• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
24.04.2024 01:48

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Успешна история с чесън (лекуване на клоун)

Започната от Hristo Stoyanov, 24.10.2010 17:26

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Coral Master

Звучи елементарно тая работа с вестника, но сигурно върши работа. Освен видимо почистване, отстранява и много органика. Само дето ме е страх да го правя с вестник. Знам, че мастилата се разтварят лесно, а в солената вода не ми се рискува. Но всяка друга подобна хартия би ми свършила същата работа.
Благодаря за идеята.
Всъщност като направих темата за дребните трикове, улесняващи живота на морския акварист имах точно това предвид, такива идеи като вестника и чесъна.
80л с LPS корали и 2 риби-старт. 08-2009;
Дисплей 600 л с SPS и LPS корали и 14 риби-старт. 09-2009, 120 кг живи камъни;, съмп 150 л, скимер TurboFlotor 1000, нитратредуктор NR1000, автом. kalkwasser бъркачка, AT-Control; Калц.реактор AquaMedic KR1000, LED 35 бр. 10W засега, течение 20000 л/час

tomatomov197


Всъщност като направих темата за дребните трикове, улесняващи живота на морския акварист имах точно това предвид, такива идеи като вестника и чесъна.
[/quote]    Тези неща важат и за сладководния акварист с пълна сила .
С добра дума и пистолет се постига повече, отколкото само с добра дума.

MeTogu

Coral Master има си хора може да се преместят точните постове в правиланта тема.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

abaro

Колега Hristo Stoyanov, най-искрени поздравления за успеха ти с този малък соленоводен аквариум. Отдавна се чудя, дали да си засоля единият от аквариумите, но ако след няколко месеца се похваля с това, да знаеш че тази твоя тема ще е една от основните причини  *THUMBS UP*
Колкото до обирането на ципата по повърхността, аз докато го правех с хартия използвах домакинска хартия от руло. Първо че е много по-хигроскопична от вестника и освен това можеш да си отвиеш парче с дължината на аквариума. Отдавна вече съм направил повърхностен скимър към смукателя на канистъра, но хартията вършеше много добра работа.
http://picasaweb.google.com/adbaro/ACacatuoides
http://picasaweb.google.com/adbaro/AViejita
[smg id=241 type=link align=left width=88][smg id=285 type=full align=left]

Coral Master

Както вероятно повечето от вас вече са разбрали, аз НЕ съм бил сладководен фен дълги години, преди да си осоля аквариума. Имам скромен опит със сладководните аквариуми, като подръжката ми се състоеше в ... "каквото оцелее". Когато реших да мина на морски, бързо разбрах, че така няма да стане. И то най-вече, защото исках да имам SPS корали, а за тях си иска повечко четене, меко казано. Целият ми опит с морски аквариуми едва надхвърля една година, като за начало (през август 2009) се опитвах да стартирам черноморски 80 литров аквариум с 50 риби вътре и 1 един малък жив камък (от плътна скала!  :duvar: ), толкова ми беше акъла!

Та исках да кажа, че хората с по-дълъг опит знаят дребни трикове, които наистина улесняват живота на аквариста, но новаците като мен, колкото и книги да четем, не ни стига опит и няма кой да ни открехне, ако "старите кучета" не споделят нещо.

Радвам се, че аквариума на Hristo Stoyanov вече привлича нови попълнения към морския отдел на форума, сигурен бях за това!
Тия дни вече ще намеря време да ви покажа споменатия по-горе 80 литров аквариум, 14 месеца по-късно.   
80л с LPS корали и 2 риби-старт. 08-2009;
Дисплей 600 л с SPS и LPS корали и 14 риби-старт. 09-2009, 120 кг живи камъни;, съмп 150 л, скимер TurboFlotor 1000, нитратредуктор NR1000, автом. kalkwasser бъркачка, AT-Control; Калц.реактор AquaMedic KR1000, LED 35 бр. 10W засега, течение 20000 л/час

Hristo Stoyanov

Много комплименти отнесох с тази тема. :) Усещането е все едно са ми връчили Оскар. :) Благодаря на всички за това, което написахте!

Да са ни здрави аквариумите и да привличаме повече хора към това хоби! :)

Similar topics (5)

32193

Публикации: 7
Прегледи: 7445

8620

Публикации: 11
Прегледи: 7473

28650

Публикации: 20
Прегледи: 8621

17489

Публикации: 5
Прегледи: 4659