• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
18.04.2024 06:37

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Самоделен канистър

Започната от NikolaV, 03.05.2005 17:47

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

NikolaV

Ето това много ме кефи:
http://lis.aqa.ru/bigcan/bigcan.html
За следващия аквариум (поне 500 л.) мисля да пробвам :-)
Ако пък не стане, едва ли ще съм хвърлил на вятъра повече от 30-40 лв. и то с помпата...
Случайно някой да ме е изпреварил и да има know how? Специално ме интересува до колко са надеждни херметичните уплътнения на PVC тръбите.

miTko

Май набора(abaro) се канеше да прави. И мен ме кефи, бих си направил, ако  имах по-голям от сегашния аквариум.
Разни мои АКВАРИУМИ 

STIKS

Мислил съм по този въпрос (имам предвид същия канистър), но има проблем по намирането на PVC детайлите. Единственият завод, който ги произвежда в България, е "Капитан дядо Никола" в Габрово.
Там не произвеждат муфи и тапи за по-големите диаметри (160 и 200 mm). За диаметър 110 мм има само тапи. :cry:
В магазините ми казаха, че има вносни такива, но до сега не съм намерил.  :oops:
Иначе конструкцията много ми е харесала, с малки резерви за уплътненията (имам предвид възелът "канистър-помпа-аквариум").
Мисля, че по добре би било, ако се използва фонтанна помпа, поставена в самия канистър. Захранването би могло да стане, чрез щуцер запълнен със силикон, през който минава захранващия кабела.
При липсата на PVC детайли мисля да използвам неръждаваема тръба, но за сега това е само проект. :lol:
Ако някой намери такива детайли или по-лесна констръкция за реализиране на идеята нека се обади.

STIKS

Може Живко да е стигнал по-далече от мен. Нека и той да каже. :lol:

Живко

изобщо не съм помръднал от последния разговор. :lol:
най-доброто което измислих е една кофа която е с нагоре краката. :lol:
мисля,че може да се направи,но няма да е като фабричен канистър.нито дори като този на снимката.
визията и обслужването ще са доста по различни.
Никой не се е родил научен.

NikolaV

STIKS, PVC джаджи има всекакви размери. В Практикер съм виждал лично. Намирането им не е проблем според мен. Далече съм от мисълта, че ще е по-хубав от марков, готов. Само се нядявам да е по-евтин. В крайна сметка :-)

niky

Ще е по евтин, но дали ще върши работа?!
Аз бих правил такова нещо само за аквариум, за който няма заводски такъв.

STIKS

Цитат на: "nikolav"STIKS, PVC джаджи има всекакви размери. В Практикер съм виждал лично. Намирането им не е проблем според мен. Далече съм от мисълта, че ще е по-хубав от марков, готов. Само се нядявам да е по-евтин. В крайна сметка :-)
Преди да потърся "джаджите" бях сигурен, че ще ги намеря без никакъв проблем, но за мен се оказа, че не е така. Това не значи, обаче че ги няма. Ако наистина видиш някъде с диаметър 160 и 200 мм се обади.
С втората част на твърдението ти съм напълно съгласен. :lol:

NikolaV

Цитат на: "STIKS"
Цитат на: "nikolav"STIKS, PVC джаджи има всекакви размери. В Практикер съм виждал лично. Намирането им не е проблем според мен. Далече съм от мисълта, че ще е по-хубав от марков, готов. Само се нядявам да е по-евтин. В крайна сметка :-)
Преди да потърся "джаджите" бях сигурен, че ще ги намеря без никакъв проблем, но за мен се оказа, че не е така. Това не значи, обаче че ги няма. Ако наистина видиш някъде с диаметър 160 и 200 мм се обади.
С втората част на твърдението ти съм напълно съгласен. :lol:
Oпа, сега видях, че си от Казанлък. Там сигурно е по-сложно положението. В момента съвсем случайно ми попадна една книжка - "Норми за проектиране на канализационни системи". Има некви каталози и имена и адреси на фирми. Тапи, муфи и тн. от 110 до 500 мм. Ако те интересува мога да ти пратя адреси.

NikolaV

Цитат на: "Niky"Ще е по евтин, но дали ще върши работа?!
Аз бих правил такова нещо само за аквариум, за който няма заводски такъв.
Абе въпроса е и финансов. Замислил съм за догодина един нов гьол около 500-600 л. Тъй като ще съм и новодомец :-) сещаш, че ще съм леко притеснен финансово. А в крайна сметка ако не стане, 30-40 лв., които ще съм инвестирал ще ги прежаля някак. А и не на последно място нещо ме сърбят ръцете за DIY, което мей е най-определящото :-)

niky

Ти скоро и рибите ще почнеш да си правиш  :lol:  :lol:  :lol:

NikolaV

Цитат на: "Niky"Ти скоро и рибите ще почнеш да си правиш  :lol:  :lol:  :lol:
Това е идея. :-)
Иначе "сериозно" съм се замислил за един местен биотопен и естествено сам да си хвана слънчаците примерно :-)

miTko

Да, рибите не  можем да си издялкаме сами.Но за мен щеше да е абсолютна скука, ако си купя  всичко и всичко върви без проблем като по ноти.Само да седя и  да гледам месеци наред една и съща картинка  - това не е за мен!!!! :x  :wink:
Разни мои АКВАРИУМИ 

Живко

Цитат на: "nikolav"
Цитат на: "STIKS"
Цитат на: "nikolav"STIKS, PVC джаджи има всекакви размери. В Практикер съм виждал лично. Намирането им не е проблем според мен. Далече съм от мисълта, че ще е по-хубав от марков, готов. Само се нядявам да е по-евтин. В крайна сметка :-)
Преди да потърся "джаджите" бях сигурен, че ще ги намеря без никакъв проблем, но за мен се оказа, че не е така. Това не значи, обаче че ги няма. Ако наистина видиш някъде с диаметър 160 и 200 мм се обади.
С втората част на твърдението ти съм напълно съгласен. :lol:
Oпа, сега видях, че си от Казанлък. Там сигурно е по-сложно положението. В момента съвсем случайно ми попадна една книжка - "Норми за проектиране на канализационни системи". Има некви каталози и имена и адреси на фирми. Тапи, муфи и тн. от 110 до 500 мм. Ако те интересува мога да ти пратя адреси.

и на мен го прати.
и на мен.
и на мен.
ако обичаш разбира се! :D
Никой не се е родил научен.

Атанас Казаков

Потърсете в магазините за водопровод продуктите на "Нипко" за студена и топла вода.Има и готови накрайници за присъединяване към стъкло и ПВЦ.Ползвам ги отдавна и са много удобни и лесни за работа.

Similar topics (5)

41033

Публикации: 10
Прегледи: 4706

35802

Публикации: 14
Прегледи: 7295

27252

Публикации: 27
Прегледи: 13630

14652

Публикации: 7
Прегледи: 7575

57304

Публикации: 19
Прегледи: 9878