• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
25.04.2024 04:33

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Искам да си направя аквариум

Започната от zeifod, 17.09.2004 00:46

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

scroll_lock

хаха що бе :) ти какво гледаш  :lol:  :lol:

niky

Не само няма да ти говорим, ами сме ти сърдити  :lol:  :lol:  :lol:

dido

Животновъд, мама му стара... :-) Друго си е градинар... :lol:

Raven

Цитат на: "scroll_lock"хаха що бе :) ти какво гледаш  :lol:  :lol:

само фураж , етапа с рибките го минах преди години :D
иначе нищо против ихтиофауната, просто от много време съм на зелено.
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

scroll_lock


zmeq

Поръчах си един аквариум 55х30х40 с дебелина 5 мм на стъкото .
Та въпроса ми е дали е достатъчно дебело?  :?:
Благодаря на всеки отговорил !

dido

Напълно достатъчно. Дължината обаче ти е малко кофти - ще имаш проблем с лампите. Можеш да сложиш 45 см, но ще дойдат малко къси. Другия размер е 60 см - той пък идва дълъг. Аз бих го направил 65 см на дължина.

zmeq

ами и аз бих искал по-голям ама няма как, че живея в общежитие и ми е доста ограничено пространството  :(  (хладилника ми е широк 58 см някъде)

dido

Идеята да си сложиш аквариума на хладилника е доста щура - при всяко отваряня и затваряне на вратата рибите ще получават потрес. Освен това бръмченето на копресора определено няма да им хареса :-)

zmeq

просто нямам никакви алтернативи :(
пък и хладилника е от българските мразове дето не щумят и като го пуснеш чакаш 2 часа за да разбереш дали бачка :)

Сашо

че успешно придвижвам дейностите по новия аквариум... моят ще е по-скромен 86х29х50, но такова е мястото.
А сега се пригответе всички и дръжно да ме наплюете - ЩЕ Е С РАМКА ОТ ВИНКЕЛ...но от неръждаема стомана. :) Преди малко купих  винкелите :)

dido

Лелиии, сипя плюнки. Защо ти е тази рамка бе?

Trifcho

Абе, след като прочетох к'во сте писали, се чудя не ми ли трябват и на мене вътрешно укрепване за аквариума който правия - 100,60,70 дшв от 10мм стъкло. Но водния стълб ще бъде само 45см, от там до 70 са островчета и т.н. К'во ще кажете?

Сашо

Рамката е защото въпреки всички, безспорни и убедителни доказателства, че лепеният със силикон стъклен аквариум е достатъчно здрав подсъзнанието ми не може да го приема...и просто няма да мога да спя спокойно, като зная, че имам аквариум без яка стоманена рамка...
Иначе съклата пак ще си ги залепя към рамката със силикон...смятам да сложа 6 милиметрови, макар че в случая и 4 мм ще са достатъчни според мен.

Longanlon

всъщност, въпреки безспорните и убедителни доказателства, аквариум с метална рамка има по-голяма вероятност да се спука, отколкото лепения със силикон и то поради една тривиална, макар и малко трудна за съобразяване причина - рамката обхваща аквариума и отдолу по ръбовете, влизайки под него около 2 см от всеки край и надигайки го с 1 -2 мм в зависимост от дебелината на стоманения винкел.

При това отдолу, под дъното се получава дупка, в която самото стъклено дъно 'увисва' надолу и при голям като обем и като площ на дъното аквариум ми се струва, че това увисване (получаващо се заради воднаат тежест) би било достатъчно да спука стъкления лист.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ffeeds.feedburner.com%2FLonganlon.2.gif&hash=89a29c11af8a650ec7ddb49df6bd62ce3a6f8f5b

Similar topics (5)

10055

Публикации: 12
Прегледи: 9969

48726

Публикации: 1
Прегледи: 3814

4807

Започната от emo_bg


Публикации: 4
Прегледи: 3775

34135

Публикации: 20
Прегледи: 11950

10953

Публикации: 30
Прегледи: 16781