• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 23:44

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

силикон dow corning 881

Започната от joropi4, 01.02.2009 12:51

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Асен Евгениев

Цитат на: Benzacillin - 15.10.2011 23:33
Dow Corning e някакво мижаво силиконче, пакетирано от "нашенци" по "нашенски"... който иска да си го купува ...
Дай някаква добра алтернатива. *DRINK*
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Benzacillin

Ами всеки високоякостен от първата срещната железария е по-добре.
Иначе пробвай с Ден Бравен и GE - прозрачните са добри, а за черно не знам...
Имах подобен проблем с монтажни лепила на Хенкел...един телефонен разговор с вносителя и проблема беше уреден в рамките на 5 минути...

Bobby_D

Цитат на: Benzacillin - 15.10.2011 23:33
8 туби от черния и 2 от прозрачния отпътуваха към кофата след няколко неуспешни опита за употреба по предназначение.
Все ми е тая от какви партиди са. Щом се случва веднъж, значи пак ще се случи.
Дали нещата ще се омажат в хола или пред клиента - все е максимално зле ...
Dow Corning e някакво мижаво силиконче, пакетирано от "нашенци" по "нашенски"... който иска да си го купува ...

Днес лепих с него новия си аквариум.Със силикона, трябва бързо да се работи! Ще видим какво ще стане,когато дойде момента да го напълня.

vali7447

Цитат на: Benzacillin - 15.10.2011 23:33
Dow Corning e някакво мижаво силиконче, пакетирано от "нашенци" по "нашенски"

Dow Corning не е никак мижаво силиконче,просто пак сме се проявили достойно  "пакетирано от "нашенци" по "нашенски" и резултата е налице както със всичко до което сме се докопали,е....ме му мамата.  *bg* *bg*
Tanganyika 540 L

Cyphotilapia sp. "North" (Burundi)
Neolamprologus leleupi (Yellow)
Julidochromis marlieri (Burundi)
Julidochromis ornatus

proventuss

 Пичове, толкова ме ядосахте с писанията си, че се принудих да се регистрирам във форума ви. Първа заблуда: 881 се пакетирал във Силистра-това абсолютно не е вярно, винаги е пристигал директно от Белгия пакетиран на 310мл! 5 години продавам професионалната серия на Дау Корнинг! Вярно, съгласен съм с Жоро от Дисгус, че имаше кофти партида, за което съм провел разговор с него и съм му се извинил за бездействието на колегите ми от Пловдив. Тази история беше преди повече от година и вече проблеми няма. Имам наличности, черен и прозрачен, цената от години не е променяна, 8,40 лв с ДДС. Ще ви бъда благодарен да контактувате с мен, имам клиенти от цяла България и редовно пращам по куриер на желаещите да си купят, това с продажбите на едро не е вярно, не съм връщал клиент, даже и за една бройка!
Казвам се Михаил Бонев, фирмата е Провентусс, мобилния ми е :0889/318664, телефон на склада във Варна е 052/599 172-Галя., "кораба" да база Нова, до гуми Примекс, Западна Промишлена Зона.
Приятна вечер!
: 22.11.2011г 16:04ч
П.П. Имам много добър чистител/обезмаслител/, казва се Easy to clean, 1 литър концентрират за 5,70 лв.

АМАЗОН

Обезмаслителя наистина е много добър,препоръчвам го.
*THUMBS UP*

tonino

22.11.2011 17:49 #51 Last Edit: 19.02.2018 21:46 by tonino
...

iek

Не знам защо въобще го използвате този dow corning 881 за аквариуми, като в техническите му данни дори не e дадена силата на адхезия, а също и:

"
For sealing or gluing materials other
than glass, please ensure the adhesion
is sufficient for your specific
application. You may contact one of
Dow Corning's Regional Service
Centers for technical assistance.
DOW CORNING 881 Silicone
Sealant is not suitable for food contact
applications
"
        
"
DOW CORNING 881 Silicone
Sealant is not recommended for
structural glazing, aquarium

manufacturing or insulated glazing
applications"

RTV103/108 не се ли намира, неговата peel strenght (адхезия) е 40ppi?

hanuman

А какво да използваме?
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fsincemylastcigarette.com%2Fbanners%2F1249174800_20_1_EUR_2.5_dark.png&hash=f382f10dd23d239f373464115831c0fa44c93050

Giorgio_Armano

Цитат на: iek - 22.11.2011 23:08
Не знам защо въобще го използвате този dow corning 881 за аквариуми
ти какво предлагаш?
АКВАРИУМИ,ТЕРАРИУМИ,СИСТЕМИ ЗА ГАРА РУФА,СЪМПОВЕ и ВСИЧКО ОТ СТЪКЛО
Качество по добро от цената.
тел.0899007268

iek

Съжалявам, не бях довършил постта, прочетете го отново.

Giorgio_Armano

какво искаш да кажеш че не върши работа ли
?
за упътването би било добре да го напишеш на БГ защото не всеки във форума знае английски.
АКВАРИУМИ,ТЕРАРИУМИ,СИСТЕМИ ЗА ГАРА РУФА,СЪМПОВЕ и ВСИЧКО ОТ СТЪКЛО
Качество по добро от цената.
тел.0899007268

iek

С удебеления шрифт пише, че не е подходящ за контакт с храни, а също, че не се препоръчва за изработка на аквариуми, но това всеки може да си го преведе с гугъл преводач.
Взех да се замислям, откакто започнах да лепя животни по камъни (не със силикон, разбира се) за много $$$$$.

tonino

23.11.2011 07:18 #58 Last Edit: 19.02.2018 21:46 by tonino
...

ivanov_km

Аз лично мога да потвърдя думите на представителя на Провентус, защото преди 6 месеца поръчах на два пъти по 1 туба силикон по куриер с наложен платеж. От силикона останах много доволен, също така и от служителят на Провентус при който направих поръчката. И за напред ако се наложи да лепя аквариум ще заложа този силикон.

Similar topics (1)

25247

Публикации: 6
Прегледи: 7335