• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 10:31

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Автоматична хранилка за езерце

Започната от xoxi, 01.12.2012 13:23

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

xoxi

Понеже колегата philander се интерисува от автоматична хранилка за езерото ще пусна една връзка ,която смятам е много добра и лесна за изпълнение.Аз съм се спрял на нея и съм си набавил повечето материали като я сглобя ще пусна снимки .А ето и линка
http://translate.google.bg/translate?hl=bg&sl=en&u=http://www.instructables.com/id/Automatic-fish-feeder-1/&prev=/search%3Fq%3Dpet%2Bfeeder%2BDiy%2Bfor%2Bkoi%2Bfish%26start%3D30%26hl%3Dbg%26client%3Dfirefox-a%26sa%3DN%26tbo%3Dd%26rls%3Dorg.mozilla:bg:official%26biw%3D1024%26bih%3D631&sa=X&ei=HNK5UNi2HMSA4gTynIGoAw&ved=0CDcQ7gEwAjge

Diamondtetra

:*

xoxi

Ето я и моята автоматична хранилка,която си измаисторих.Тя е подобна на горната но си изгорих моторчето от микровълновата печка и минах на вариант моторче за чистачки.
Необходими материали  :пластмасова тетка за ф50 тапа пластмасова за ф50 моторче от чистачки със стойката която съм отрязал ,парче маркуч силиконов скоби 2 за ф10 ,скоби 2 за ф50 ,шнек от стара машинка за месо , компютърно захранване ,парче технически шперплат ,туба от минерална вода 10л или 5л и кутия където да се монтира всичко.


Начин на изработка : на парчето шперолат се захващат двете скоби ф50 и се поставя теткат като се стегнат скобите.Следтова се пробива дупка ф20 на пластмасовата капачка и се залепя за тетката
поставя се шнека в тетката и се пъха през дупката на опашката му се поставя маркуча който в моя случай е с вътрешен отвор 6мм а външен10мм и се захваща със скоба ф10 .Стойката на моторчето си има дупка за болче ,пробива се шперплат и са захваща за дупката на стойката ,другият край на маркуча се захваща за моторчето като в моя случай съм поставил удължание на  резбата на моторчето защото скобата опираше в стойката. Тубата и се маха дръжката за носене и пръстена се изрязва докато влезе в тетката,стой супер здраво и не мърда.Тръбата която ще отвегда храната до езерцето не съм  я лепил защото не и знам дължината но накрая ще завършва с една кривка на 45 градуса като вали да не се увлажнява храната.Кутията която аз си бях намерил беше за моторчето от микровълнова и сега ми е малка ,ще си търся друга.Захранването от компютър съм го пуснал на 4,5 волта за да върти по бавно ,остава само електронно реле или таймер като го испробвам с храната да видя колко време трябва да работи
Някой знае ли тия таимери елктронните дали могата да работят на по малко захранване че аз съм малко бос със тоците?
Ето и едно клипче на сухо ,тези дни ще пусна и с храна че в момента храната не е при мен.
Приемам всякакви коментари , съвети , забележки и предложения.
Video - TinyPic - Free Image Hosting, Photo Sharing & Video Hosting

Slaff

Захранването на компютър на ли е на 220 волта - ще сложиш таймера там.

xoxi

Аз така съм го замислил но питам ако реша да позвам захранването и за друго ,утре ще го пробвам с храна и ще кача клипче.

bluefire

 искам да предложа най маняшката хранилка с управление от телефон демек когато ти е кеф си храниш рибите   @}->--


wwladoo

Цитат на: bluefire - 18.05.2013 15:40
искам да предложа най маняшката хранилка с управление от телефон демек когато ти е кеф си храниш рибите   @}->--
*THUMBS UP* *THUMBS UP* *THUMBS UP*--това действително е най-маняшката хранилка, от ,,направи си сам,, която съм виждал ;-) *DRINK*,браво на пича-- *privet*

Няма нужда от цитат на видеото.
Георги
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

koifish

Цитат на: xoxi - 05.04.2013 18:36
Аз така съм го замислил но питам ако реша да позвам захранването и за друго ,утре ще го пробвам с храна и ще кача клипче.
е хайде сега е зима и няма толкова работа по езерата качи клипа, че идеята и изпълнението много ми харесаха
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs24.postimg.org%2Fbgz881t9t%2Fwhat_the_symbolism_koi_fish_71938.jpg&hash=9b2aceedc367c13a162c001db33fe29dc72c588d