• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 21:16

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Снимки на корали и риби

Започната от Caxapa, 19.06.2010 21:31

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

vasso

Морените... *IN LOVE* Супер е репортажът, много ме израдва. *thanks
Иначе май ги произвеждат и тук още мивките, жалко ако не е така! :-)

MeTogu


Ето го и моето бивше вече съркофидонче.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

tishovsx

Да не остана и аз по назад, но това което виждате е отгледано от мен. *DRINK*
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fdl.dropbox.com%2Fu%2F5572258%2FIMG_6814-01.jpg&hash=ed214fa18b563aed808216267578ea45e7b46172



IN A REEF AQUARIUM, ONLY BAD THINGS HAPPEN QUICKLY

MeTogu

Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

Coral Master

Методи,
тези снимки от твоят аквариум ли са? Ако да - значи си много добър фотограф и значи, че имаш доста красиви обитатели! Поздравления!

Ако са твои снимките, с такова качество, що не вземеш да си сложиш някакъв знак?
Веднъж написах цяла статия за zeleno.bg с много снимки, и после я видях в някаква странна интернет медия само пейстната, без изобщо да се споменава нещо за автора, в случая аз. Аз им писах, а те изобщо не си направиха труда да ми отговорят. През това време статията се появи и на други места в интернет, пак по същият начин.

Така и не написах повече статии. Те си бичат реклами по сайтовете, а аз само искам от тях, като ме цитират, да ми пишат името. Те пълнят гушките и не благоволяват даже да ми отговорят! Това си е кражба! Та ако смяташ, че няма да ти е приятно да ти се случи, слагай си знак на снимките - така ако ще ги крадат, поне да се потрудят повече!
В момента е модерно и всеки прави сайтове на всякакви теми, но почти всичко вътре като снимки и текст е крадено от други сайтове. Борят се за посещаемост, лапат от рекламите, а авторите даже и благодаря не получават!
80л с LPS корали и 2 риби-старт. 08-2009;
Дисплей 600 л с SPS и LPS корали и 14 риби-старт. 09-2009, 120 кг живи камъни;, съмп 150 л, скимер TurboFlotor 1000, нитратредуктор NR1000, автом. kalkwasser бъркачка, AT-Control; Калц.реактор AquaMedic KR1000, LED 35 бр. 10W засега, течение 20000 л/час

Асен Евгениев

От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Coral Master

Мдаа, днес се открива изложбата на Михаил Заимов с подводни снимки от Борнео. Видях го преди малко по bTV. Показаха няколко снимки и между тях имаше от снимките, които МеТоди пусна тук снощи ...
Та въпросният г-н Заимов каза, че един ден дебнал 2 мандаринки как правят секс в продължение на три часа. Успял да направи 4000 снимки и от тях само 2 били добри. А пък аз се ядосвам, като не стане поне една от десет снимки ... още много имам да уча!
Също така каза, че снимал на дълбочини до 30-40 метра, но колкото по-близо е до повърхността, толкова по-богата на цветове става снимката. Под определена дълбочина вече били почти монохромни. Каза, че винаги използва изкуствена светлина. И също, че едни от най-добрите снимки се правят нощем. Трябва да си голям смелчага, за да се гмурнеш на рифа през нощта. Аз при всяко гуркане (през деня) виждах по една морска змия, сред най-отровните в света, като почти всеки път се разминавах на 1-2 педи с нея. Като знам още какво има там, представям си какъв адреналин е!
Даже и през деня може да е пълно с изненади. Там долу периферното ни зрение не е като тук горе. Аз така се бях зазяпал по коралите, че жена после ми каза, че близо до мен е имало сепии, а аз дори не ги видях! Много ме е яд, че изпуснах такава гледка!

МеТоди, благодаря за снимките! Така де, благодаря и на Михаил Заимов!

Между другото, събрал съм си колекция със снимки от интернет, но с добро качество, на риби и корали. Дали имате интерес да ги кача и да дам линк тук за сваляне?
80л с LPS корали и 2 риби-старт. 08-2009;
Дисплей 600 л с SPS и LPS корали и 14 риби-старт. 09-2009, 120 кг живи камъни;, съмп 150 л, скимер TurboFlotor 1000, нитратредуктор NR1000, автом. kalkwasser бъркачка, AT-Control; Калц.реактор AquaMedic KR1000, LED 35 бр. 10W засега, течение 20000 л/час

MeTogu

Ами аз щях да отговоря от къде са,даже от кой точно са,обаче ме изпревариха и не сметнах за необходимо да уточнявам.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

Асен Евгениев

Бях на откриването на изложбата на Михаил Заимов, страшна лудница, имах чувството, че съм в трамвай
в 8 часа сутринта. Не знам кои бяха повече, водолази, фотографи, акваристи или снобари. Май последните
бяха най-много. Плюс дежурните кибици, налазили шампанското /може и бяло вино да беше/ и ядките.
Снимките, качени от Методи, също бяха изложени там, в дървени рамки, и цената им беше ...800 лв. за
брой. Имаше снимки и в по-голям формат, може би 50/80 см., на цена от 1600 до 2000 лв. Това последното
ми навява идеята да отворя една тема за културна дискусия за авторството, да не спамим отново в чужда.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

MeTogu

Промотира си в Нет-а изложбата и тези снимки бяха в профила му във Фейсбук.Реших да ги споделя с вас и да си сложа някоя на десктопа.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

MeTogu

Ето и няколко снимки от моя аквариум,жалко че са с телефон но ....
Това е някакъв вид condylactis от бяло море и няколко таларежа пак от там.

Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

iek

Ха, същите ги имам и аз, ние май от едно място сме "пазарували"   :-D.

MeTogu

Е от къде да пазаруваме иначе.То няма кой знае колко източника на стока.Всичко е еднакво.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

Similar topics (5)