• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 15:00

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Sylvania Gro Lux в София

Започната от chandler, 01.04.2005 11:24

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

chandler

Искам да си купя две пури Силвания Гро лукс (30 см/8 вата). Зная, че може да си сложа една пура от 18 вата, но тя е 60 см, а аквариума ми е дълъг 50 см и нямам никаква възможност да я закрепя.
Знаете ли магазини в София, където със сигурност имат от по-късите пури (30 см). Интересуват ме квартал, адрес, може телефон и име на магазина.

Благодаря предварително!
chandler

Raven

на съботния пазар продават 45 см гролукс - 15 вата.
обаче цената е като за 120 см - 12лв.
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

NikolaV

Ами сложи си 15-ватови/45 см. Виж на пазара, в магазин Итън (на Алабин) При Краси има някакви варианти ама ще са скъпи май. Аз мисля имам едно останало тяло - 50 см. Само трябва да проверя дали съм го запазил. Ако ти върши работа ще ти го дам. Имаше си и пура с него (на Arcadia), но е стара и е за смяна.

chandler

Аз забравих да спомена, че съм от Търново. Тук най-късите пури са по 60 см и затова търся на друго място. Имам възможност да дойда за следващия уикенд към София и затова ми трябва подробна информация за местоположението на магазините/пазара.

raven, къде се прави този пазар в събота? и на коя сергия да търся лампата? (Ще имам за гид човек, който живее в София). Парите не са толкова много (12 лв) и те не са проблем.

nikolav, този магазин Итън къде точно се намира?

Искам да имам няколко възможности за по сигурно.
chandler

NikolaV

Ето тук има адресите и карти на магазините и пазара.
А сигурен ли си, че няма в Търново? Откакто 77 ми намери влагоустойчиви фасунги за луминисцентни лампи от там имам чувството, че това е рая за аквариста в България и се замислям колко ли струва една гарсионерка там :-)

Raven

мястото където видях пурата е към задната част на пазара - към гълъбите , около сергиите със живородки.
на тази сергия се продават само аксесоари и пвц джунджурии.
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

chandler

Той 77 ми каза магазина, където ги продават тия гро лукс, ама като ходих се оказа, че не поръчвали по-къси от 60 см, защото не се купували. А по другите магазини изобщо не предлагат този модел/марка.

nikolav, мерси за линка. И не зная, дали Търново е рай за аквариста. Тази седмица издирих 4 магазина за рибки с по 5-6 аквариума с по 5-6 рибки в тях. Даже имаше и много аквариуми пълни с вода и без рибки. Явно и в тях е имало някакъв живот, ама е изчезнал поради немърливост от страна на продавача.
chandler

NikolaV


Стамен

На изложбата в Шумен Силвания Гро лукс 60см се продаваше по 12 лв. Интересува ме това реални цени ли са? Всичките търговци ме убеждаваха да не си купувам такива лампи, защото били турски боклуци. Наистена ли се поизвеждат в Турция?

chandler

На мен ми се виждат множко тия 12 лева. Тази седмица като питах в един магазин в Търново (в който единствено се продава гро лукс авно) ми казаха, че струва 7 лева и някакви стотинки (почти 8 лв.) и тялото 7 лв и нещо и всичко излизаше към 15 лв. (става въпрос точно за 60 см/18 вата).
За това къде се произвеждат някой друг да каже.
chandler

77

Цитат на: "Стамен"На изложбата в Шумен Силвания Гро лукс 60см се продаваше по 12 лв. Интересува ме това реални цени ли са? Всичките търговци ме убеждаваха да не си купувам такива лампи, защото били турски боклуци. Наистена ли се поизвеждат в Турция?
търговците в повечето случаи продават пласмасови растения ,че за тях фито лампи не са им нужни :wink: цена от 12 лева за 18 вата лампа си е обир :evil: както каза чандлър нормално струва 7-8 лева :D произвеждат се в англия и германия(различават се по опаковките единствено)
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs29.postimg.org%2Faeehc6buv%2FDSC_1686_copy.jpg&hash=9bc922c588fba1c702ad9ed785674aa0520d3910

Similar topics (5)

15732

Публикации: 5
Прегледи: 4669

1166

Публикации: 12
Прегледи: 8274

41676

Публикации: 4
Прегледи: 3483

27000

Публикации: 4
Прегледи: 4968

19172

Публикации: 11
Прегледи: 12263