• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 14:23

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Морското конче (Hippocampus) - мисия възможна :) !

Започната от macipis, 25.12.2010 23:55

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

macipis

Здравейте !

С Коле99 решихме да отворим тема за морските кончета и всичко относно тях. Моя аквариум е стартиран в началото на декември и засега нещата вървят добре. След седмица и Коле ще пусне снимки . Писала съм и в други теми за храненето, смяна на вода, оборудване и т.н.
Идеята е да споделим как отглеждаме черноморски кончета у дома и ако има желаещи, да ги зарибим :), защото въпреки че не са подвижни, са едни от най-атрактивните морски обитатели !
Ето ''топли'' снимки :) :






kamos

Клоните ги махни от този аквариум, нямат място вътре
Аквариумистика - увлечение, которое полностью можно охарактеризовать как обучение на собственных ошибках. Даже если матёрый аквариумист будет предостерегать от возможных ошибок и нежелательных действий, мало кому удаётся их полностью избежать...

macipis

Цитат на: kamos - 26.12.2010 12:43
Клоните ги махни от този аквариум, нямат място вътре

Знам, но за момента ще е така, докато отидем за водорасли. Тези дни са топли и се надявам да се сдобием.

Коле99

Здравейте!
Деси много добре се справя със захранването и това ми дава сили да продължа в това хоби.
Това е най-важното условие да ги задържим.
Успеем ли, ще спомогнем за оцеляването на вида.
Това са най-симпатичните и мистични животни-хамелеони.
Един път се бях доближил до стъклото и морското конче от кафяво стана зелено
(камуфлаж, за да се скрие).

1. Морските кончета живеят в морска вода, с умерен и тропичен климат (до 24-26*C, нагоре става опасно). ПХ - 8.3, соленост - 1.011 до 1.027

2. Светлина: слаба, средна.

3. Течение: слабо.

4. Захранването: червеи, мекотели, ракообразни (малки скариди, артемия), видове планктон. Обичат ситни храни, които се движат.
Без захранване, въобще не се опитвайте да ги гледате. Живата храна трябва да е хранително обогатена да могат да покриват своите биологични функции. Тука, ако се справим, значи ще успеем.
Размножителен период е през пролетта, мъжкия ги износва. На люпилната торбичка стените и се удебеляват и се осейват с кръвоносни съдове. Така той приема хайверните зърна и отхранва зародишите. Женските образуват на клоаката си къса тръбичка, която служи за яйце полагало. При мъжкия са намерени 100 до 200 зародиша.
През зимата се оттеглят на дълбочина 50-60 метра. Има гръдна, гръбна и анална перка, движи се изправено. С опашната част обича да се захваща за водорасли.

Аквариума ми е е стартиран, подробности другата година:)

Едно клипче, където бях впечатлен.  Мъжкото морско конче забременява и ражда
[url=http://www.youtube.com/watch?v=TTMpvkKClio#]Seahorse is dining
Aу, ау

Коле99

Честита и успешна 2011 година. *privet* Намерих си едно местенце, което много ми хареса. Слънцето силно огряваше морската повръхност.
Духаше източен вятър. Отражението на слънцето върху морската повръхност беше уникално. Блестеше като безброй диаманти.
От тук се снабдих с водорасли, грунд, камъни с миди и актинии.
Под всеки камък беше пълно с буби и с едно кепче си напълних кофата.
Бях много доволен, защото имаше храна за кончетата.
Вече мъжкото конче си има другарче. С Деси, направих размяна - кафяво водорасло (цистозира)
и буби, срещу женско конче @}->--. Направих снимки на аквариума, въпреки, че не е завършен.
Сложил съм най-добрите си черноморски камъни *bg*





https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi54.tinypic.c%D0%BEm%2F2j451z9.jpg&hash=3e003cdff4e2de89748064c38393cc1c1ad6158b




Aу, ау

macipis

Нямам думи !!! Определено ти идва от душата да се занимаваш с това хоби ! Много красиви снимки, явно трябва да посетя Несебър тази година. Както виждам и кончетата са се сдушили :).
А пък аз киснах 5 часа пред аквариума да направя що годе хубави снимки, но уви  :-[ !
Все пак държа да видиш, както и останалите заинтересовани какво ми донесе ти днес ! :)
Ако аквариума ми беше по-голям. щях да сложа всичко.





kamos

Браво чудесно развитие и на двата аквариума :-)
Аквариумистика - увлечение, которое полностью можно охарактеризовать как обучение на собственных ошибках. Даже если матёрый аквариумист будет предостерегать от возможных ошибок и нежелательных действий, мало кому удаётся их полностью избежать...

macipis

Мерси, Тони :) ! Аз това споменах на Ники, че май тази тема ще бъде коментирана в тесен кръг членове :)... и то си е нормално, малко са хората, които отглеждат морски кончета и изобщо имат черноморски аквариум. Но на мен ми е достатъчно, че имам вас  :-[ за съвети, услуги, мнения и изобщо активност с цел развитие.

Коле99

При мен нова подредба, почти свърших. По-тежките камъни съм сложил отдолу, а по-леките отгоре. Идеята ми беше, да ги вдигна още малко нагоре. Забелязах, че кончетата дебнат и хапват буби от грунта. Следващата ми стъпка е захранване с артемия, червеи и фитопланктон (Microbe-Lift).




Aу, ау

Hristo Stoyanov

Много искам да имам нещо подобно някога :)

macipis

Много красив ти е станал аквариума, Ники ! Поздравлния ! Сега като порасне артемийката, да видиш за какво ядене ще става въпрос  ;-). Жалко, че и моя не е толкова голям, за да сложа и аз такива камъни.

niky

Браво...възхищавам ти се на ентусиазма.

macipis

И ето първата любовна игра :) ! Малко ги секнахме със светлината, но все пак се вижда. Пък и той рака има голяма вина, защото се бърка все там, където не му е работата ! Това е първото заиграване от почти 2 месеца насам, което дава знак, че вече кончетата са се отпуснали и се чувстват в свои води. Дано всичко има резултат :)!

Video - TinyPic - Free Image Hosting, Photo Sharing & Video Hosting

Coral Master

Е добре, и други искаме да имаме морски кончета в аквариумите си.
Бихте ли споделили как ги отглеждате? Необходим ли е отделен аквариум? Хранене, течение, светлина, други особености?

Поздравления!
80л с LPS корали и 2 риби-старт. 08-2009;
Дисплей 600 л с SPS и LPS корали и 14 риби-старт. 09-2009, 120 кг живи камъни;, съмп 150 л, скимер TurboFlotor 1000, нитратредуктор NR1000, автом. kalkwasser бъркачка, AT-Control; Калц.реактор AquaMedic KR1000, LED 35 бр. 10W засега, течение 20000 л/час

macipis

Цитат на: Coral Master - 07.01.2011 23:26
Е добре, и други искаме да имаме морски кончета в аквариумите си.
Бихте ли споделили как ги отглеждате? Необходим ли е отделен аквариум? Хранене, течение, светлина, други особености?

Поздравления!

Благодарим :) ! За кончетата е хубаво да се гледат самостоятелно, най-много с няколко рака и скариди в по-дълъг аквариум / над 1м / и височината да е над 35см. Иначе останалото Ники е написал много хубаво по-горе в темата. Ако няма водорасли, може и без лампа.
Като се хранят е добре да се спира всичко, за да няма течение. Така по-бързо фиксират плячката, която пък от своя страна е най-трудното при отглеждането на кончетата. Но намираме начин засега.
Ще се радвам, ако станем повече коняри тук :)

Similar topics (1)

29812

Публикации: 15
Прегледи: 11404