• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 00:30

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Моят самоделен канистър тип "Обратна вода"

Започната от Nikiengi, 08.05.2011 01:55

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Nikiengi

А за какво са ти Биоболите. Те не вършат никаква работа в сладководен аквариум. По-добре ги замени с още сипоракс или гладка керамика например! Ти си решаваш. А тялото е супер, помпата ще ти свърши работа. *THUMBS UP*

kokonas


Пуснах го в действие :)
Доста силна струя докарва ,като се има предвид ,че вътрешното тяло Блумодулара е здраво натъпкано с механични пълнежи и субстрат про.А биоболите са докато си купя сипоракс ,пък и исках първо да го тествам дали ще има добър дебит.
Иначе "канистъра" го подредих  отдолу нагоре в следния ред :
1. Сера биофбри ;
2.биоболи ферпласт
3.три гъбички дунапрен от тия дет ги ползвахме преди 20 години да подаваме кислород :0
4.около две шепи керамични рингове ,едропорест и гладка керамика
5.най-отгоре малко вата

Всичките пълнежи са ми остатъчни :)
"Канистъра" е от военна мобилна лаборатория от Източна Германия -Робур. 20 години се търкаля на тавана :0

Nikiengi

Много добре се е получило! Ако можеш е хубаво да сложиш отдолу коляно, но и така става. *THUMBS UP* *BRAVO*

kokonas

За стойка ли?Харесах в Бриколаж едни щипки за тръби 110мм мисля да бодна една вътре в шкафа и съм ок.Остава въпроса с крановете .Ти откъде взе тези Hailea?

Nikiengi

Ето от тук 10лв/бр.:
http://www.aquarium.bg/Vryzka-s-nas/Kontakti.html
: 31.07.2011г 21:09ч
Имах в предвид входа отдолу да е с коляно. :-)
: 31.07.2011г 21:09ч
Трябва ти само един кран - на изхода. Входящия много бързо се задръства от гниещи части на растения и се налага често почистване!

paolo6481

Да хубаво е да има коляно долу за да не све прегъне маркуча.А това с щипките за 110мм е много добро хрумване.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi40.tinypic.com%2F34zdrna_th.jpg&hash=45c7615397b36a46302083086bcbaa2a9717f785

Nikiengi


borracho

Коце, относно крановете - ефтини кранчета за капково напояване може да намериш в баумакс, представляват нещо такова, само че врътката е оранжева
http://orex.bg/bg/product-view/25/176.html
като гледам маркучите ти ще станат за тях. от баумакс можеш да си купиш и присъединители, по-ефтини са от бриколажа. за по-широк маркуч намерих кранове в Алати и си купих (лев и нещо), но така и не съм ги сложил засега карам без кранове.
във тоя магазин дето Никиенги е дал и аз проверявах но имаха само резервни за канистри сънсън, не ставаха.
бъди сеяч, а не разбирач!

kokonas

Малко ,развитие по моя проект.
Стойката за самия филтър.

Ето го как стои в нея!

Ето го и вътрешния филтър Blumodular 03 1200l/h

В момента е пълен със сера фибри в едното отделение в другото субстратпро .
Мисля следващия път като като сменям водата да го заредя само с механични пълнители ,а външния да остане само с керамика и вата на изхода.
Какво ще кажете ? :)

Nikiengi

Това ли е скобата за тръби ф110? На мен в магазина ми показаха една метална от две части и аз хич не я харесах. А тази е пластмасова и изглежда доста добре, а и стойката е супер. Според мен ватата трябва да е на входа на филтъра, а керамиката в най-чистата част. Аз съм сложил гъба (можеш да я видиш в началото на темата като размер на едрината) на входа и след нея керамиката.  *THUMBS UP*

kokonas

Ами в момента в Дискус нямат такава гъба ,а ватата е много финна и затова съм я сложил последна.Да обира най-финните частици.
А стойката е от остатъците от старата ми кухня :)

Nikiengi

Бързо ще се запушва и трябва да го чистиш по-често.  :-)

neonN

Браво момчета! Дано има повече такива изобретатели като вас. Продължавайте в същия дух. *privet*

Nikiengi


Nikiengi

А ето какво измайсторих вчера за малкия (60 л.) аквариум:

Това е само един преходник с две тапи, като отдолу е пак с коляно, този път от вътрешен филтър "Хайлеа", а от горе е като преди същия щуцер пак от такъв филтър. Елементите са пак като описаните по-горе, само че този път реших да не слагам гъба на входа, тъй като самия филтър ( Хайлеа ВТ400) си има гъба за механична филтрация, а го напълних с тази лава:

Сега остава да реша как да си направя външен реактор за СО2, но не чак толкова голям като тип 77 от статиите във форума, а нещо по-малко за да не е поставен вътре в аквариума! Ако някой се сеща за нещо да пише, пък ще го измислим.
: 02.09.2011г 14:02ч
Аnasarka, нещо идва ли ти на ум!  :-)

Similar topics (5)

56479

Публикации: 2
Прегледи: 3032

14652

Публикации: 7
Прегледи: 7542

51880

Публикации: 5
Прегледи: 6712

39804

Публикации: 4
Прегледи: 4106

35802

Публикации: 14
Прегледи: 7261