• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
26.04.2024 22:38

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Ето какво направих аз

Започната от hunter, 06.11.2010 20:12

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

rosi57575

Супер е, браво за труда който си положил, но само едно нещо мисля че трябва- там всички техники платки могат ли да се навлажнят от парата която се вдига от аквариума или той и от вътре е затворен, но ако не е препоръчвам ти да изолираш техниките :-). И пак браво за труда *BRAVO*

hunter

Благодаря, за влагата няма никакъв проблем предвидил съм всичко. Аквариумът така работи вече 3-та година  :-)

hunter

До такава степен подавам СО2, че не мога да си видя рибите  *ROFL* Между другото смятам че повече от това няма на къде. Мисълта ми е добре ли се разпръсква из целия аквариум, според мен това трябва да е идеално. Вие как мислите така ли се прави?
Video - TinyPic - Free Image Hosting, Photo Sharing & Video Hosting

serdarov

hunter ще си умориш рибите бе. Разбира се че не се прави така, чудно как не стоят на повърхността. Отиваш в другата крайност, при въглеродния двуокис-повече не значи по-добре ,придържай се към оптималните нива. Растенията не могат да асимилират този излишък на въглероден двуокис и това се отразява зле на рибите. Да не говорим че и гледката не е много красива.

hunter

 :-) не знам дали е оптимално и дали гледката е красива но рибите са си ок. Точно те са ми критерий дали давам много. Това е снимано много от близо и за това стои доста наситено. Ако се дръпна на 60см от аквата даже не мога и да ги видя балоните понеже са много ситни. Някой от тях са даже като мъгла. Рибите са жизнени много енергични имат страшен апетит и седят или във долния или средния слой на водата. До преди 2 седмици, преди да започна да давам по този начин даже и растенията не вървяха. А сега откакто се разпилява на всякъде и на много ситни балончета растенията си пускат доста листенца и си кипят както се вижда и на клипа. Преди балоните бяха по-едри и ходеха право на горе промених течението и някой неща и воала. Балончетата са 1 на 10 секунди на брояча. Просто много си играя със СО2 за да набарам най подходящо и икономично разтваряне. Бутилка от 500гр ме кара вече 6-та седмица. Между другото това което забелязах при скаридите е, че до скоро от 5-6месеца нямаше хайвер и малки. И бяха останали само 6бр. откакто подадох СО изкараха малки и пак има женски с хайвер. Предполагам СО-то е повлияло на ПХ до благоприятни граници което е стимулирало всичко това. Неритината и тя не спира да полира стъкла и камъни.

Деян

Колега, цялата ти тема я прочетох!
Възхищавам ти се на труда и изобретателността!
*thanks

hunter

Благодаря :) имам един въпрос нужно ли е да подавам въздух с помпата нощем? Защото вече ме дразни тъпата помпа а и този маркуч с камъчето също ме вбесява.

nikan

Въпросът е не само колко Co2 подаваш а и каква част се разтваря от него,като гледах клипа ако имаше оптимална разтворимост отдавна да са ти измрели рибите,а да подаваш въздух нощем не изобщо не е необходимо! :-)

hunter

Това със СО2-то се получи понеже нямам ел вентил и като затворя крана на бутилката когато намалее СО2-то по маркуча налягането се вдига. Съответно резултата е този на клипа. Вдига се налягането до едно положение и после спада стрелката на манометъра забива долу. Но това както и да е не е дерт. Повече ме интересуваше за въздуха понеже знам че нощем и рибите и растенията си дишат кислород и за това да не се окаже не достатъчен. Но след като не е проблем  *THUMBS UP*
А за СО2-то критерии са ми рибите гледам ги дали са горе и дали взимат въздух от повърхноста  :-)

nikan

Цитат на: hunter - 16.04.2013 16:11
Това със СО2-то се получи понеже нямам ел вентил и като затворя крана на бутилката когато намалее СО2-то по маркуча налягането се вдига. Съответно резултата е този на клипа. Вдига се налягането до едно положение и после спада стрелката на манометъра забива долу. Но това както и да е не е дерт. Повече ме интересуваше за въздуха понеже знам че нощем и рибите и растенията си дишат кислород и за това да не се окаже не достатъчен. Но след като не е проблем  *THUMBS UP*
А за СО2-то критерии са ми рибите гледам ги дали са горе и дали взимат въздух от повърхноста  :-)
И аз нямам ел.магнитен вентил(развали се нещо)и подавам постоянно Со2 което според мен е по добре и като настроя един път системата така си изкарва до края,не разбирам защо спираш  крана на бутилката

hunter

Еми спирам го за през ноща друго нищо не барам. На другия ден само леко го отварям и то си тръгва. И аз съм си мислел да не го спирам ама за икономия на СО-то.

nikan

Да вярно ще икономисаш,но колко 2-3лв на месец не си струва упражението спри пусни особено ако забравиш два-три дни последователно да пуснеш :-)

hunter

Аз си знаех че такъв ще е отговора  :-) Не става дума за парите то при мен за 0.500 ми взимат 50ст. Въпроса е там че не винаги имам възможност през седмицата да отида до станцията да ми я пълнят. И дори и да имам възможност понякога искат да им я оставиш и не се знае после кога ще мога да мина да си я взема. Нещата са малко вързани не че ако ми свърши няма да го има този проблем  :-) А не е ли проблем нощем като не се консумира СО от растенията и не се аерира. Не се ли натрупва много, не е ли по-опасно за рибите?

nikan

Да разбирам кофти е като свърши и аз имах същия проблем накрая си купих втора бутилка и сега направо ги разменям,а пълня когато имам възможност това май е единствения и най сигурен начин,а през ноща няма проблем CO2 просто не се усвоява нито по някакъв начин вреди на риби или растения!

hunter

Аз съм си мислел ако ми се случи да не ми заредят веднага да си направя с мая и захар като помощно. Но като гледам темата за ЛК. имам мерак и това да пробвам  :-) Един колега ми предлагаше бутилка 6кг.за СО  *ROFL* не нормална работа.

Similar topics (5)

40895

Публикации: 8
Прегледи: 5857

29143

Публикации: 15
Прегледи: 10642

11537

Публикации: 10
Прегледи: 6303

30483

Публикации: 2
Прегледи: 7798

12201

Публикации: 8
Прегледи: 8910