• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 20:35

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Пазаруване от интернет магазини

Започната от 77, 31.01.2010 20:47

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

vanko77777

Колега виж тези два магазина цените са им приемливи и транспорта е за тяхна сметка ако поръчаш над 50 лв. стока: http://www.zoomagazini.com/bg/home.html; http://www.zoostrast.com/

и от двата съм си пазарил няма проблем
Това е нечовешко! - викаха канибалите, четейки вегетарианско меню.


20l.-Скаридарник
40 l., 207 l., 462 l.
462l.-Астронотуси, 7 бр. Myletes rubripinnis (Сребърен долар) и сом Птеригоплихт гибицепс

hunter

Много благодаря колеги. Ще разгледам всичко и ще взема решение  *thanks

Публикациите са слети: 21.02.2014 17:39

Цитат на: zariio - 19.02.2014 22:11
За нано аквариуми този филтър е супер.Имам два такива.Проблема идва от това,че в комплекта не влизат кранове.Тоест ти ще дадеш 100лв.но допълнително ще трябва да го заредиш с керамика и да му вземеш кранове.Без кранове съм пробвал и повярвай изнервящо е.много по-добра оферта е следващия 2213 който е комплект с крановете.Само зареждаш с керамика и си готов.Винаги можеш да намалиш дебита с крановете.
Прав си както винаги *THUMBS UP* Оказа се, че 2211 със крановете излиза със 8лв. по скъп от 2213 който е напълно оборудван. Единия кран бил 25лв. а другия 29лв и като сметнеш и 100лв филтър и наистина си на далавера с 2213 *thanks

hunter

И така след дълго умуване филтъра е избрах и поръчан Ехейм2213. Очаквам го утре, след като го получа ще споделя впечатления  :-)

gozzu

Преди около 10-тина дни и аз получих моя Eheim 2213. Колега, обърни внимание на номера на филтъра ако е 2213050 би трябвало да го получиш в комплект с кранове, маркучи, флейта, вакуми и най-важното с био пълнеж. Моя пристигна с Eheim mech най-отдолу, над него 1 бр. синя гъба, над гъбата не съм сигурен, но мисля, че e 2 литра Eheim Substrat Pro и над него има вата и вата с активен въглен и с това кошницата е пълна. На кутията има кръла лепенка със снимка на крановете и пълнежа и надпис "EHEIM + plus". Това  е окомплектоване за 2213050, която поръчах и получих, но има и други за които нямам представа.
Поздрави!

hunter

Благодаря за информацията колега  :-) Аз проведох много разговори по телефона със въпросния магазин(сайт). И точно за това настоявах да е комплекта. Както и ми твърдят, че става въпрос за пълен комплект с маркучи кранове и пълнежи. Като го получа ще споделя повече, дано всичко е наред. Между другото аз си поръчах сера сипоракс и не знам още какво точно ще ползвам от пълнежите в комплекта. Но там допълнително ще разчитам на колегите с опит с този филтър да ме посъветват как да процедирам  *DRINK*

Caxapa

Тоъи модел има кошница която е към комплекта но към кой от всички  *dontknow* . Лично не съм ползвал въпросната кошница  но като направя още една две профилактики на 13 стицата ми на скаридарника и ще пробвам и с нея.  Все ми се струва, че с нея се губи пространство и полезна площ като и дебита и циркулацията, няма да е същата.

hunter

Филтъра пристигна и е пълен комплект  *YAHOO* Наистина има стикер на който пише 2213050. Имам един въпрос обаче :-) Тъй като кошницата е напълно заредена а аз си поръчах сера сипоракс 0.500мл. Дали да ползвам сипоракса и да извадя всичко от кошницата или да си я ползвам както е комплекта? Ето снимка на филтъра и на кошницата :-)

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs16.postimg.cc%2F5w1fq405h%2F26022014781.jpg&hash=603c8e74b2455f495be1b0d35bd87f778a11b932

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs30.postimg.cc%2Fkt6cx65ep%2F26022014782.jpg&hash=47fba5b604a876811ef104782d19a96f968adb7f

