• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 03:58

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Варна-къде да си поръчам аквариум

Започната от sole, 11.02.2007 05:05

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

sole

Здравейте! Можете ли да ми препоръчате майстор или аквамагазин, от който си заслужава да си поръча6 аквариум....

deportivo

Здравей, аз си порачах моя от магазин АКВАМАНИЯ на "Сливница". Много съм доволен и като качество и цена. Отиди там и питай.
650 литра малави
Metriaclima Msobo Magunga
Metriaclima 'zebra chilumba' (Maison Reef)
Metriaclima sp."zebra long pelvic" Mdoka
Pseudotropheus Elongatus Chailosi
Pseudotropheus Demasoni
Labidochromis Caeruleus
Cynotilapia Аfra (Cobue)
Labeotropheus trewavasae Marmelade Cat
Melanochromis Auratus

TISHOELENA

пиши на icq  345 341 971 и ще ти обесня каде да отидеш на дали има някаде по евтино

valevbg

Незнам къде точно живееш но в Левски има едномагазинче където правят доста добри аквариуми.

aqua bg

Магазин "Панда", на ъгъла на "Владислав" и "Отец Паисий" срещу "Макдоналдс". Много високо качество на изработка, поносими цени. ;-)
www.varnadiscus.com - ферма за Дискуси

sloncho

Ти за колко литра аквариум говориш?
160 л. (серпи, молинезии); 100 л. (Melanotaenia boesemani, Melanotaenia lacustris, Melanotaenia herbertaxelrodi, Melanotaenia trifasciata, Phenacogrammus,Brycinus longipinnis, Ancistrus) 50 л. (Iriatherina werneri, Red Chery); 24 л. растения; 25 л. (Раци)

Георги

aqua bg,
Нов ли е този магазин? Може ли да се каже, че е за акваристика и да го добавям?

sloncho

Този магазин Панда са намира на бул. Владислав Варненчик срещу Макдрайв, не е нов. Продават още и хамстери, птички и разни др. Иначе е много чист, подреден, не мирише, и аквариумите са чисти. Избора не е голям от към рибки но втория етаж е само аквариуми.

А този за които говори valevbg е на ул. "Железни врата", до пазарчето на ул. Дубровник. Богат избор от рибки най-вече живородки, има огромни красиви хелери. Просто трябва да се види. Добър избор от растения. Продавачът е много готин, отзивчив и винаги ще отговори.
160 л. (серпи, молинезии); 100 л. (Melanotaenia boesemani, Melanotaenia lacustris, Melanotaenia herbertaxelrodi, Melanotaenia trifasciata, Phenacogrammus,Brycinus longipinnis, Ancistrus) 50 л. (Iriatherina werneri, Red Chery); 24 л. растения; 25 л. (Раци)

Георги

Благодаря sloncho,
добавени са.

ironic_

Аааа, на Железни врата с човека се знаем, днес пих кока-кола с него в магазина и си говорихме за рибки ;-)

Вярно е голям веселяк.

Има много хубави жълти молинезии, днес си взех един чифт оттам.

martin4o

я кажете колко горе долу ще струва 200 литра ?!!?
Само аквариум!?!
5 литрова колба със златна рибка :)

sloncho

Вчера говорих с Сашо (магазина на Железни врата). Аквариум с 6 мм е по ..., 8 мм е по ..... Но пак трябва да провериш защото вдигнаха цената на стъклото. Най-добре отиди при него и си говорете. Той е готин и дава много информация.

Sho® - Цените на лично  ]:->
160 л. (серпи, молинезии); 100 л. (Melanotaenia boesemani, Melanotaenia lacustris, Melanotaenia herbertaxelrodi, Melanotaenia trifasciata, Phenacogrammus,Brycinus longipinnis, Ancistrus) 50 л. (Iriatherina werneri, Red Chery); 24 л. растения; 25 л. (Раци)

KSMxGh0stly

Да взема да възродя старата тема и да попитам аз също от къде мога да си взема аквариум над 100 литра? По възможност без шкав защото нямам 300+ лева излишни за него. От Варна съм си и ако може да ми напишете ориентировъчни цени на ЛС или skype ( KSMxGh0stly)

Tedok

Цитат на: martin4o - 28.02.2007 13:29
я кажете колко горе долу ще струва 200 литра ?!!?
Само аквариум!?!
Ами моят го взех от Discus и ми излезе комплекта ( аквариум и капак с осветление ) 400 лв . иначе от дискус само аквариума е 220 лв .
200 литра .10 неона , 2 анциструса, 2 сини трихигастера , 1 калихт , 1 лабео , 5 червен неон , 2 САЕ

KSMxGh0stly

220 лева само за стъклото 200 литра така ли? 0_o

Tedok

200 литра .10 неона , 2 анциструса, 2 сини трихигастера , 1 калихт , 1 лабео , 5 червен неон , 2 САЕ

KSMxGh0stly

Какви цени само..няма ли да ми излезе много по-евтино ако си закупя стъкла изрязани по поръчка, тоест по размери определени от мен и да си направя сам аквариума?

