• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 13:11

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Проект за нов аквариум и стаичка

Започната от haans, 15.02.2010 17:04

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

haans

здравейте колеги и съфорумци, *DRINK* от доста дълго време замислям нов аквариум и най-накрая реших какво и как го искам.Аквата ще е със следните размери 200/50/50см от стъкло 10мм/500литра/!Обадих се във фирма Ениглас Пловдив и ги питах,оказа се че,10мм-43лв.кв.м +кантиране 4лв/л.м/До тука сичко е точно като оставим факта че в нас нямам къде да го сложа и затова,решихме с татко да изпразним избата и да и направим ремонт да стане като стая/ще я измажем,един евтин гранитогрес,малко светлина,един диван и масичка,ще си замъкна и уредбата долу и всичко е готово за новия аквариум/!!! *BRAVO* *BRAVO* *BRAVO* :-) :-) :-) лепенето ще става във вече оправената "стая за отдих" и съм му замислил едно простичко,ефективно и с приятен външен вид шкафче от газобетон YTONG със вратички от МДФ и мисла един кухненски плот да сложа отгоре след като то измажа и всичко да заспи  ;-) ;-) ;-) ще направя съответни разпънки по дъното, от горе, а защо не и в ъглите ;-) за да си нямам ядове след време! и сега бих искал да попитам за оборудването  като например -нагревател,помпа за въздух ако е необходима разбира се  *STOP* като съм направил проектче и за един съмп отдолу и затова искам по запознатите да ме светнат и за осветлението  *YAHOO* капак за сега не съм мислил но и това ще стане някои ден :popcorn: :popcorn: :popcorn:

P.S- Моля всички добри хора,които могат да ми помогнат, да дадат по някоя идея *THUMBS UP* *THUMBS UP* приемам критики и съвети за всичко по темата не само за оборудването *dontknow* *dontknow* *dontknow* Моля предишната ми тема да бъде изтрита 8-)

zambo

Идеята ти  е страхотна и ще очакваме снимки , не само на готовия продукт а и на процеса по създаването му .
За да се подбере правилното оборудване трябва да изясниш какъв ще бъде аквариума - растителен , цихлидарник ..... със златни . Техниката се подбира в зависимост от изискванията на обитателите .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

haans

ами в аквата ще гледам основно цихлиди но се двоумя между дискуси и малавийчета  *CRAZY*

zambo

Щом ще е цихлидарник осветлението ти няма да е с приоритет . Имаш място за съмп . Направи го колкото можеш по-голям . Цихлидите са "прасета" . На тях филтрацията никога не им стига . Два нагревателя по 300 вата мисля , че ще са достатъчни . Бих те посъветвал да си вземеш UV лампа . Аераторчетата са безсмислени , освен ако нетърсиш някакъв декоративен ефект.
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

haans

ами мислех си отзад да направя въздушна стена само толкова или от някакви като руйни или делви счупени да излезат мехурчета

discus

10 мм не е добра идея според мен, аз бих се подсигурил с 12-ка. Водният стълб е малък ама дължината е прилична. Все пак ако избереш 10-ка сложи задължително ребра във всички ъгли и добри разпънки отгоре. Успех.

haans

Аз си мислех от 12 ка да ми е само дъното, а разпънки задължително по ръбовете и по дъното, както и отгоре, то не че ако е 12 ка всичко няма да има.

elblanko

Цитат на: discus - 15.02.2010 18:16
10 мм не е добра идея според мен,
Наистина ли мислиш че трябва дванайска за тия размери???? *dontknow*
Преди няколко дена лепнах един с абсолютно същите размери с десетка.
Да го изкарвам навънка за водните проби а?  :-D
Не ''убивайте'' времето, защото то ще ви го върне.
                                                                                                                                Антон Светозаров
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Falfa.kachi-snimka.info%2Fimages%2Fviu1343311821a.gif&hash=826485123ec157466e56654f744135d3a56dfb37

discus

Цитат на: elblanko - 15.02.2010 18:37
Наистина ли мислиш че трябва дванайска за тия размери???? *dontknow*
Преди няколко дена лепнах един с абсолютно същите размери с десетка.
Да го изкарвам навънка за водните проби а?  :-D

ЦитатВсе пак ако избереш 10-ка сложи задължително ребра във всички ъгли и добри разпънки отгоре. Успех.

Търсиш с кой да поспориш ли?
За лична сигурност и спокойствие мисля казах("аз бих се подсигурил")
Дали ще правиш водни проби си е твой личен избор, аз лично досега не съм правил. ;-)


haans

ще помоля да няма излишен спам и спорове по темата.Написах я за да ми дадете накои съвети, за да не сгреша някъде,а не да спорим!!! :karamse: elblanko може да помогнеш със съвети и идеи ако можеш! ;-) ;-) ;-)

dok70

Я да се върнем малко, че се засилихте...
Итонг НЕ става за целите ти, просто не може да носи товар.
Бетонови блокчета или тухла става, но си е играчка.
Много е важно плота да ляга равномерно върху опората.
Иначе при тоя товар, сещай се...
*THUMBS UP*
Луд умора няма...
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi51.tinypic.com%2F15qq15l.jpg&hash=b07c9eabfccaf48f94e226948629f70537bc2352
300 оки миш-маш

haans

мерси за съвета ти dok70 ще го имам на предвид, а за плота ако се наложи ще сложа подложка под аквариума и след това плота  ;-) ;-) ако имаш други идеи и съвети с радост ще ги обсъдя с теб *THUMBS UP*

discus

Док ще стане и с итонг(на панчопан е такова изпълнението и държи, като аквариума е по голям), иначе си прав по добре е коминни тела според мен запълнени с бетон, на тУлите им нямам вяра нещо.
: 15.02.2010г 19:07ч
Цитат на: haans - 15.02.2010 19:01
мерси за съвета ти dok70 ще го имам на предвид, а за плота ако се наложи ще сложа подложка под аквариума и след това плота  ;-) ;-) ако имаш други идеи и съвети с радост ще ги обсъдя с теб *THUMBS UP*

За плот може да ползваш OSB или водоустойчив шперплат.

haans

това осб какво представлява и къде да го търся заедно със тоя шперплат ;-) и цени нещо да кажеш

dok70

Итонга е много хигроскопичен, а след поемане на вода се скапва.
Не че няма начин да се изолира надлежно, но лично не бих рискувал.
Бих работил с бетон и арматура, ако ще си правя нещо подобно.
Плот и подпори в една конструкция. Подложка на плочата, малко
декорация на лицето и вратички и минаваме на аквариума... *YAHOO*
Луд умора няма...
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi51.tinypic.com%2F15qq15l.jpg&hash=b07c9eabfccaf48f94e226948629f70537bc2352
300 оки миш-маш

Similar topics (5)

7860

Публикации: 15
Прегледи: 9800

2448

Публикации: 21
Прегледи: 14422

31587

Публикации: 15
Прегледи: 9246

12874

Публикации: 18
Прегледи: 9840

15553

Публикации: 27
Прегледи: 9288