• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 21:28

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Найлон или Фолио за градинско езеро

Започната от kirilov, 28.03.2017 16:52

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

kirilov

Здравейте! Миналата година изкопах езеро с размери 8 Х 10 метра. Купих си от най-дебелия найлон с ув защита! Изкара зимата и може би по мое невнимание се проби. Сега въпроса ми е струва ли си да купя пак същия найлон и да го поставя върху стария и да стане на два ката? Или да си взема от София фолио 5 мм. Благодаря!

Публикациите са слети: 28.03.2017 16:55

Цитат на: kirilov - 28.03.2017 16:52
Здравейте! Миналата година изкопах езеро с размери 8 Х 10 метра. Купих си от най-дебелия найлон с ув защита! Изкара зимата и може би по мое невнимание се проби. Сега въпроса ми е струва ли си да купя пак същия найлон и да го поставя върху стария и да стане на два ката? Или да си взема от София фолио 5 мм. Благодаря!


xoxi

По добре си вземи фолио ,защото е много по здраво а цената на найлона и фолиот е малка разликата.

discusfen

Гео мембрана нямали та се мъчите с найлони и фолио

xoxi

Гео мембрана и фолио става въпрос за едно и също нещо!

Daniella

Не знам още как да създам нова тема, затова пиша тук по тази!
Уредих си геотекстил20!За което благодаря още веднаж за насочването *thanks
Следва мембраната- търся в нета и не знам какво търся,май!
Давайте пак акъл, моля!!!

vmax

Цитат на: Daniella - 28.07.2017 15:43
Не знам още как да създам нова тема, затова пиша тук по тази!
Уредих си геотекстил20!За което благодаря още веднаж за насочването *thanks
Следва мембраната- търся в нета и не знам какво търся,май!
Давайте пак акъл, моля!!!
Отиваш в раздела в който искаш да създадеш тема и отгоре и отдолу има сиво бутонче с име СЪЗДАЙ ТЕМА :)
Каква е цената на геотекстила? Предполагам от производителя го взе, може да е от полза и за други решили да си правят езерца. Относно мембраните, принципно се водят геомембрани и основно са няколко вида: LDPE, HDPE, PVC, EPDM. На запад масово ползват EPDM, която е синтетична гума, тоест е много гъвкава и издържлива, но съответно е най-скъпата от изброените :) Не знам и дали някой внася такава в България предвидена за езера, понеже масово съм попадал само на такава за покриви с ширина 1 метър. PVC-то не е  много издържливо на UV и студ, въпреки че PVC мембраните за езерца си имат UV компоненти за защита. Моята е такава, но не смея да кажа колко е издържлива понеже е на 1 година. Единственият проблем за сега е, че някаква ларва ми беше изгризала една дупка в нея :) Иначе като го напече слънцето става много пластично и супер лесно се оформя. Другите две LDPE и HDPE ги има на нашият пазар, като LDPE е по-гъвкавият от двата, но HDPE е по-издържливият май :) За последните две не съм много сигурен, понеже не съм ги разучавал.
Няколко примера за магазини от където можеш да ги закупиш:
магазин 1
магазин 2
магазин 3

Daniella

 Благодаря,Vmax,ще ги разуча тези магазини!
За геотекстила от Търновската фабрика - има с различен грамаж на кв.м.
Проблемът е, че са ролки по 60м/2.2м- правят в бяло и черно.За по-малък метраж се чака
/и аз ще чакам/Сигурно режат за нещо и така ще ми отрежат Цената е ниска -около 5 лвза за кг
В моя случай за 200гр на метър- 5лв за 2.5 м.кв.
Другият проблем е комуникативен - мноого трябва да се обяснява по тел.!  *JOKINGLY*

vmax

Ако цената е около 5 лева за килограм, то геотекстил с плътност 200гр./кв.м излиза 1 левче за квадратен метър :) Което си е добра цена. Подобна плътност от магазин ще ти струва около 1,5-2 лв.

Similar topics (4)

50844

Публикации: 4
Прегледи: 5541

54872

Публикации: 3
Прегледи: 6598

59487

Публикации: 5
Прегледи: 16140

57298

Публикации: 2
Прегледи: 4201