• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 21:39

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Проблем с аквариум 4мм стъкло?

Започната от iko, 24.06.2011 16:05

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

iko

Днес взех поръчания от мен 84л. аквариум 70*30*35 височина , с учудване установих че е използвано 4мм. стъкло!Немога да го върна !Сложих двоино дъно още 4 мм. И 3 напречни ребра отгоре и 1 на дъното , даите и други съвети как да го заздравя без да го загрозявам!

Mirobg

Напречни и надлъжни разпънки.
Едно пиленце закъсняло да излети на юг есента. Станало студено и както летяло, тупнало на земята със заледени крилца. Добре обаче минала крава и се изакала отгоре му. От топлото кравешко ако пилето се стоплило, крилцата му се размразили и то весело подало глава над лайното и зачуруликало. Чуло го ед

tonino


iko

Казах че ще го ползвам за риби , но и на ум не ми е дошло че ще сложи 4 мм. стъкло! Надлъжните разпънки горе може ли да са плътно залепени за страничните стени или да оставям място?

Benzacillin

4 mm е напълно достатъчно за тези размери.
Не би имал никакви проблеми и без разпънки.
Ако слагаш е достатъчно две надлъжни.
Сложи подложка от стиропор 1 cm върху равна и нивелирана повърхност и това е всичко.
Имам 60/30/50 от 4 mm с една напречна на около 15 години и още не се е спукал. "50" е височината :)

Mirobg

Колега и каде са тези "майстори"?
Едно пиленце закъсняло да излети на юг есента. Станало студено и както летяло, тупнало на земята със заледени крилца. Добре обаче минала крава и се изакала отгоре му. От топлото кравешко ако пилето се стоплило, крилцата му се размразили и то весело подало глава над лайното и зачуруликало. Чуло го ед

tonino


iko

Майсторите по принцип са на алуминиева дограма ,но аз ги навих да ми слепят аквариум и така се получи ! *STOP* Вината си е моя!

nikolay0876

А как стигна до решението че е 84л?

iko


Similar topics (5)

7036

Публикации: 3
Прегледи: 3314

38440

Публикации: 44
Прегледи: 14145

1590

Публикации: 2
Прегледи: 2769

25866

Публикации: 6
Прегледи: 3654

7586

Публикации: 5
Прегледи: 3987