• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
25.04.2024 07:20

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Клоуни агресия?

Започната от Yonchev, 13.03.2014 22:34

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Yonchev

Здравейте!
Имам две двойки клоуни, едните са обикновени (Amphiprion percula) бяло и оранжево, а другите от същия вид, но черно и бяло. Първи в аквата бяха оранжевите, после дойдоха и черно-белите. Те бяха доста по-малки от оранжевите, но за няколко месеца дръпнаха много и настигнаха другите, даже женския задмина по големина другия женски. Последно време забелязах, че черния женски е постоянно с оранжевия женски. До сега нямаше проблем, но  вчера вечерта мъжкия черен беше скочил в преливната колона, видях го и го изкарах. Днес забелязах, че двата женски започнаха да го бият и гонят постоянно. Ако не се е скрил в камъните или в някой ъгъл, без да мърда, не го оставят за миг. Сега като се замисля, горкият може вчера от зор да е скочил в преливната колона. Другият мъжки не го закачат.
Та въпроса ми е следния, според вас да го изкарвам ли от аквата или да ги оставям да се разберат и каквото стане? Все си мисля да не би по-малкия женски, да е тръгнал да сменя пола. Или то можеше само от мъжки, да стане женски?

tonino

13.03.2014 23:36 #1 Last Edit: 18.02.2018 18:07 by tonino
...

Yonchev

За съжаление агресията продължи ... и бях принуден да го изкарам. Много ми харесват всички, но по-добре да разделя с един от колкото да го убият или да умре от глад. Замина за продан... :-( Благодаря на тонино за съветите и разясненията!

Similar topics (5)

28650

Публикации: 20
Прегледи: 8647

8635

Публикации: 3
Прегледи: 19420

26200

Публикации: 17
Прегледи: 10825

32193

Публикации: 7
Прегледи: 7470

8620

Публикации: 11
Прегледи: 7488