• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 10:19

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Морска Звезда

Започната от p4elara, 14.11.2008 20:58

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

p4elara

Извинете за темата.Начиенаещ съм и не разбирам от декуративни риби, водорасли и такива работи. Искам да разбера как мога да си гледам в домашни условия Морска звезда, какво ми трябва? Нямам определен тип Морска звезда... Пиша от регистрацията на един приятел, той е запален по сладководните, ако не се лъжа Морската звезда спада към соленоводните.
           Благодаря предварително за отделеното ВНИМАНИЕ!!!

botan

Трябва ти богат опит със сладководните аквариуми! :-)

Boromir

Първо виж малко инфо за морските акваиуми,от какво се състоят,какво обурудване ти трябва,какво трябва да знаеш за морската акваристика и тн. Разровисе в форума и др саитове!

P.S. Да те предупредя,това не е никак лесно и за съжаление не-евтино начинание!
Успех!!! *THUMBS UP*
Shrimp Breeding Lover

p4elara

Благодаря се пак, ще прегледам тук там  *privet*

botan

Цитат на: p4elara - 15.11.2008 14:39
Благодаря се пак, ще прегледам тук там  *privet*
Само да предупредя, че бодлокожите НЕ са за начинаещи!

миа

15.11.2008 21:17 #5 Last Edit: 15.11.2008 21:19 by миа
Цитат на: p4elara - 14.11.2008 20:58
Извинете за темата.Начиенаещ съм и не разбирам от декуративни риби, водорасли и такива работи. Искам да разбера как мога да си гледам в домашни условия Морска звезда, какво ми трябва? Нямам определен тип Морска звезда... Пиша от регистрацията на един приятел, той е запален по сладководните, ако не се лъжа Морската звезда спада към соленоводните.
           Благодаря предварително за отделеното ВНИМАНИЕ!!!
Къде се хвърляш бе,човек?Първо започни с нещо по-лесно,като се справиш-давай!Колкото и да не ти се иска от декуративните(декоративни) риби и от водораслите(водни растения) се почва.

Не искам да ти убивам желанието.Купи си аквариумче,аераторче,нагревателче и мъжка и женска гупа.Връщане назад НЯМА да знаеш!

kamos

Какво ти трябва за да гледаш морска звезда?
1.Аквариум - 100 литра+ на принципа колкото повече толкова повече
2.Скимер/устройство за обиране на органиката от солената вода/- абсолютно задължителен
3.Помпи за течения-минимум една
4.Морска звезда/те са много вида/
5.Осветление на аквариума
6.Специална сол за соленоводни аквариуми, устройство за обратна осмоза, малък вътрешен филтър за смесването на солта с водата, кофа и т.н.
На прима виста минахме 1000 лв
Аквариумистика - увлечение, которое полностью можно охарактеризовать как обучение на собственных ошибках. Даже если матёрый аквариумист будет предостерегать от возможных ошибок и нежелательных действий, мало кому удаётся их полностью избежать...

mmax

евала kamos по точно обяснение не може да се даде *privet*

kardam681

тук е още по конкретно,но бих добавил и УВ лампа 100-200 лв.
http://aquaworldbg.com/other.html

kamos

УВ лампа за нов аквариум ще пречи за създаването на стабилна среда.
Аквариумистика - увлечение, которое полностью можно охарактеризовать как обучение на собственных ошибках. Даже если матёрый аквариумист будет предостерегать от возможных ошибок и нежелательных действий, мало кому удаётся их полностью избежать...

kardam681

Цитат на: kamos - 18.11.2008 17:58
УВ лампа за нов аквариум ще пречи за създаването на стабилна среда.
.........не съм много съгласен ,не че имам голям опит в соленоводните но имайки опит в сладководните както и като търговец/ но не на нещо свързано с акваристиката/ -поставиш  ли стабилна основа и не бързаш -нямаш грижи-постоянството и търпението му е майката

Similar topics (1)

26191

Публикации: 1
Прегледи: 2653