• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
23.04.2024 23:27

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Съботният пазар

Започната от jgmac, 28.01.2011 19:14

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

_Kirilov

Цитат на: gia_fire - 22.07.2014 13:16
Освен от Евгени - откъде мога да си купя риби, които да са здрави и да съм сигурна, че няма да ми разболеят другите риби?
опита ми с купуване на 2 молинезии и една женска гупа от друго място беше плачевно...на гупата и трябваше бастун според мен, а дори няма да коментирам ихтиото, което имах късмет, че хванах в началото и още лекувам... :-(
Благодаря предварително!  *DRINK*

Болестите си ги носи всяка една риба. И в един момент някоя излиза на яве при по-драстична промяна . 

DPI

Е няма как бактериална/гъбична инфекция да бъде "носена" априори. Или я има, или не. Стресът може и да е допълнителен фактор за влошаване на нещата, но не и първопричината.

По същата причина, която е споделила gia_fire, се отказах да посещавам съботния.

ceko

Може от доста хора да се купи нещо :) 
например от Райко -от Благоевград ,винаги на ниво :)
от Васко - и при него няма проблем :)  има и други :)   :whistle:
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs27.postimg.org%2Fub3yubpcf%2Fuk_GRe_He.gif&hash=fab23b0277348359ae200ce5eefc4c477c5a3876

raiko

Цитат на: DPI - 23.07.2014 21:57
Е няма как бактериална/гъбична инфекция да бъде "носена" априори. Или я има, или не....
Не е точно така. Някои риби развиват устойчивост към даден щам бактерии и могат да са носители на бактерията без да боледуват. Същите тези риби, когато бъдат пуснати в общ аквариум с други риби, които нямат устойчивост към тази бактерия могат да ги заразят. Това например доста често се случва при гупите. Когато се съберат видимо здрави гупи от различни развъдчици е често явление едните от тях да се "заразят" от другите. При това положение едната група риби може да умре от болестта, докато другата част остават в перфектна кондиция.

_Kirilov

Цитат на: DPI - 23.07.2014 21:57
Е няма как бактериална/гъбична инфекция да бъде "носена" априори. Или я има, или не. Стресът може и да е допълнителен фактор за влошаване на нещата, но не и първопричината.

По същата причина, която е споделила gia_fire, се отказах да посещавам съботния.

Да не мислиш че 90% от кварталните магазинчета купуват от някъде другате рибите и растенията?? Явно не си ходила по-рано да видиш как се изкупуват с чували .
Точно от стреса и рязката смяна на параметрите на водата се получават голяма част от инфекциите. И на мен ми се случи да закупя 15 риби от пазара и след това покрай тях да уморя още 30 ( че не само мои а и на приятел) но това веднъж от 4 години.

Лично твое си е решението от къде ще си ги купиш и най-вече какви пари ще дадеш за тях. Не те карам да закупуваш от там - споделям опит ;)

Поздрави и успех !

LaDesiTa

Цитат на: ceko - 23.07.2014 22:27
Може от доста хора да се купи нещо :) 
например от Райко -от Благоевград ,винаги на ниво :)
от Васко - и при него няма проблем :)  има и други :)   :whistle:
Аз как да разбера кой кой е? :) Миналата събота бях, сега пак ще отида за още някои неща, сигурно и рибки ще си взема... Дайте им снимки, кръчна проба, всичко  :-P

Caxapa

Наприказвахте ли се? Аде стига сте мазали с мед и сте плюли по тези които продават на пазара и по магазините. Има си теми и място за това. По-късно ще почистя излишното. Мод. Сахара

gia_fire

Цитат на: LaDesiTa - 24.07.2014 00:04
Аз как да разбера кой кой е? :) Миналата събота бях, сега пак ще отида за още някои неща, сигурно и рибки ще си взема... Дайте им снимки, кръчна проба, всичко  :-P

от друго място четох за номерата на масите - които не видях да ги пише някъде  *dontknow*
55 - Васко
49 - Райко
Ама със снимки ще е по-добре  :-P Евгени поне няма как да се обърка :)

Caxapa

Още малко и ЕГН  и други подробности? Няма ли да се спрете вече?

kalin09

Колкото повече инфо-толкова по-добре за нас,потребителите. Не разбирам защо ???
Аиде по-добре да сложим едни координати и да изтрием тази тема?!

Caxapa

Ние не сме координатори на пазара в събота но тук можем да го сторим. Честито!

Diya

А, къде се намира този пазар?

Caxapa

Цитат на: Diya - 16.12.2014 14:14
А, къде се намира този пазар?
През пет поста по-нагоре е написан точно адреса  на пазара ама няма кой да чете.

grigor nakov

Съботният пазар се намира на бул. Евлоги Георгиев no. 108,  17-ти ДКЦ (поликлиника)
Всяка събота от 07.00ч.до 14.00ч.дори и по празниците има пазар.

wwladoo

Цитат на: raiko - 23.07.2014 23:07
Не е точно така. Някои риби развиват устойчивост към даден щам бактерии и могат да са носители на бактерията без да боледуват. Същите тези риби, когато бъдат пуснати в общ аквариум с други риби, които нямат устойчивост към тази бактерия могат да ги заразят. Това например доста често се случва при гупите. Когато се съберат видимо здрави гупи от различни развъдчици е често явление едните от тях да се "заразят" от другите. При това положение едната група риби може да умре от болестта, докато другата част остават в перфектна кондиция.
И аз също не съм съгласен с колегата DPI и съм на мнението на Райко т.е. който има нужният опит и се е сблъсквал през годините знае,и ще дам пример не само с гупите и при дискусите доста често се случва това явление дадени риби от друг развъдчик да са носители на даден щам без да боледуват, и да са абсолютно добре и затова хората са казали има карантинни аквариуми за тая работа,като се отглеждат месец,месец и нещо отделно и след определено третиране,нещата си идват на мястото и тогава рибите могат да се съберат заедно\това се отнася за дискуси,при други видове риби карантината може да трае по-малък период от време\.А това ,че смяна параметрите на водата и условията на отглеждане на новото място могат допълнително да отключат даден щам също е вярно,особенно ихтио има определени видове риби,които са предразположени към него и почти задължително го хващат при смяна на обстановката,просто от стреса го хващат. :-)
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

Similar topics (5)

1025

Публикации: 33
Прегледи: 18135

3538

Публикации: 26
Прегледи: 21784

24304

Публикации: 7
Прегледи: 5163

23272

Публикации: 18
Прегледи: 13505

3803

Публикации: 12
Прегледи: 8082