Асен Евгениев

Цитат на: Tedok - 28.03.2010 10:55
http://discus.bg/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage_new.tpl&product_id=331&category_id=93&option=com_virtuemart&Itemid=4  . 215 лв е стъклен съд целият .
Гледам, че дават 5 г. гаранция, ако ти се разлепи аквариума. А щетите по паркета и мебелите покриват ли? *dontknow*
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

KSMxGh0stly

Дават гаранция, не застраховка :D

Асен Евгениев

Цитат на: KSMxGh0stly - 28.03.2010 14:29
Дават гаранция, не застраховка :D
А умрелите риби /някои доста скъпи/, или и тях трябва да застраховам. :-)
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

KSMxGh0stly

Ако ще ги застраховаш - да :) Относно гаранцията - тя само гласи, че ако се отлепи нещо по аквариума ще го оправят "УЖ"! Не важи ако е спукано стъкло и тн..

Tedok

В дискус има голям избор от стоки и риби . Лошото е че са скъпи . Ама поне нещата са качествени .
200 литра .10 неона , 2 анциструса, 2 сини трихигастера , 1 калихт , 1 лабео , 5 червен неон , 2 САЕ

wwladoo

Има един лаф,понякога евтиното излизало скъпо!Според мен при по големите литражи,човек не трябва да рискува ако няма опит! ;-) :-)
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

shark_attack

магазинат е ДИСКУС не е евтино но незнам в варна да има по качествено място от там другият вариант е да намериш възможно наи евтиният вариант и да  му баеш всеки ден  въпрос на разбиране  успех

Nikola 1

 :-) Ако може да се включа и аз. Моите неща ги пазарувам от Discus. Много добри магазини и много учтиви консултанти. Не те карат да купиш на всяка цена. Особено по- малки като мен. Ходих и по други магазини в София. Като ме видят и веднага ми предлагат какво ли не, като най - хубаво.

nunepa

Здравейте!
Нов съм във форума и мисля да направя подарък на 7 годишно момче, един аквариум. Първоначално смятам да взема 40-50 литров аквариум, в който да пусна 8-10 рибки. Да има растения и разни декорациики. Като за начало по-непретенциозни рибки и растения. Да видим дали ще се справя с отглеждането и дали ще има достатъчен интерес от негова страна. Можете ли да ми препоръчате видове рибки (съответно атрактивни и красиви), растения, оборудване (нагревател, осветление, термометър, помпа)?!
Също ако имате препоръки за размера на аквариума съобразен с броя на рибите в него, съвети в отглеждането и първоначални действия - приемам мнения. Само да спомена, че става въпрос за град Варна (макар че от темата е ясно :))

Благодаря предварително!

Tedok

Изненада ли ще е аквариума ? като за начало може примерно 5 гупи и 5 неонки . Растения може примерно роголистник или кабомба каролината . И измисли къде ще стои преди да го купиш .
200 литра .10 неона , 2 анциструса, 2 сини трихигастера , 1 калихт , 1 лабео , 5 червен неон , 2 САЕ

nunepa

Изненада ще е! Мястото е измислено вече. Днес ходих до Дискус да видя как са цените. Значи за 50 л аквариум с капак и осветление, вградено в капака, помпа, термометър, нагревател, грунд и растение ми искат около 200лв. Как ти се струва цената? Аквариума и помпата са производство на AquaEl.
Иначе проверявах и горе срещу МакДрайв и там ми се струваха по-ниски цените, но пък в Дискус аквариумите изглеждат по-надеждни.

bicho1976

Моето скромно мнение е че не си струва толкова пари да даваш за аквариум.Децата днес имат желание за риПки утре за куче.Сигурно си далеч от мисълта че седем годишно дете ще сменя седмично вода,ще почиства стъкла,ще храни риби.В началото може би,после всичко на теб ще остане и ако не се зарабиш ще го пуснеш за без пари в раздел"пазар"Но ти си знаеш най-добре.

nunepa

Това с гледането ми е ясно, че работата ще я върша аз по смяна на вода и почистване, ама знае ли човек дали няма да се въодушеви като ги погледа 1-2 седмици. Мислех си да взема по-малък аквариум с 5-6 рибки засега, обаче то оборудването си е същото - осветление, капак, помпа, термометър, нагревател. Ако гледам да ми излезе по-евтино в началото, после няма да има място за нови рибки, ако вземе че ги гледа малкия.
Пазарили ли сте от магазина срещу МакДрайв? Какво Ви е мнението за него? Аквариумите малко ми се струват рехави, може би защото видях в Дискус как са изпипани и затова.
Приемам всякакви мнения, така че пишете.

jordanM

На Макдрайв, на ъгъла, собственика се казва Пламен и един от най-добрите акваристи във Варна и не само.
Аз бих те посъветвал да си вземеш аквариум от там цените му са едни от  най -ниските във Варна и е много добра изработката, аз смятам скоро да му поръчам един 200 литров аквариум.
За Дискус, не са лоши работите им, но са по- скъпи, а същото качество  ти си преценяваш най-добре.
Препоръчвам ти Пламен, защото той е стар акварист и може да ти обесни най-добре каквото ти трябва и какво да вземеш
За Дискуса има едно голяма "НО".

