• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 18:57

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Кога силиконът е reef safe ?

Започната от Tihol, 28.05.2018 18:20

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Tihol

Здравейте  пичове *privet*,

интересува ме дали след като силиконът е вече втвърден може направо да се слага в аквариума или е по-добре да покисне ден-два във вода?

Става въпрос за DIY media reactor, който между другото се получи доста добре, за който използвах ето този силикон (на който пише че е за аквариуми и не е вреден за сладководни/соленоводни обитатели) - кликне ме

Сутринта го лепих, като от няколко часа стои накиснат във водопроводна вода


beonedge

като се лепи се изчаква 48 часа за да се втвърди (в дълбочина) и тогава се налива водата ....пона за аквариуми , но при теб едва ли ще има такова налягане , така че действай :)Не зная какво си лепил , но ако е плексиглас , може и да не стане със силикон , има лепила .
I just finished cycling my tank and everything checks out fine
tmp 80F/nitrate 0/amonia 0/nitrite 0
took a month too.
Is it safe to add the salt now?

Tihol

Благодаря за отговора :)

Запълвах отвора през който минава тръбичката свързана с помпата, съдът е от пластмаса ( тези гръцките сокове, в едни цилиндрични шишета, това съм използвал 😂).

Получи се почти същия реактор като този на two fishies - https://www.amazon.com/Two-Little-Fishies-ATLPBR150-PhosBan/dp/B0006JM0KI



trex700e

Как джуркаш медията? С някаква помпичка ли ? Външен ли е този реактор или си го сложил в съмпа?