• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 15:57

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

ПОЛУсамоделен капак с осветление

Започната от kratun, 19.06.2007 18:12

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Flober

Цитат на: kratun - 26.06.2007 01:04


грозно в момента, но скоро ще стане красота.
Сигурен съм като знам как изпипваш детайлите.... *DRINK*. Само едно ме притеснява-бях чел някъде тук,че силикона не лепи добре пластмаса. Дано държачите на пурите си останат по местата.  *privet*

kratun

И аз имах опасения. Държачите са си на местата. Ще видим утре дали ще са там *DRINK*
,,Всичко, което съм искал е било — съгласие с моите желания, след конструктивна дискусия." - Уинстън Чърчил.

ВЕЛИНСКИ

Моят разклонител, който стои вътре в капака го лепя вече 3-ти път с горещ силикон. Издържа примерно към половин година и пада от тежеста на таймера и 4 леки щепсела. Накрая ще му тегля 3 винта и ще се приключи.

kratun

За такава тежест е трябвало отдавна да му теглиш винтовете. При мен теглото е само от пурата, т.е. почти никакво и затова рискувах.
,,Всичко, което съм искал е било — съгласие с моите желания, след конструктивна дискусия." - Уинстън Чърчил.

YAROSHKH

Видях, че темата е доста стара, но тук срещнах една моя идея. В момента съм в процес на проектиране на капак, и понеже, първоначалната идея беше точно със стъклен капак, в задната част (около 2/3 от общата ширина на аквариума) темата много ме заинтересува ! Даже, в един момент се бях отказал от това. Виждам проблем впоследствие с обслужваето. Трябва да се сваля целият. НЯма да има възможност да се вдига, т.к. няма закъде да се хване панта.... Е, предната част може да остане открита, или с втора стъклена плоскост да се покрие останалата 1/3 от ширината, откъдето да става обслужването, но ... друго си е да ползваш цялата ширина на аквариума !
Но, не видях снимка където този капак с лампи, да е поставен на самият стъклен капак. Накрая реализира ли това ?
150 литра - 80x38x50 (ДхШхВ)
2 Стъклени сома
6 - син неон
1 - Птеригоплихт (дано съм го написал правилно)
1 - САЕ
3 - Зелено Лабео
2 - Златна рибка
ХХ - Red Chery
1 - Трихогастер - неизвестен

Лора

Цитат на: YAROSHKH - 17.03.2010 13:01

Но, не видях снимка където този капак с лампи, да е поставен на самият стъклен капак. Накрая реализира ли това ?

Как в/у самия стъклен капак? Този капак лежи на страните на аквариума, не в/у стъкления капак. kratun e сложил такава снимка.
http://aquariumbg.com/forum/napravi-si-sam/polusamodelen-kapak-s-osvetlenie/msg110974/#msg110974
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

YAROSHKH

Цитат на: kratun - 19.06.2007 18:12
..... Реших, че аквариумът ми ще има стъклени капаци на 4 см над нивото на водата и затова избрах ...

Аз изхождам от горенаписаното. Така си го предсатвих, като че има стъкло над самият аквариум, а капака се предвижда да се сложи върху стъклото ...
150 литра - 80x38x50 (ДхШхВ)
2 Стъклени сома
6 - син неон
1 - Птеригоплихт (дано съм го написал правилно)
1 - САЕ
3 - Зелено Лабео
2 - Златна рибка
ХХ - Red Chery
1 - Трихогастер - неизвестен

Лора

Става въпрос за т.н. предпазен капак. Не си вникнал добре в горенаписаното. Така и така, ще има стъклен капак м/у декоративния и водата и затова е избрал по евтин материал, като ПДЧ. Като се взима предвид, че по голямата част от влагата, ще остава под стъкления капак и така ПДЧ-то, ще е защитено от раздуване вследвие влагата. Това е целта на този стъклен капак, а не в/у него да легне декоративния капак.
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

скумрията

Цитат на: kratun - 21.06.2007 23:49
Амортисьорите са от Силистра. Тъпо, ама е факт, че са с 4 лева по-евтини от няколко варненски магазина. Тук ги взех за 19 лева бройката. Е, вярно е, че са от приятели ама ....
Във Варна можете да намерите амортисьорчета за мебели в магазините на фирма KENT IMPEX или Балкан ЮГ около 4-5 лв бройката независимо от силата 10 N = 1 кг така можете да сметнете с каква сила да бъде.Надявам се да съм бил полезен .Пазрави!!!

fizika01

Цитат на: скумрията - 28.04.2013 02:47
Във Варна можете да намерите амортисьорчета за мебели в магазините на фирма KENT IMPEX или Балкан ЮГ около 4-5 лв бройката независимо от силата 10 N = 1 кг така можете да сметнете с каква сила да бъде.Надявам се да съм бил полезен .Пазрави!!!
Да си полезен,полезен, колко да си полезен? Темата е от 2007.

скумрията

Цитат на: fizika01 - 28.04.2013 14:43
Да си полезен,полезен, колко да си полезен? Темата е от 2007.
От тогава никой не си е правил капак ли ,че нещо не разбрах.Поздрави!

Similar topics (5)

30483

Публикации: 2
Прегледи: 7765

15531

Публикации: 46
Прегледи: 48865

18245

Публикации: 1
Прегледи: 2753

11973

Публикации: 17
Прегледи: 16207

57041

Публикации: 6
Прегледи: 3111