• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 20:07

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Ето какво направих

Започната от deeto2, 16.12.2016 21:08

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

deeto2

Ето първия ми опит с аквариум.споделяйте мнения ..може би ще е едновидов малави размерите са 100х40х42 малък е за цихлиди но пространството е ограничено .лепен е с церезит ц23 за аквариум .












danielm

Сложи подложка на тези 160 литра, да не направиш и ремонт.

Деян

Много изчистено, поне според тия снимки. Прекрасен резултат, въпреки че ти е за първи път! :)  Колко силикон използва и колко ти е дебел шевът? :)

Изпратено от моят GSmart Rey R3 с помощта на Tapatalk


deeto2

Ами работата със силикони и стъкла го работя от около 8 години ,но на автомобили .На аквариуми опита ми е първи аз лично не съм удовлетворен ,защото можех и по добре .Относно фугите -пример ако ще лепя с 6 мм стъкло там където ще излезне стъклото му залагам още 2мм ,понеже от вътрешната страна фугата я правя с перо .Оразмерявам ,лепя с хартиено тиксо и лепя без да се притеснявам ,ще ще излезе отвътре даже по-добре ;) след залепването почвам да правя вътрешен шеф и след това минавам с перото .перото прави идеален шеф въпроса е да не прекъсваш .Като почнеш дадена страна караш докрай и не се притесняваш ..а перото и обира излишния силикон .след това леко с сапунена вода топиш пръста и пак в една посока много леко заглаждаш и внимаваш да не натискаш .След това дърпаш тиксото -и то го отсича.та колко дебело искаш да изглежда- зависи от перото -колкото ти искаш да бъде .ще ти го снимам има и по големи моя прави фуги 0,5 и 0,8 както има и отсичане под прав ъгъл .Оф много приказки изприказвах ... :-D

Деян

Напротив, още може!  :-D *DRINK* Щом има още снимки, с удоволствие бих ги разгледал.

deeto2


https://s23.postimg.cc/xum73xlqz/20161218_181017.jpg


Публикациите са слети: 18.12.2016 18:25

Ето го като имам и по големи за 10-12 мм и нагоре.И аз понеже не знаех стъклата ги кантирах и ми взеха по скъпо от стъклата егати.Само горе разпънките не ги бях кантирал .купих си елмаз нарязах разпънките и кат заиграха шкурка 80 след това минах на 400 и след това на водна 600 през цялото време само мокрех и става доста добре :)

danielm

факт е, че изглежда като от Ма'стор.

jabeto

Според тази обява аквариума е с други размери и е ползван година и половина  :-D
https://www.olx.bg/ad/dva-akvariuma-140-l-i-60-l-ID6t5Tk.html#2909cbd46b

Penta

Цитат на: jabeto - 18.12.2016 20:06
Според тази обява аквариума е с други размери и е ползван година и половина  :-D
https://www.olx.bg/ad/dva-akvariuma-140-l-i-60-l-ID6t5Tk.html#2909cbd46b

Busted !

deeto2

ха ха хвана ме колега чак ме разсмя ;0 аквариума е презалепван иначе е на 1,5г но беше с бял силикон .презалепих го и се наложи да скъся малко от страниците защото имаше няколко шупли .И понеже беше отглеждано малко куче в него силикона (белия ) леко беше станал жълт .А относно размерите те се коригираха на въпросните .Както и да е :) Здраве да има .това е аквариумното досие на този  ;)дори съм писал тук в форума че имам още един 330 литра 10 стъкло и го давах подарък -(бъдева) както се вика ..само някой да си го направи ..ама хайде ;) ако ли не и него го чака същото ..

Similar topics (5)

28942

Публикации: 11
Прегледи: 8057

11537

Публикации: 10
Прегледи: 6277

30481

Публикации: 1
Прегледи: 6297

12201

Публикации: 8
Прегледи: 8859