• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 16:08

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Ефикасен начин за разтваряне на диоксид

Започната от GrandePippo, 18.06.2008 13:08

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

GrandePippo

Кралчев беше пуснал подобна тема и даже беше пуснал снимки.

Последвах съвета му и смятам, че ще потребно да си споделя опита:

1. Взех възможно най-малкия вътрешен филтър, който намерих. Китайски, много малък, дебит 300 литра в час. Вътре си идва с една малка пластмасова кутийка, в който имаше активен въглен и едно малко дунапренче. Филтърчето е наистина малко-около 10-11 см му е дължината.
2. Махнах кутийката, защото заради вибрациите издаваше звук. Махнах и дунапренчето.
3. Махнах и стърчащото в предната част на филтъра пластмасово стърчащо "носле".
4. Закрепих дунапренчето от филтъра в предната част, там където водата изскача навън. За закрепянето използвах една ластичка. Хе-хе.
5. Пробих малка дупчица в една от страните на филтъра, там където горе-долу се пада перката.
6. Надянах маркуча за СО2 в дупчицата.
7. Тъй като филтъра е празен сложих в него парче дунапрен-някоя и друга бактерийка никога не е излишна.

Когато пуснах филтърчето да върви и диоксида тръгна си помислих, че нещо не е наред. Обикновено съм свикнал да виждам как балончетата диоксид весело се носят из водата. Нямаше балончета. Ако обаче се загледа човек се виждат СУПЕР, СУПЕР малки балончета да излизат-толкова малки балончета с диоксид, че едва се виждат. Ама много дребни балончета.

Извод-нядавате една гъба на изхода на вътрешния филтър. Нищо повече. Гледайте да не е много плътна гъбата, че май връща струята.

Благодарности на Кралчев за идеята!!!!!

nina

Аз не те разбрах какво си направил *dontknow* Не казвам, че ти си обяснил лошо, може повредата да е в моя "телевизор". Обаче, ще бъдеш ли така добър да снимаш това твое устройство? Може така да стане по-ясно. Аз ползвам същия филтър, но върху частта, от където излиза водата съм закрепила една малка чаша и в нея до половината съм пъхнала дунапрена. В горната част на чашата се образува газов джоб, а СО2 излиза отдолу на гъбичката като едни доста дребнички балончета. Но не е готино на външен вид с тая чашка  *NO* Дай да го видим твоя начин  *thanks

panchopan

Eлементарно е.
Глава от филтър.
Слагаш във входа на фгилтъра маркучето за подаване на CO2.
На изходната тръбичка на главата на филтъра слагаш рехаво тънко дунапренче.
И това е.
CO2-то излиза с големината на прах.
И аз го ползвам това с една глава от Sera 360.
- Има си правила - не можете да използвате магия срещу граждани! - кресна търговецът.
Архиканцлерът Ридкъли щракна с пръсти и отвърна:
- Абе, аз винаги съм ги смятал по-скоро за общи напътствия...
А търговецът изквака и заподскача по улицата.

nina

Ми то и мойто е така, но аз си ползвам и филтъра отдолу. Той е пробивал някакви дупки допълнително, е това не го разбрах. То нали си има отвори и приставки към тях,  да вкараш маркучето и от другата страна да излизат балончетата. Мойто поне е такова.

panchopan

Така не е ефективно.
Ако си го вкарал във фабричното което е за подаване на въздух перката не разбива газа а само го увлича в струята.
Затово подаваш СО2 във входа за вода на главата за да мине през перката.
Ей това е разликата само.

А той е направил дупка отстрани не знам защо.
Аз си направих приставка отдоло от контейнер за снимкова лента.
Само трябва да направиш отвор за да може да смуче и вода да не се тормози главата.
- Има си правила - не можете да използвате магия срещу граждани! - кресна търговецът.
Архиканцлерът Ридкъли щракна с пръсти и отвърна:
- Абе, аз винаги съм ги смятал по-скоро за общи напътствия...
А търговецът изквака и заподскача по улицата.

nina

Я кажи правилно ли те разбрах: 1. Не трябва да се ползва и като филтър, щото така не е ефикасно. 2. Трябва да се запуши някак тази част отдолу и да се остави само малка дупчица, която да вкарва минимално количество вода, за да не се тормози главата или перката..няма значение.

Знам, че ми обяснявате като на идиот, ама толкова разбирам  *SORRY*
Снимайте да видя, моля! Така ще ми стане по-ясно. *privet*

GrandePippo

Nina, аз моя си го ползвам като филтър също и си работи нон-стоп. Пробих за да може маркуча да застане точно до перката. Както каза колегата диоксида излиза направо като прах-толкова ситни мехурчета.

Ще снимам и ще кача снимки утре.


Similar topics (5)

37618

Публикации: 34
Прегледи: 17203

7970

Публикации: 4
Прегледи: 8594