f8f5b

Similar topics (5)

45333

Публикации: 312
Прегледи: 131266

22382

Публикации: 5
Прегледи: 8173

11895

Започната от vampireevil


Публикации: 8
Прегледи: 8272

8840

Публикации: 5
Прегледи: 5250