• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 22:53

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Съботният пазар

Започната от jgmac, 28.01.2011 19:14

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

DPI

Владо, знаеш ли още колко  гупи трябва да изгледам, за да мога да се нарека твой колега?
Към днешна дата си променям мнението и сте абсолютно прави, като това го изпитвам на собствен гръб. Купих си от проверен източник от съботния пазар - мисля да не споменавам името му с оглед нерегламентирана реклама, два чифта гупи и ги  сложих в карантинния както си трябва. Само че мъжкарите много се биеха и аз (патката му с патка), реших единия да го преместя преди нормалните 14 дни. Резултата - Костия в общия аквариум, като на този мъжкар нищо му няма за сега, болни са от моите си риби. На гупите в карантинния нищо им няма.

Гупите, които взех от теб също си минаха карантина. Не знам точно какво се случи, едната на третия ден без видими белези я намерих умряла, другата излиня (мъжкаря с раздвоената опашка). Останалите две обаче си  живуркат, забременяват, раждат, та даже са най-харесваните от мъжкарите.

Caxapa

Това с обсъждане на рибите е за друг раздел!

VVP2

Цитат на: Caxapa - 19.12.2014 22:04
Това с обсъждане на рибите е за друг раздел!
Ако беше погледнал няколко поста по-нагоре, щеше да видиш, че темата е за Съботния пазар, ама няма кой да чете! И е нормално да се обсъждат рибите на него, а не цвета на сергиите. Като прегледах 2-3 страници от темата, освен да пречиш друго не правиш, Сахара.

DPI

Е, стига де. Мир, любоффф, Коледа, ядене и пиене! *DRINK*
Между другото тази събота предвид празниците ще има ли пазар?

ТriMastiki

Днес за пръв път бях на съботния пазар. Просто разгледах. После изчетох всички 21 страници дотук.

Условията са пълна трагедия. За което - да го ду.. общината.

Първо - там има всякакви търговци - и собственици на магазини, и доморасли развъдници, и мошеници... Изобщо - позната за нашите географски ширини картинка.

Факт е, че там се срещат и комуникират любители на животните (не само на рибите). И такова място е нужно и полезно в големия град.

Ама от толкова сергиджии да се прибират пари и нищо насреща???  Този пазар е изглеждал така, когато са обесили Левски в покрайнините на София на няколко километра от там. За жалост от днешна  гледна точка.

Иначе, за мен лично е рано да ходя там. Тепърва имам да правя първия си аквариум. И най вероятно ще го поръчам в някой магазин (онлайн или наживо).

Но когато (дай боже) нещата потръгнат, ще се радвам да имам възможност съботите да ходя на пазара в Подуене.

Наздраве! (Все пак трябва да си уважавам форумния ник)  8-)

stefata24

Искам да попитам продават ли кои също така и бети?

raiko

Бети има. Кои също ще намериш, но рядко се получават качествени екземпляри.

bluefire

някакъв адрес ,гпс координати или как да се опъти един бургазлия до там ? И ако има хора които продават раци и скариди къде да ги намеря :) че в събота ще идвам и да знам пък ако има и свободен някой който му се разхожда по магазините да пише на лично :)

raiko

Попитай за Румен от Трявна!
0896 127929

bluefire


Similar topics (5)

6350

Публикации: 2
Прегледи: 4027

1989

Публикации: 78
Прегледи: 32189

1025

Публикации: 33
Прегледи: 18043

3538

Публикации: 26
Прегледи: 21679

24304

Публикации: 7
Прегледи: 5138