Caxapa

Поздравления и да ти служи безпроблемно новата придобивка! При мен подредбата е същата, като съм сложил още един пласт  едри пръстенови керамики за сметка на топчетата.  Освен едропорестата гъба, съм сложил и вата+ една черна на цвят и много фина гъба-тип вата и макар и в скаридарник, ми прави впечатление, че се затлачва много бързо филтъра и му спада дебита. Както съм писал по-горе, кошницата още не съм ползвал поради съмнения в дебита с и без нея.

hunter

Цитат на: Caxapa - 26.02.2014 17:54
Поздравления и да ти служи безпроблемно новата придобивка! При мен подредбата е същата, като съм сложил още един пласт  едри пръстенови керамики за сметка на топчетата.  Освен едропорестата гъба, съм сложил и вата+ една черна на цвят и много фина гъба-тип вата и макар и в скаридарник, ми прави впечатление, че се затлачва много бързо филтъра и му спада дебита. Както съм писал по-горе, кошницата още не съм ползвал поради съмнения в дебита с и без нея.
Много ти благодаря за пожеланието  *thanks Предполагам, че ще го ползвам както е комплект. И ще оставя сипоракса за напрад :-)

gozzu

Честито колега със здраве да го ползваш, моя е същия комплект. От 3-4 дни съм го пуснал да чисти акваримчето като смених черната вата с бяла, но нещо ми се струва, че е по-шумен от колкото очаквах не че се чува много, но очаквах да не се чува въобще. Щипките се закопчават съвсем свободно без усилие и ме съмнява да не дърпа въздух между главата и контейнера. Първите дни като го разклатех и все излизаше въздух и по шума се разбираше, че има още въздух, но днес при разклаштането не излезе въздух и ми се струва, че няма повече и пак леко се чува шум от работата, но може след известно време да утихне съвсем, стария вътрешен "Sera fil 60" след чистене няколко дена шумеше и след това утихваше а тоя ако не утихне съм му намислил един тунинг :-D

hunter

Благодаря за пожеланията и ти да си ползваш със здраве да ползваш твоя  *DRINK* Моя също има лек шум особено като си поиграя с крановете да намалявам дебита. Тогава започва да си трака. И при мен щипките се закопчават без усилие, предполагам така трябва. Сега следя за евентуални течове (от това най ме е страх). Леко просълзя от кривката долу но я мръднах и май се оправи. Дано да не ми създава дертове :-)

Асен Евгениев

Цитат на: hunter - 26.02.2014 17:19
Дали да ползвам сипоракса и да извадя всичко от кошницата или да си я ползвам както е комплекта?
Използвай си комплекта, няма да изхвърляш керамиката я. На сипоракса ще му
намериш място. *DRINK*
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

vanko77777

Честито колега и от мен със здраве да си го ползваш,  щипките се затварят леко но няма да имаш проблем с течове аз дори го бях пробвал моя без да го защипвам със щипките и пак не течеше, така че не се притеснявай

И си ползвай оригиналната керамика по добра е от сипораксa
Това е нечовешко! - викаха канибалите, четейки вегетарианско меню.


20l.-Скаридарник
40 l., 207 l., 462 l.
462l.-Астронотуси, 7 бр. Myletes rubripinnis (Сребърен долар) и сом Птеригоплихт гибицепс

hunter

Благодаря ви колеги, вече е в действие и за нула време ми вдигна и изчисти всичката гадост от дъното *YAHOO*  *DRINK* А още нещо да попитам понеже по горе колегата спомена за активен въглен. И не съм запознат и искам да попитам. След колко време трябва да го махна и кое точно е активния въглен?

gozzu

Черната вата би трябвало да е с активен въглен а действието което и дават мисля, че е четири или шест седмици, но не съм сигурен.
А щипките се и отварят без усилие, но ако не се отвори кран да смукне въздух няма отделяне на главата от контейнера, поне това установих от няколкото отваряния вече  :-) дебита го намалих като удължих флейтата и добавих дупки по нея, че намаляването с крановете нещо не ме кефи да затормозявам машинката.  Ама то темата е за пазаруване от онлайн магазини, сори за спама.

Similar topics (5)

56152

Публикации: 4
Прегледи: 4642

120

Започната от Newby


Публикации: 40
Прегледи: 26796

42124

Публикации: 9
Прегледи: 5829

32665

Публикации: 4
Прегледи: 4598