Tedok

Според мен като за начало по - добре от МакДрайв . Ако се зарибиш ти или момчето ( по - скоро ти :) ) ще си вземеш и по - голям аквариум .
200 литра .10 неона , 2 анциструса, 2 сини трихигастера , 1 калихт , 1 лабео , 5 червен неон , 2 САЕ

nunepa

Вече си взех аквариума - 50л за начало! Сега очаквам съвето относно първоначална поддръжка - избистряне на водата, разни обогатители и подобни неща.

Tedok

ОТ макДрайв ли го взе ? Имаш ли оборудване ( филтър, осветление , нагревател ... ) Питай продавача за препаратите . Иначе аз ползвам на сера .
200 литра .10 неона , 2 анциструса, 2 сини трихигастера , 1 калихт , 1 лабео , 5 червен неон , 2 САЕ

nunepa

Ами не е от Панда-та. От съвсем друг магазин го взех, но не е това важното. Пуснах го вчера към 19ч. Още не е декориран. Празен е, има само грунд. Температурата се стабилизира вече на 25 градуса. Водата ми е малко мътна обаче. Имах първоначални проблеми с филтъра - не искаше да пуска мехурчета. Модела му е потопяем AquaEl Fan 2 plus. Потопих го изцяло във водата, както пишеше на указанието. Беше ми доста трудно да преодолея страха от това че потапям изцяло мотора във водата, но явно някой го е измислил вече въпроса с безопасността.  Доста се стреснах като не искаше да бълва мехури и се принудих да въртя главата, където е разположено моторчето. Та така започна да работи нормално (според мен!!!). Все пак ми се струва доста дълъг за аквариума - стои максимум на 2-3 сантиметра от грунда. Достатъчно ли е това разстояние? Осветлението ми е 15W, чудя се дали не е малко?!  Разположил съм помпата и нагревателя почти един до друг, така че мехурите от помпата да не стигат съвсем до нагревателя, но и съответно да въртят затоплената вече вода в останалата част, а термометъра е в другия край на аквариума. Правилно ли е така или съм се изложил? Извинявайте за тъпите въпроси, но все пак съм НОВ. Довечера мисля да садя растения. Можете ли да ме посъветвате какви да са, дали е удачно да сложа дървени коренчета или нещо подобно?! Кога ще е подходящо да пускам първите обитатели? Мисля си дали да не експериментирам с 2 бр. "издържащи всякакви издевателства" рибки още днес или поне утре!? Знам, че е рано ама едва удържам малчугана да не ревне, че няма нищо в този стъклен съд дето му е подарък за РД. Препоръчайте някакви химии за избистряне на водата или такива, които да допринесат за по-скорошното пускане на рибите в аквариума!

Благодаря на всички отзовали се!

Tedok

Ами то за пускането на рибите химия не  ти трябва :-) . Сега чакаш водата да стане подходяща ( т.е чакаш природата да си свърши работата ) . Щом момчето няма търпение може на 21 да пуснеш риби . То и аз тей нямах търпение с първия аквариум ( изчаках само 12 часа ) и от купените риби само анциструса не загина  :-D  , а неонките починаха  . Ами препарати виж за синята и червената бутилчица на сера ( мисля че червената беше за избистряне на водата ) . за декорация може да вземеш един два мангрови корена . А растения светлината ти става примерно за крипткорина и анубиас . Иначе виж в изкачащото поле вляво на растения и има статия за растения при светлина под 0, 5 на литър  :-) .
200 литра .10 неона , 2 анциструса, 2 сини трихигастера , 1 калихт , 1 лабео , 5 червен неон , 2 САЕ

Giorgio_Armano

ако ви интересува изработка на аквариуми  0899007268 Жоро
за да стигнат до зоомагазините пове4ето минават през мен
аз съм си от варна 
ако има заинтересувани предлагам тубифекс  дозата е буркан(800 мг )-5 лв
скоро ще ви предложа и други видове живи и замразени храни
АКВАРИУМИ,ТЕРАРИУМИ,СИСТЕМИ ЗА ГАРА РУФА,СЪМПОВЕ и ВСИЧКО ОТ СТЪКЛО
Качество по добро от цената.
тел.0899007268

Similar topics (5)

13183

Публикации: 87
Прегледи: 82812

6345

Публикации: 2
Прегледи: 13956

33968

Публикации: 3
Прегледи: 3424

19118

Публикации: 3
Прегледи: 5357

55190

Започната от gia_fire


Публикации: 4
Прегледи: 2920