• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 00:38

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

лепене на аквариум + снимки и коментари

Започната от dafe95, 09.12.2009 18:59

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

dafe95

Купих си преднити и странечните стакла от 6мм стакло а за дано залепих две стакла по 5мм едо варху друго и се получи дано 10мм сложих отгоре распанки пак от 5мм стакло. Аквариума го лепих с силикон MASTER SIL aqua които купих от железариятя за 6лв.Аквариума се получи стахотно.

discus

Поздравления за труда, но някои неща не са както трябва, най-вече горните напречни разпънки. Казваш 6 мм стъкло, какви са размерите. Тези 5 мм макар и по две хич не ми се връзват, а и как точно са слепени.

dafe95

Даното е направено от две стакла по 5мм едното е легнало варху другото и има силикон между тях.  А на распанкити какво не им е наред?

discus

Цитат на: dafe95 - 09.12.2009 20:37
Даното е направено от две стакла по 5мм едното е легнало варху другото и има силикон между тях.  А на распанкити какво не им е наред?

В момента не ми се пишат 2 листа с обяснения и питания. Така или иначе залепването е факт можеш само да се молиш всичко да е на ред и да не събираш вода от пода.

Vannkata

можеше да сложиш и распънки на панорамното и задното стъкло, да не вземе да се издуе.Виждам г/д добро изпълнение макар, че е можело повече старание и използване на хартиено тиксо.Какви са размерите, сякаш 8мм би било по добре

dafe95

размерити са д140см в35см ш25см.А как да сложа распанки на панорамното и задното?                                                           

vasso

Мисля,че имаше твоя тема ,в която искаше съвети относно направата на този аквариум. Стъклото беше препоръчано да е по-дебело, но както и да е. Дано няма проблеми и снимай развитието. :-)

Асен Евгениев

Няма да се плашиш. Следващият ти аквариум ще стане перфектен.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Rendaka

На мен ми се струва, че тези "смотани" напречни разпънки биха били напълно излишни за този литраж, можеше да минеш само с надлъжни, по дължина на панорамното и задно стъкло, както казаха колегите. А и защо са 4 броя, една в средата ми се вижда достатъчна не си с 1 куб. аквариум.
Цитат на: JolandaWell don`t be  :oops: sorry for this commonly question,that`s why this forum is for :wink:

dok70

Темата може да се преименува на - не правете това у дома си.
Дъното не се прави така, без силикон между двете стъкла.
При тая дължина и това залепване на разпАнките, хич не бих им имал доверие.
Дебелината на стъклото не е достатъчна за размерите.
Надявам се залепващите части да са били добре почистени с ацетон!
Абе аз такава бомба не бих си сложил в хола!
Поне залепи 2 см. ленти на всеки ръб, включително на ъглите на разпАнките!
*CRAZY*
Луд умора няма...
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi51.tinypic.com%2F15qq15l.jpg&hash=b07c9eabfccaf48f94e226948629f70537bc2352
300 оки миш-маш

dafe95

На даното има силико между двете стакла.А и сега слагам распънки на панорамното и задното стакло.Дали ще издаржи?

dido 1

Според мен ще издържи и без да слагаш разпънки, пълни смело без да се притесняваш, тия разпънки отгоре са предостатъчно. Колега мерси за снимките и на мен ще ми се наложи скоро май да се занимавм с лепене така, че това което си пуснал в темата е полезно ;-)
544л. Малави

discus

Цитат на: dido 1 - 10.12.2009 15:30
Колега мерси за снимките и на мен ще ми се наложи скоро май да се занимавм с лепене така, че това което си пуснал в темата е полезно ;-)

Полезно до толкова да видиш какво да НЕ правиш при лепене. :-[

niky

Е, днес сте много крайни. Момчето се е постарало да ви пусне снимки, има желание за голям аквариум, вие сега...
Просто е трябвало да потърси подобни теми във форума и нямаше да прави някои от грешките.
122 литра...може и да няма проблем.
Сложи хубава подложка на дъното, че с тия 5 мм.....Аз имах 80л от 6мм, не съм имал проблеми.


Vannkata

Моят аквариум е 80/40/35 д/ш/в от 5мм и нямам проблеми стана 6-8 месеца  :-)

dafe95

сложих насякяде распънки и го напалних до горе и и си е супер подчуквах и то силно за проба и не марда  *YAHOO*

Vannkata

Чакаме снимки и по полека с иконите  :-D

discus

Единственото което ме притеснява в случая е лепеното дъно, другото ще издържи. Това че е леко неестетично с така залепени напречни разпънки, не е важно. За този литраж не пречи начина на залепването им.

ogogogo

При тази височина можеш да го направиш и 5 метра дълъг от 6мм. и пак ще издържи.
Много ме дразнят коментарите на псевдо лепачи на аквариуми които само са попрочели това онова
и вече дават съвети,презапасяват се и всякакви други тъпотии.
Пич,пълни го и ако не протече веднага,от некадърно лепене не се безпокой,няма да имаш проблеми.
А,на тия с распънките и два-три сантиметровото стъкло мога да им кажа да си трайкат.
Пък и да протече голяма работа 100,200,300 литра вода какво са за съседите,ще го преживеят
някак си.
И най-дългия път започва с една крачка!
http://i629.photobucket.com/albums/uu14/ogogogo_photo/1-11.jpg

niky

Само искам да ти кажа, че Дискус не говори просто така, а е лепил сам аквариум и то доста голям.
Вярно е, че аквариума е нисък. Но аз лично ще съм много по спокоен ако съм се презапасил.
Още повече, че децата ми обичат да чукат по стъклото, да се подпират понякога.

