• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

CO2 Реактор с мая и захар - Не иска да прави балончета

Започната от goldstar94, 25.08.2009 14:55

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

RockNroll

Бихте ли ми дали линка със самоделното Со2 (мая и захар)?
Кеф цена няма!

NO CARRIER

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

amrasel

Извинявам се, вдигам стара тема и то с почти оффтопик , но все пак - мирише ли ?
По-конкретно  -  Ако си направя реактор с мая и захар , ще смърди ли на ферментация в помещението където е аквариума?

iek

Изобщо не може да се усети такава миризма.

tsokala

При мен пък се получи следното - направих реакторът и точно след една седмица целият аквариум беше във водорасли, стъклата бяха позеленели и го махнах.

stenli

Аквариумът ти не е бил "подготвен" за ЦО2.

tsokala

А как трябва да се подготви аквариумът?

Не съм попадал на такава тема, ако искаш сподели твоят опит относно подготовката му.

Само да уточня, аквариумът ми е 60 литра и наскоро му сложих осветително тяло на филипс - за аквариум.

stenli

За да се избегнат подобни проблеми, като в твоя случай, е желателно, аквариума да е достигнал до определено ниво. Растенията да са адаптирани и в процес на подем, т.е. Цо2-то да послужи за засилване, а не за съживяване. Параметрите на водата, до момента на пускане на ЦО2, да са се стабилизирали, защото разтравянето на ЦО2 ще започне да дава отклонения.
И дори последното ти изречение има тежест. Сложил си осветително тяло. Преди това не си имал? Или си добавил още? И в двата случая има промяна в аква системата.

Similar topics (5)

5338

Публикации: 24
Прегледи: 13500

244

Публикации: 122
Прегледи: 65016

37608

Започната от Asmodeus


Публикации: 1
Прегледи: 2659

10541

Започната от oooo


Публикации: 3
Прегледи: 3484

39805

Публикации: 5
Прегледи: 4099