• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 15:41

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Нова разработка на старата СО2 система със сода и лимонтозу

Започната от botan, 25.05.2007 00:17

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

miTko

Принципа е ясен, ако поровиш назад в темите от 2005 година, може да нацелиш какво сме правили. Имаше и линк към руски схеми на подобни генератори, май в Укропа бяха. Мързи ме да ровя. Аз пък се надявах че няма да гръмне, но буфна, явно беше изтървала капачка или шлаух, а аз бях в другата стая. :-|
Разни мои АКВАРИУМИ 

RazorJack

мен варианта с балона най ми харесва щото няма опасност някой да бутне или събори нещо и да се излее нещо миризливо в стаята като с маята, нито има опасност някакви бактерии да проникнат в аквариума и да омажат положението там  :) ще взема да го пробвам това ...

botan

Съветвам те да не го правиш! Ако не завържеш балона както трябва всичко ще отиде по дяволите, а и не е достатъчно налягането. *STOP*
По добре 2рото направи, а ако искаш да е още по-стабилно просто нека долното съдче да е с по-широко дъно ;-)

Lestat

Има и друг вариант  :-) Вместо вода да се сложи разтвор на лимонтозу или просто да се сложи от тези които си ги продават готови (малките жълти шишенца), а в долното да си седи само  содата. Аз лично след малко ще изтичам да си взема матерял и започвам.

tomilii

Какво е съотношението на содата и лимонтозуто.

miTko

На око - содата е малко по-малко, ако не цепим косъма на две!
Разни мои АКВАРИУМИ 

Similar topics (5)

35873

Публикации: 46
Прегледи: 20163

21479

Публикации: 32
Прегледи: 16631

12630

Публикации: 32
Прегледи: 20434

4611

Публикации: 46
Прегледи: 67153