• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 11:07

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Здрави растения във Велико Търново

Започната от Dimitar1981, 09.02.2009 19:02

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Dimitar1981

Здравейте всички от Велико Търново.

Имам един въпрос към вас:От къде мога да си купя растения които не са заразени с разните му там болести.Защото моите растения се оказа че половината са почернели по краищата на листата (така ги купих като не разбирам).След като прочетох обстойно доста статии във форума за растенията болестите по тях и т.н реших да ги изхвърля.И сега се нуждая от нови растения.


Благодаря предварително на всички който ми отговорят

discus

Има хора от Велико Търново ,които могат да ти помогнат. Това че растенията са ти почернели, не означава ,че причината не е в твойте условия, а задължително са били "заразени" в магазина.

Dimitar1981

Ами незнам дали е от моя аквариум може и да е от него.Значи имам 3 вида растения по 2 от всеки вид.Единия вид е Анубиас, Валиснерия и другото не го знам какво е.Мисля си че неможе единия Анубиас да си расте  както трябва а другия не.Все пак са в един съд.И пак повтарям единия Анубиас и едната валиснерия така ги купих с почернели по крайщата листа.И за 4-5 дена почерняха целите.

discus

Цитат на: Dimitar1981 - 09.02.2009 19:13
Ами незнам дали е от моя аквариум може и да е от него.Значи имам 3 вида растения по 2 от всеки вид.Единия вид е Анубиас, Валиснерия и другото не го знам какво е.Мисля си че неможе единия Анубиас да си расте  както трябва а другия не.Все пак са в един съд.И пак повтарям единия Анубиас и едната валиснерия така ги купих с почернели по крайщата листа.И за 4-5 дена почерняха целите.

Незнам какво си чел, но първо няма никаква болест в случая,просто е имало водорасли. Точно какви не е ясно, но така или иначе, въпросните водорасли вече са ти в аквариума,това че си изхвърлил силно засегнатите растения не означава,че си отстранил проблема.
Ако темата отиде в посока на водораслите ще я преместя. Потърси 77 на л.с. да те упити за хора във Велико Търново.

Dimitar1981

Аз не искам темата да отива към водорасли просто искам да разбера от куде мога да си намеря растения във Велико Търново.А мажду другото вчера писах на 77 на лични но ни вопъл ни стон.Явно не му се занимава на човека.Но нищо аз ще се оправя и сам някак *privet*

NO CARRIER

Зает е и по-рядко влиза във форума.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

Dimitar1981

Може наистина да е зает човека не знам защото съм от скоро във форума.Аз затова реших да пусна такава тема за да могат и другите от ВТ да се включат и да помогнат ако могат

carcrash

Здравей, чак сега видях темата. Растения можеш да си вземеш от магазин Зоомания намира се на улица Полтава незнам кои номер обаче ще го намериш има голяма табела, аз съм си вземал от там и съм доволен засега от стоката в магазина.

Similar topics (5)

4458

Публикации: 16
Прегледи: 11284

28401

Публикации: 9
Прегледи: 6296

3346

Започната от PROLOG


Публикации: 3
Прегледи: 3298

49460

Публикации: 7
Прегледи: 6757