• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 16:42

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Помпа за въздух

Започната от mitko464, 09.04.2011 12:53

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

mitko464

Здравейте,
Бих искал да свържа помпичката си за въздух с едно маркуче което върви по дъното на аквариума и по него има малки дупчици. Въпросът ми е, това ще наруши ли условията в аквариума ми, понеже до момента помпичката вкарваше въздух оп дължината, и понеже съм сигурен, че има такава тема, но аз не мога да я намеря ще съм благодарен ако нкой ми даде препратка, вместо да си губи времето с мен, ако все пак е насреща да ми отговори ще съм му безкрайно благодарен :)
Благодаря Ви пердварително

Mirobg

Едва ли ще се получи искания равномерен ефект. Най-вероятно ще изпуска мехурчета през най-голямата и първа дупчица.
Едно пиленце закъсняло да излети на юг есента. Станало студено и както летяло, тупнало на земята със заледени крилца. Добре обаче минала крава и се изакала отгоре му. От топлото кравешко ако пилето се стоплило, крилцата му се размразили и то весело подало глава над лайното и зачуруликало. Чуло го ед

mitko464

Съжалявам, ако това се счита за спам, но за да добиете ясна представа какво искам да направя, тъй като не можах да обясня съвсем може да погледнете снимката на този колега :)
http://aquariumbg.com/forum/predlagam/diskusi-varna-32090/
Това искам да си направя. Благодаря

Mirobg

Вариянт е да си вземеш 'въздушна стена'.
Едно пиленце закъсняло да излети на юг есента. Станало студено и както летяло, тупнало на земята със заледени крилца. Добре обаче минала крава и се изакала отгоре му. От топлото кравешко ако пилето се стоплило, крилцата му се размразили и то весело подало глава над лайното и зачуруликало. Чуло го ед

mitko464

Цитат на: Mirobg - 09.04.2011 13:05
Вариянт е да си вземеш 'въздушна стена'.
Благодаря ти за просветлението, имам риби от седмица и  все още нищо не знам, много подобни теми ще пускам и се извинявам предварително, ако не са т вочния раздел или има писано по тях... Всяко начало е трудно, надявам се ме разбирате :) Поздрви!
Мисля, че темата може да се заключи.

venkov

Точно това е,което ти каза колегата.Пробвал съм с обикновен шлаух и не става.Не е скъпо и е хубаво  ;-)
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi39.tinypic.com%2F14x1pmx.jpg&hash=eeb8e392c28178fc8bebf3ada9c75cf38f4d6945
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fdobavi.info%2Fcars%2FRover%2Fm26448.gif&hash=faa5c0cda8a33d430caa0b5621cf9df37a9dc354

Mirobg

Цитат на: mitko464 - 09.04.2011 13:13
Благодаря ти за просветлението, имам риби от седмица и  все още нищо не знам, много подобни теми ще пускам и се извинявам предварително, ако не са т вочния раздел или има писано по тях... Всяко начало е трудно, надявам се ме разбирате :) Поздрви!
Мисля, че темата може да се заключи.
Колега никой не се родил научен така , че не се притеснявай,питай!
Един съвет от мен; ЧЕТИ има доста полезнни статий.

П.с. Необръщай внимание на някой 'хапливи'отговори които ще получаваш от нас.
Едно пиленце закъсняло да излети на юг есента. Станало студено и както летяло, тупнало на земята със заледени крилца. Добре обаче минала крава и се изакала отгоре му. От топлото кравешко ако пилето се стоплило, крилцата му се размразили и то весело подало глава над лайното и зачуруликало. Чуло го ед

pachoo

Колега аз няма да те хапя  *CRAZY*. По принцип съм пробвал и се получава желания ефект но малко по-трудно е отколкото си мислиш. Като за начало вземаш една игла, клещи и запалка. Хващаш с клещите иглата и нагряваш иглата с запалката и правиш дупчици горе доло на 1см, като по този начин получаваш равномерни дупчици по цялата дължина където ще е стената. След това вземаш един разклонител и трябва шлауха да се захрани и от двете страни с въздух. Така се получава равномерно налягане и от двете страни и излизат равномерно мехурчета от началото до края. Лично на мен не ми хареса много, защото от двата края влизат шлаухи и малко загрозява акавариума иначе се получава равномерното излизане на мехурччета.

Надявам се да си ме разбрал.

Caxapa

Ефекта е същия ако маркучето се свърже в кръг като пак се подава въздух от два края. Но за целта се иска голо дъно без растения за да се види кръговия ефект от  мехурчета.

Асен Евгениев

Бързо омръзва тая стена, поне при мен беше така. 8-)
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

petya

Цитат на: mitko464 - 09.04.2011 12:53
Здравейте,
Бих искал да свържа помпичката си за въздух с едно маркуче което върви по дъното на аквариума и по него има малки дупчици. Въпросът ми е, това ще наруши ли условията в аквариума ми, понеже до момента помпичката вкарваше въздух оп дължината, и понеже съм сигурен, че има такава тема, но аз не мога да я намеря ще съм благодарен ако нкой ми даде препратка, вместо да си губи времето с мен, ако все пак е насреща да ми отговори ще съм му безкрайно благодарен :)
Благодаря Ви пердварително

темата е доста стара, но все пак...
искам да направя подобно нещо, но в доста по-малък цилиндричен съд и се интересувам дали се е получил в крайна сметка експеримента.
и също, от къде да си намеря конектори за разклонението, има ли такива с различен размер на накрайниците, за да свържат маркучи с различен диаметър?
само да уточня, че съдовете няма да са за риби, а за растения.
Благодаря предварително.

Similar topics (5)

7332

Започната от besom


Публикации: 14
Прегледи: 9843

35502

Започната от cwetalin


Публикации: 6
Прегледи: 8032

12171

Публикации: 19
Прегледи: 13426

6408

Публикации: 12
Прегледи: 8996