• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
16.04.2024 14:57

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

лепене на аквариум + снимки и коментари

Започната от dafe95, 09.12.2009 18:59

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

dafe95

сложих насякяде распънки и го напалних до горе и и си е супер подчуквах и то силно за проба и не марда  *YAHOO*

Vannkata

Чакаме снимки и по полека с иконите  :-D

discus

Единственото което ме притеснява в случая е лепеното дъно, другото ще издържи. Това че е леко неестетично с така залепени напречни разпънки, не е важно. За този литраж не пречи начина на залепването им.

ogogogo

При тази височина можеш да го направиш и 5 метра дълъг от 6мм. и пак ще издържи.
Много ме дразнят коментарите на псевдо лепачи на аквариуми които само са попрочели това онова
и вече дават съвети,презапасяват се и всякакви други тъпотии.
Пич,пълни го и ако не протече веднага,от некадърно лепене не се безпокой,няма да имаш проблеми.
А,на тия с распънките и два-три сантиметровото стъкло мога да им кажа да си трайкат.
Пък и да протече голяма работа 100,200,300 литра вода какво са за съседите,ще го преживеят
някак си.
И най-дългия път започва с една крачка!
http://i629.photobucket.com/albums/uu14/ogogogo_photo/1-11.jpg

niky

Само искам да ти кажа, че Дискус не говори просто така, а е лепил сам аквариум и то доста голям.
Вярно е, че аквариума е нисък. Но аз лично ще съм много по спокоен ако съм се презапасил.
Още повече, че децата ми обичат да чукат по стъклото, да се подпират понякога.

Иначе съм съгласен с теб, че ще издържи. Поне нормалното натоварване. Друг е въпроса , ако ще се слагат камъни по дъното :)

discus

Цитат на: niky - 10.12.2009 20:20
Само искам да ти кажа, че Дискус не говори просто така, а е лепил сам аквариум и то доста голям.


Ники те станаха вече доста залепените и то все над 300 л.  *DRINK*
Аз казах по горе кое е основното ми притеснение, но ако визират мен да обясня. Ако двете стъкла не са залепени равномерно със силикон може лесно да възникне проблем въпреки малката височина.

ogogogo

Аз казвам за дебелина на стъклото а,за дъното той си е правил
някакви дивотии и после ще си бере плодовете на своя труд :-D
Да за дъното сте прави че не се прави така.
Трябвало е да си купи едно по-дебело стъкло и да спокоен.
А,той решил да прави триплекс.
И най-дългия път започва с една крачка!
http://i629.photobucket.com/albums/uu14/ogogogo_photo/1-11.jpg

dafe95

за сега аквариума е супер ще пусна снимки

Joromladiqakvarist

Раждаш се гол и мокър, а животът постепенно  става още по-зле...

dafe95

ето снимкити тази седмица ще хода да си купувам растения и някякви декорации но не знам какви растения и декоции дайте предложения

bigbeer

Подсети ме след 2 седмици да ти изпратя малко китки. и махни изкуствените веднага. Добре си се справил с лепенето!  *THUMBS UP*

valnata

 Може още малко вода да му налееш. :-)

vasso

Да, може да помислиш и за смяна на това осветление. Има много варианти и както е на бар плот може да се постигнат отлични резултати.Например висяща лапма от тавана ще е супер. *THUMBS UP*

dafe95

това осветление е само за сега докато реша какво да сложа
: 14.12.2009г 13:01ч
дайте предложения какви китки и какво за декорация

ssg

Ще стане екстра аквата.Каквито и растения и декораций да слагаш гледай само да са естествени,сиреч без пластмаса в аквариума,препоръчително е.Иначе и корени и камъни е хубаво да сложиш,успех в декорирането *THUMBS UP*

Similar topics (5)

7036

Публикации: 3
Прегледи: 3329

40159

Публикации: 22
Прегледи: 10638

1590

Публикации: 2
Прегледи: 2782

26728

Публикации: 14
Прегледи: 10605

36026

Публикации: 9
Прегледи: 6458