Иначе съм съгласен с теб, че ще издържи. Поне нормалното натоварване. Друг е въпроса , ако ще се слагат камъни по дъното :)

discus

Цитат на: niky - 10.12.2009 20:20
Само искам да ти кажа, че Дискус не говори просто така, а е лепил сам аквариум и то доста голям.


Ники те станаха вече доста залепените и то все над 300 л.  *DRINK*
Аз казах по горе кое е основното ми притеснение, но ако визират мен да обясня. Ако двете стъкла не са залепени равномерно със силикон може лесно да възникне проблем въпреки малката височина.

ogogogo

Аз казвам за дебелина на стъклото а,за дъното той си е правил
някакви дивотии и после ще си бере плодовете на своя труд :-D
Да за дъното сте прави че не се прави така.
Трябвало е да си купи едно по-дебело стъкло и да спокоен.
А,той решил да прави триплекс.
И най-дългия път започва с една крачка!
http://i629.photobucket.com/albums/uu14/ogogogo_photo/1-11.jpg

dafe95

за сега аквариума е супер ще пусна снимки

Joromladiqakvarist

Раждаш се гол и мокър, а животът постепенно  става още по-зле...

dafe95

ето снимкити тази седмица ще хода да си купувам растения и някякви декорации но не знам какви растения и декоции дайте предложения

bigbeer

Подсети ме след 2 седмици да ти изпратя малко китки. и махни изкуствените веднага. Добре си се справил с лепенето!  *THUMBS UP*

valnata

 Може още малко вода да му налееш. :-)

vasso

Да, може да помислиш и за смяна на това осветление. Има много варианти и както е на бар плот може да се постигнат отлични резултати.Например висяща лапма от тавана ще е супер. *THUMBS UP*

dafe95

това осветление е само за сега докато реша какво да сложа
: 14.12.2009г 13:01ч
дайте предложения какви китки и какво за декорация

ssg

Ще стане екстра аквата.Каквито и растения и декораций да слагаш гледай само да са естествени,сиреч без пластмаса в аквариума,препоръчително е.Иначе и корени и камъни е хубаво да сложиш,успех в декорирането *THUMBS UP*

Joromladiqakvarist

Браво!  *DRINK*  Този аквариум ще си го гледаш много време защото ти си си го направил. Аз на село се учих да режа стъкла, ще намеря някакви стари прозорци и аз ще си измайсторя нещо.
Раждаш се гол и мокър, а животът постепенно  става още по-зле...

vasso

Много е деликатна работата със старите стъкла. Ако са от някаква стара дървена дограма почти винаги имат неравности, в смисъл ,че стъклото е някак потекло с времето. От слънцето става изключително крехко и аз не бих правил аквариум от такива стъкла.

dafe95

дяите предложение какав нагревател да сложа че този не ми  харесва и ни нагрявя водата добре.И някой ако има излешни растения да пише плс  :-) :-) :-) :-) :-)

vasso

Купи някакъв поне 150 вата и задължително да е с термореле. Не разбрах какъв имаш сега.Китайските фирми не ти ги препоръчвам. :-)

Joromladiqakvarist

Аз имам един 25 вата без релета и тн. и се получава идеално равновесие в 36 литровия аквариум без да го изключвам - 25-28 градуса :-D

Наистина си вземи с реле, и малко по-мощен да топли и да не стане някаква беля в аквариума.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Вассо , прав си, тея джамове май ще стават само за тренировки по рязане..
Раждаш се гол и мокър, а животът постепенно  става още по-зле...

dafe95

мерси за отговорити.А някой има ли излишни растения дя ми прати по еконт защото имам само някякви 3 растения и 2 от тех са некви стари и почти увехнали

aquamalawi

Аз само да попитам, учителката ти по български език как се самоуби? :buff:

kolaksazov

Браво и от мен, за възрастта си се справяш идеално!Следващите ти аквариуми ще са перфектни!

dafe95

мерси на всички за отговорите

dark_messiah1

поздравления за аквариума прекрасно си се справил  *DRINK*

Similar topics (5)

2448

Публикации: 21
Прегледи: 14422

31424

Публикации: 6
Прегледи: 4401

57464

Публикации: 5
Прегледи: 3643

15440

Публикации: 4
Прегледи: 4535

56479

Публикации: 2
Прегледи: 3032