• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 01:53

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Едно предложение за проточен нагревател на аквариума

Започната от kapitango, 03.03.2013 23:23

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ivan_S

Цитат на: veni0007 - 17.12.2015 22:34
Нов въпрос изникна макар да не е по темата.
Нагревателя е 150вата на 100литра вода. Максимума е 32 градуса . Направих го на макс и затопля водата до 28 градуса по термометър. Мисля да сложа дискуси поне 4 броя че много ми харесват,10-тина неонки и 2 цихлиди. Добре ли ще им е 28 градуса водата? И ако трябва да се покачи температурата как да стане?
Благоидаря.

За дискусите доколкото знам долната граница на температурата е 28 градуса, а за неоните това е горната. Ще трябва много добра аерация, защото при такива температури кислородът във водата е по-малко, отколкото при стандартните 25-26 градуса.

Казваш, че искаш да пуснеш и две цихлиди. Дискусите също са цихлиди :), та, какво точно искаш да пуснеш? Надявам се не африкански цихлиди, защото няма нито един параметър по-който да са подходящи за твоя аквариум. В този обем ще можеш да отглеждаш 4 дискуса само докато са малки, след това ще стане крайно тясно.
100 l. Malawi mbuna
Pseudotropheus saulosi - 7 бр. (2 m, 5 f)

veni0007

Цитат на: Ivan_S - 18.12.2015 11:45
За дискусите доколкото знам долната граница на температурата е 28 градуса, а за неоните това е горната. Ще трябва много добра аерация, защото при такива температури кислородът във водата е по-малко, отколкото при стандартните 25-26 градуса.

Казваш, че искаш да пуснеш и две цихлиди. Дискусите също са цихлиди :), та, какво точно искаш да пуснеш? Надявам се не африкански цихлиди, защото няма нито един параметър по-който да са подходящи за твоя аквариум. В този обем ще можеш да отглеждаш 4 дискуса само докато са малки, след това ще стане крайно тясно.
Моя грешка нали съм новобранец. Имах в предвид не Цихлиди а Анциструси. @}->--

Keanoo

Искам да попитам дали си спомняте от къде намерихте дебелостенната тъба?

_Kirilov

Във всеки един магазин дето продавт пособия за ВиК ще намериш доста видове  полипропиленови тръби. Няма нужда да е толкова дебелостенна стига да залепиш  фитингите с лепило преди да ги навиеш на тръбата.

Similar topics (5)

8494

Публикации: 7
Прегледи: 5523

6214

Публикации: 21
Прегледи: 13358

4066

Публикации: 12
Прегледи: 5947

47252

Публикации: 5
Прегледи: 5338

1121

Публикации: 16
Прегледи: 15649