• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 19:46

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Mantis shrimp ...

Започната от tishovsx, 29.06.2009 11:34

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

tishovsx

 *HELP*
И така, като голям карък и на мен ми се случи да имам в аквариума си това изчадие на природата.
Уби ми два клоуна, преди да разбера от какво са умрели. Чукането - шума от скаридата го чувам след загасване на лампите. Вчера през деня дори я видях, ужасно бърза е, крие се по дупките на камъните. Голяма е около 2,5 см. кафява съз зелени оттенаци по задния плавник.

Как да се избавя от тая гад !!!

Чета по форумите, за няколко начина, капан направен от бутилка, топене на камъните в кофа с вода, като предварително повдигната соленоста до 1.030, като рязката промяна би трябвало да изгони скаридата от камъка. Друг метод е потапяне в сладка вода за кратко време, но на мен ми се струва твърде драстичен, няма ли да убие всичко живо....Метод със "обдухване" вода с голяма струя от помпа, в кофа например...

Незнам, всяка идея ми е добре дошла.
В момента съм заложил капана с бутилката, вътре има парче прясна скарида, надявам се да се хване.

*HELP*
IN A REEF AQUARIUM, ONLY BAD THINGS HAPPEN QUICKLY

kamenov

Сложи камъка във сладка вода и ще избяга в рамките на секунди на камъка нищо му няма...
Ако ти се занимава хвани ми я и ми пиши Л.С. имам един малък аквариум в който да я бодна :)

tishovsx

Хванах я, мамка му :-D
Оказа се, че е около 3 см.
IN A REEF AQUARIUM, ONLY BAD THINGS HAPPEN QUICKLY

Деян

30.06.2009 23:39 #3 Last Edit: 30.06.2009 23:59 by Деян
Малка гад мамицата й, пък какви поразий прави!  :-D

kamenov

Разкажи малко повече, ако някой друг препати да знае как става :)
С капана ли успя да я хванеш ?

tishovsx

С капана не се получи. Скаридата е твърде малка и явно си намира достатъчно храна. Затова в капана, прясната мръвка от скарида явно не и е харесало.
Мъка голяма, вадих всеки камък и го потапях в сладка вода, и това два пъти.
Последния камък и скаридата падна в кофата. Хубавото е, че раците по камъните не пострадаха.
Клоунчетата бяха малки, по около 2 см. и скаридата явно ги е нападала ноща, защо това се случи след като поставих няколко камъка и на следващия ден единия клоун, не плуваше. Коремчето му беше хлътнало. До вечерта здаде багажа. Другия изчезна през ноща на същия ден, така и не го намерих.
Сега съм я сложил в един малък аквариум, с един камък вътре и гадта веднага се скри в дупките. Твърде издръжлива гад, седя около 5 минути в сладка вода след като падна в кофата, помислих, че здала багажа, но като я пуснах в солена вода се окопити за секунди.

Моята е от този вид

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.popsci.com%2Ffiles%2Fimagecache%2Farticle_image_large%2Ffiles%2Farticles%2FSquilla_mantis.jpg&hash=b9e7df0827c41150ce768bd7fd3993c85300ee65


И един съвет, гледайте си камъните преди да ги пуснете в аквариумите си. Дори ги топете в сладка вода за секунди.
IN A REEF AQUARIUM, ONLY BAD THINGS HAPPEN QUICKLY

miTko

Готина е! *CRAZY*
Тишо не се прави на скромен, покажи аквариума!  ;-)
Разни мои АКВАРИУМИ 

tishovsx

Митак, ще го покажа :-)
По късно...към края на годината, тогава наистина ще има какво да видите 8-)
IN A REEF AQUARIUM, ONLY BAD THINGS HAPPEN QUICKLY

tishovsx

 =-O

Тая гад издържа на 30 градуса на водата...
IN A REEF AQUARIUM, ONLY BAD THINGS HAPPEN QUICKLY

miTko

Цитат на: tishovsx - 02.07.2009 12:51
=-O

Тая гад издържа на 30 градуса на водата...
Обзалагам се, че на 90 няма да издържи, после няма да ти шава в устата! ;-)
Разни мои АКВАРИУМИ 

marrio31

гледаш ли си още мантиса,тая гадинка ме впечатли,гледах няколко клипчета и вече съм и фен :-) ама требва отделен аквариум за нея..

ogogogo

Много красиви са гадовете,направо си заслужава да им се спретне нещо около
100-120литра да им се кефиш.
http://images.google.bg/images?q=Mantis+shrimp&oe=utf-8&rls=org.mozilla:bg:official&client=firefox-a&um=1&ie=UTF-8&ei=aAItS73LOMjS-QamjdSNBg&sa=X&oi=image_result_group&ct=title&resnum=1&ved=0CBMQsAQwAA
И най-дългия път започва с една крачка!
http://i629.photobucket.com/albums/uu14/ogogogo_photo/1-11.jpg

marrio31

абе голем дзвер е :-),възрастен мантис можел да счупи стъклото на аквариума с удар =-O

vasso

Леле каква гадина. За пръв път я виждам. :-)

Similar topics (2)

33330

Публикации: 23
Прегледи: 10664

47141

Публикации: 0
Прегледи: 2130