• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 04:00

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

CO2 реактор мая и захар+Sicce Shark Filter 800 ADV 800л/ч

Започната от iorgaki, 06.01.2010 17:12

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

iorgaki

Здравеите имам един вапрос и аз си направих цо2 реактор мая и захар .Въпроса ми е следня на самия филтър отготре има дупка за тръбичка за въздух ,значи сложих тръбата от реактора с цо2 в дупката на филтъра и започна да излизат много ситни мехурчета .Налягането ги издухва и ги пръска из целия аквариум и след 10-15 сек.изчезват това добре ли е ще пряобвам да ви пусна клипче да видите за какво говоря.

Ивайло Гиздов

Толкова излиза от бутилката,а така през филтъра CO2излиза във въздуха

iorgaki

искаш да кажеш че нихто не става ами нали малките мехури се въртят извесно време вав водата ?Да разбирам ли че цо2 трябва да се събира някаде и после да бъде издухано от филтъра.Ще го промена и ще ви пусна клипче
: 06.01.2010г 17:05ч
ето ви и клипчето.    

santah

Това вече е друго... *THUMBS UP*
Ако сложиш на края на маркуча едно камъче за въздух,ще вади по-дребни балончета.

iorgaki

на кои маркуч на този за цо2-то ли ?

Raven

Да- това е много по добре.
Това е полу- реактора на Том Бар, аз  много го уважавам /реактора , не Том/, важното е СО2-то да се джурка известно време някъде в затворен съд за да се смеси максимално възможно с  водата.

Един от минусите на този реактор е че е обемен и се вижда, аз моят съм го набутал отзад зад едно голямо коренище и не се вижда, но в по малки аквариуми се крие по трудно.
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

iorgaki

да така е защото филтъа е много дълък опрян е в дъното има 3 гъби био пръстени и някаква вата, абе 5 различни неща през които минава водата преди да се пречисти. аз мога да го скася защото филтрите му са на магнити и зе одлепват но ще загубя или пръстените с 2-те гъби или гъба и ватата.Май е по добре повече зеленяк да засадя :-) :-)А и сложих малко вата вав геактора да запуша дупката че започнаха да влизат сомчета *STOP*

Vannkata

Добре, всичко е много добре обаче като подаваш со2 за какво аджаба ти е това камъче с въздуха? Според мен трябва само вечер да го пускаш и то само ако караш со2-то 24/7

iorgaki

Камъчето е за украса а не, че не стига въздух за рибите. Ако трябва, ще го махна.

santah

Не,не...не сте ме разбрали. Камъчето да го сложи на маркуча с СО2, за да спомогне да се разбиването на по-малки балончета.Това не е задължително,но аз съм забелязал,че разбитите мехурчета се разтварят по-лесно и по-бързо става насищането на водата с СО2.

Predator

Така направен, реактора ще върши работа при разтварянето на СО2, обаче:

- използването на аератор и реактор за СО2 едновременно е безсмислено, тъй като въздуха, който подаваш бързо изветрява по-голямата част от разтворения СО2.

- при твоя филтър, който има само една изходна тръба, поставянето на подобен реактор, почти спира движението на водата (циркулацията) в аквариума ти, което никак не е добре нито за чистотата, нито за разпространението на СО2-то.

- в крайна сметка оборудването в аквариума трябва да е и по-малко забележимо и по-миниатюрно, за да бъде поне малко естетично и да не се натрапва. А и когато тази прозрачна бутилка започне да обраства с водорасли и бактерии със сигурност няма да ти е лесно даже да я чистиш.

Поразгледай идеите за реактори из форума или виж какво предлагат фирмите и се опитай да постигнеш подобни резултати с подръчни средства. Разбира се ако на теб ти е достатъчно това, което си направил - ползвай го - в крайна сметка е важно на теб да ти харесва  :-)

iorgaki

Що се отнася за камачето веднага го махнах щом ми каза , и сам сложил камаче ватре но сам преправил и реактора ,не е онази бутилка дето беше отрязана от доло тази си има дъно и вече става цирколациа  на водата . За скриването на реактора за сега няма да стане ще го мисля по нататък .Ще ви пусна ново видео за да си кажете мнението. *DRINK*                                                    

Pep1

За да не отварям нова тема ще пиша тук.
Какво ще стане ако вместо захар сложим мед със маята.Според мен би трябвало да може,защото бактериите се хранят със захарта.Защо пък да не се хранят и с мед  :-D или грешa  :-|

Vannkata

С този сладкия мед, много солено ще ти излезе май...  *CRAZY*

Raven





Това е моят реактор, на схемата се вижда как действа.
Красивата червена спирала е разбърканата и обогатена със СО2 вода която излиза отдолу през стеснен отвор.На този отвор допълнително ако искате може да сложите парче едър порест дунапрен.
Реактора седи ниско долу отзад в аквариума на пътя на водата от флейтата която допълнително разпръсква обогатената вода из аквариума.
Не се вижда  и според мен е много ефективен.
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

Similar topics (5)

33594

Публикации: 3
Прегледи: 6719

19254

Публикации: 4
Прегледи: 4994

6195

Публикации: 6
Прегледи: 6043

1950

Публикации: 14
Прегледи: 9075

40703

Започната от Niikii


Публикации: 13
Прегледи: 8150