• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
18.04.2024 06:16

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

лепене на аквариум + снимки и коментари

Започната от dafe95, 09.12.2009 18:59

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

dafe95

Купих си преднити и странечните стакла от 6мм стакло а за дано залепих две стакла по 5мм едо варху друго и се получи дано 10мм сложих отгоре распанки пак от 5мм стакло. Аквариума го лепих с силикон MASTER SIL aqua които купих от железариятя за 6лв.Аквариума се получи стахотно.

discus

Поздравления за труда, но някои неща не са както трябва, най-вече горните напречни разпънки. Казваш 6 мм стъкло, какви са размерите. Тези 5 мм макар и по две хич не ми се връзват, а и как точно са слепени.

dafe95

Даното е направено от две стакла по 5мм едното е легнало варху другото и има силикон между тях.  А на распанкити какво не им е наред?

discus

Цитат на: dafe95 - 09.12.2009 20:37
Даното е направено от две стакла по 5мм едното е легнало варху другото и има силикон между тях.  А на распанкити какво не им е наред?

В момента не ми се пишат 2 листа с обяснения и питания. Така или иначе залепването е факт можеш само да се молиш всичко да е на ред и да не събираш вода от пода.

Vannkata

можеше да сложиш и распънки на панорамното и задното стъкло, да не вземе да се издуе.Виждам г/д добро изпълнение макар, че е можело повече старание и използване на хартиено тиксо.Какви са размерите, сякаш 8мм би било по добре

dafe95

размерити са д140см в35см ш25см.А как да сложа распанки на панорамното и задното?                                                           

vasso

Мисля,че имаше твоя тема ,в която искаше съвети относно направата на този аквариум. Стъклото беше препоръчано да е по-дебело, но както и да е. Дано няма проблеми и снимай развитието. :-)

Асен Евгениев

Няма да се плашиш. Следващият ти аквариум ще стане перфектен.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Rendaka

На мен ми се струва, че тези "смотани" напречни разпънки биха били напълно излишни за този литраж, можеше да минеш само с надлъжни, по дължина на панорамното и задно стъкло, както казаха колегите. А и защо са 4 броя, една в средата ми се вижда достатъчна не си с 1 куб. аквариум.
Цитат на: JolandaWell don`t be  :oops: sorry for this commonly question,that`s why this forum is for :wink:

dok70

Темата може да се преименува на - не правете това у дома си.
Дъното не се прави така, без силикон между двете стъкла.
При тая дължина и това залепване на разпАнките, хич не бих им имал доверие.
Дебелината на стъклото не е достатъчна за размерите.
Надявам се залепващите части да са били добре почистени с ацетон!
Абе аз такава бомба не бих си сложил в хола!
Поне залепи 2 см. ленти на всеки ръб, включително на ъглите на разпАнките!
*CRAZY*
Луд умора няма...
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi51.tinypic.com%2F15qq15l.jpg&hash=b07c9eabfccaf48f94e226948629f70537bc2352
300 оки миш-маш

dafe95

На даното има силико между двете стакла.А и сега слагам распънки на панорамното и задното стакло.Дали ще издаржи?

dido 1

Според мен ще издържи и без да слагаш разпънки, пълни смело без да се притесняваш, тия разпънки отгоре са предостатъчно. Колега мерси за снимките и на мен ще ми се наложи скоро май да се занимавм с лепене така, че това което си пуснал в темата е полезно ;-)
544л. Малави

discus

Цитат на: dido 1 - 10.12.2009 15:30
Колега мерси за снимките и на мен ще ми се наложи скоро май да се занимавм с лепене така, че това което си пуснал в темата е полезно ;-)

Полезно до толкова да видиш какво да НЕ правиш при лепене. :-[

niky

Е, днес сте много крайни. Момчето се е постарало да ви пусне снимки, има желание за голям аквариум, вие сега...
Просто е трябвало да потърси подобни теми във форума и нямаше да прави някои от грешките.
122 литра...може и да няма проблем.
Сложи хубава подложка на дъното, че с тия 5 мм.....Аз имах 80л от 6мм, не съм имал проблеми.


Vannkata

Моят аквариум е 80/40/35 д/ш/в от 5мм и нямам проблеми стана 6-8 месеца  :-)

Similar topics (5)

7048

Публикации: 298
Прегледи: 193341

41218

Публикации: 8
Прегледи: 4496

1836

Публикации: 41
Прегледи: 16413

30514

Публикации: 18
Прегледи: 14934

44961

Публикации: 18
Прегледи: 11786