• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 15:06

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Автоматична система за торене.

Започната от kaminski, 16.10.2013 20:33

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

kaminski

Идеята ми дойде тъй-като осветлението ми се включва около 14:00ч. а по това време няма кои да сложи торовете в аквариума.Системката го прави вместо мен.Сутрин слагам торовете и настройвам таймера за 13:00ч.
Това е в общи линий.
Всичко което е нужно е електромагнитен клапан за или от пералня, цена 5,50 лв.
И таймер,ако нямате такъв.Другото е подръчни материали.Може да се зглоби и по красиво но аз го направих само за проба, за около 15 мин.Дано съм бил полезен. *DRINK*
https://www.dropbox.com/sc/w4sd9toyfp5rdif/zVL0qcCdaN

Извинявам се за снимките но не мога да ги кача през таблета.

manyg

защо ти е да слагаш торове точно преди пускане на осветлението.
Аз торя в 8 сутринта и отивам на работа, осветлението ми се включва в 15:00 и нямам никакви проблеми.

kaminski

Ами не знам,четох из форума, че било добре + това слагам допълнително желязо,а за него специално четох, че трябвало да е преди светене.Общо взето от много четене това измислих  :-)

manyg

бе то и аз го четох и разбрах, че не трябва да вятваш на всичко което си чел ;)
От опит глава не боли :)

kaminski

Има и още един +.Може да си я програмираш за няколко дни да ти тори ако те няма  ;-)

Penta

Цитат на: kaminski - 16.10.2013 21:17
Има и още един +.Може да си я програмираш за няколко дни да ти тори ако те няма  ;-)

Мхм, стига да я научиш и да ги дозира правилно...

kaminski

100 мл. Изтича за 10 мин.
Не мисля,че ще е трудно да си настроиш програматора.

hunter

Аз бих заложил на спринцовка със стъпков мотор и контролер за по-прецизно дозиране. Не мисля, че елмагнит може да даде толкова точно дозиране.

kaminski

Ами за 5.50лв и 15-20 мин.Толкова.
Но може да се дозира прецизно всичко е до донаправа.Аз слагам по 80 мл желязо така, че физически със спринцофка ще е трудно.

manyg

ако направиш желязото 4 пъти по концентрирано (4 пъти по-малко вода), ще добавяш по 20 мл :)

kaminski


tomatomov197

Цитат на: manyg - 16.10.2013 21:14
бе то и аз го четох и разбрах, че не трябва да вятваш на всичко което си чел ;)
От опит глава не боли :)
Разбира се , че е по-добре когато свети , или малко преди това . Добре , че не вярвам на всичко , което чета !
С добра дума и пистолет се постига повече, отколкото само с добра дума.

iivs

Аз пък си взех дозатор за течности на ехейм дозера отлично!

kaminski

И аз бих искал на Ехейм.Но не ми достигат стотинките.

phantomas

Цитат на: kaminski - 17.10.2013 15:29
И аз бих искал на Ехейм.Но не ми достигат стотинките.
То не е само до стотинки - ехеим-а е не особенно смислен - силно се съмнявам да може да дозира достатъчно прецизно, както и какво става ако имаш 3-4 неща седмично да слагаш (както е при мен). А и не искам да си представя 4 ехейма въртящи се отгоре на аквата :-) - достойно за смях изпълнение :-).
  При положение, че в ebay си има дозиращи помпи на смислени цени - от порядъка на 10-20 лв - за помпа + един ардуино контролер - няма нужда да се дават цифри. Това което съм започнал да правя е точно дозираща система с 4 помпи + контролер и се надявам да ми излезе на цената на единичен ехейм :-) купен в БГ. 
  Е разбира се няма да е 5 лв. :-) но пък ще може нещата които ги могат дозиращи помпи за 300-400$
  Ако някой се интересува - вече получих 2 такива (но не на тази цена) - и ще поръчвам още 6 (за евентуално и за соления ми проект).
http://www.ebay.co.uk/itm/DIY-Dosing-pump-Peristaltic-dosing-Head-For-Aquarium-Chemical-Lab-/190880069315?pt=UK_Pet_Supplies_Fish&hash=item2c7156b6c3

Similar topics (5)

8840

Публикации: 5
Прегледи: 5249

3956

Публикации: 7
Прегледи: 7175

57858

Публикации: 4
Прегледи: 4309

18543

Публикации: 7
Прегледи: 5690

12630

Публикации: 32
Прегледи: 20434