• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 22:10

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Направа на аквариум 140 литра!

Започната от toto_vd, 24.03.2015 09:14

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

toto_vd

Здравейте нов съм в форума и се извинявам ако не съм пуснал темата на правилното място.Решил съм  да си правя аквариум с размери дължина 75см.ширина 40см височона 45см около 140 литра мисля ще излеНе с дебелина на стъклото 8мм.Ще го вграждам в секция ще е удобен ли за капак с осветление.Ще ми го прави стъклар от моя град понеже искам да е по поръчка и ме притеснява дали ще се справи стъкларя.Страх ме е да  е се спука или счупи по някакъв начин.Възможно ли е?

manyg

Никак не е добра идея да го вграждаш в секцията освен ако не я подсилиш по някакъв начин, но ние няма как да знаем без да видим къде смяташ да го сложиш. Смятай че мястото ти за аквариума трябва да издържа около 200 кг. Теглото на аквариума с водата ще е 170 кг .
Тук във форума има колеги които се занимават с изработката на аквариум. Препоръчвам ти да си поръчаш от тях. Смятам, че хем по-евтино ще ти излезе, хем качеството ще е в пъти по-добро на изработката.

niky

75см височина е лудост...освен ако ръката ти е поне 1 метър....
Ако мястото в секцията е само 40 дължина, по добре го направи 40 х 40 х 40 от 6мм стъкло....за да си спокоен за стъклото. Ако те притеснява стъкларя в твоя град, тук има поне няколко човека което ще ти го направят перфектно, че и от хубаво стъкло.
Да се счупи или спука...винаги е възможно, но ако не го удряш с чук, има подложка под него...изключително малка е вероятността.
Секцията трябва да е укрепена, да не го сложиш на някоя поличка 18мм.
Може, но с дъска отдолу. Аз съм имал 80 литров аквариум в секция, дъската не се беше изкривила изобщо по този начин.
Поздрави

П.С. Повтарям се с manyq, ама той много бързо пише  :-)

toto_vd

Секцията ще вина мебелист да е подсилим тук там за да издържи.Стъкларя е правил и друг път аквариуми ,познавам човек който си е правил при него 230 литра с 10мм стъкло няма проблем.За размерите в секцията дължина 75см и ширина 40 см може ли да се направи хубав капак за осветлението?А и се чудя за височината мога и до 50 см по практично и по хубаво ли ще изглежда?

mario_gg

Направи си аквариума при някои които ще ти направи и капака.
Обикновенно правят и отстъпка ако и капака с осветлението е правен от тях.
За височината до 55-60 см няма проблем , зависи какви риби ще гледаш .
Скаларийте , особоенно воални си искат висок аквариум .

Giorgio_Armano

Цитат на: toto_vd - 24.03.2015 09:37
Секцията ще вина мебелист да е подсилим тук там за да издържи.Стъкларя е правил и друг път аквариуми ,познавам човек който си е правил при него 230 литра с 10мм стъкло няма проблем.За размерите в секцията дължина 75см и ширина 40 см може ли да се направи хубав капак за осветлението?А и се чудя за височината мога и до 50 см по практично и по хубаво ли ще изглежда?
Щом е правил и друг път какво те притеснява.То малко смешно но е неуместно да питаш тук дали ще се справи или не.Трябва дапиташ него ако се съмняваш  :-)
АКВАРИУМИ,ТЕРАРИУМИ,СИСТЕМИ ЗА ГАРА РУФА,СЪМПОВЕ и ВСИЧКО ОТ СТЪКЛО
Качество по добро от цената.
тел.0899007268

Similar topics (5)

52141

Публикации: 12
Прегледи: 5954

5926

Започната от BPEMETO


Публикации: 17
Прегледи: 8419

37821

Публикации: 6
Прегледи: 4531

889

Започната от defekt


Публикации: 8
Прегледи: 5761

25433

Публикации: 14
Прегледи: 6406