• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 11:39

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Пазаруване от интернет магазини

Започната от Асен Евгениев, 31.01.2010 21:05

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Асен Евгениев

Аз пазарувам след препоръка на някой познат, който си е получил стоката и е останал доволен. *THUMBS UP*
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

nikolaytoshev

31.01.2010 21:27 #1 Last Edit: 07.02.2010 23:18 by nikolaytoshev
Съгласен съм със 77 за пазаруването от интернет магазини, ама до сега съм пазарувал от много места и не е имало проблем.
ModEdit NO CARRIER: Премахната реклама.

vanku

Здравейте на всички!
Мисля, че е тук мястото да се похваля и с може би най-новият интернет магазин за акваристика, който започна да функционира реално към края на 2009 година.
Става дума за сайта www.aquarium.bg, чийто собственици са фирмите Ай Шоп ЕООД и ЕТ Скай - Д. Василев, базирани в гр. Пазарджик.
Знам, че все още няма много артикули в магазина, но се надявам в най-скоро време да се къса по шевовете, т.к. са вкарани само малка част от наличните на склад продукти.
Моля ви да хвърлите едно око на сайта и да си дадете мнението за него (дори и на лични за да не спамим). Сигурен съм, че цените ще ви допаднат, т.к. фирмите търгуват на едро и внасят директно от чужбина.
Хайде със здраве  *DRINK*
Най-добрият домашен любимец, който никога няма да ти се сърди е рибката в аквариума.

discus

Ми да дам първата критика за магазина. Едва ли някой от тук пишещите ще си купи "нагревател къс", "нагревател дълъг" и т.н. Това е доста несериозно, нито марка е написана, нито размер в сантиметри, както и производител. Другото е просто несериозно.

77

ами само китайско...не е за мен.
поне да напишат какви гаранции дават на продуктите си,че китайско без гаранция си е пълна набутвация.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs29.postimg.org%2Faeehc6buv%2FDSC_1686_copy.jpg&hash=9bc922c588fba1c702ad9ed785674aa0520d3910

vanku

Discus - съгласен съм, оправено е вече.
77 - Гаранцията на всички продукти е 1 година и вече е навсякъде написано. Не бъди прекалено предубеден към китайската стока. Ограмна част от електрониката, която използваме в наши дни е произведена в Китай. Дори не само и електрониката, но и много други продукти. А като цена, както виждаш нещата са доста примамливи.
Благодаря ви за бързата реакция и отделенето време.  *DRINK*
Ако имате други коментари ще се радвам да ги чуя.
Най-добрият домашен любимец, който никога няма да ти се сърди е рибката в аквариума.

valnata

Те китайските са примамливи, обаче на мен два такива нагревателя щяха да ми избият рибите. И двата работиха не повече от седмица. :-D :-D  Той като ти избие риби за 100 лева и нагоре къде е ползата.. :-D Вече и без пари да ми дават не взимам такива боклуци.

nikolaytoshev

Аз съм твърдо зад качествената стока - гаранцията е израз на качество.
P.S. Братята китайци работят за количество, а не за качество.

Luton

Имаше един такъв случай.
На въпрос към местен бизнесмен защо стоките са им толкова некачественни
Човека се намръщи и попита как да бъдат качествени
след като господата европейци идват и купуват най ефтинито, което трудно би се
продало и в най-бедните китайски провинции.
Китай има огромна икономика и това че у нас каргото пристига търгувано на "букет" не означава
че произвеждат боклуци.

discus

Цитат на: Luton - 02.02.2010 00:39
Китай има огромна икономика и това че у нас каргото пристига търгувано на "букет" не означава
че произвеждат боклуци.

Аз имам малко по друго мнение, да китайците произвеждат всичко. Да много от реномираните марки са произведени в Китай, но голяма част от китайските марки или по точно тези които идват у нас са с непосточнно качество. Иначе казано "както уцелиш", може продукта да те надживее, а може и да "умре" на първият час. Именно и за това се носи славата, че китайските продукти са боклуци.

suntsu69

20 години работя с китайци.  Китайците имат пълни боклуци , имат и много качествена стока. Всичко е въпрос на търговеца от наша страна. Трябва да си направи добре проучванията, пазарлъците, тестовете. След това с тях се работи много по-лесно и приятно, отколкото с "великите сили".

77

вярно е че някой от китайците си подобриха качеството през последните години.
но също така е вярно че някой си правят буклуци на ниски цени.
ама ние от къде да знаем на каква китайска стока ще попаднем?
аз лично като попадна на читава китайска марка гледам да не я сменям с години.
говоря за диоптрични рамки и слънчеви очила.
но при производството на диоптрични стъкла са пълна трагедия...там качеството им е на светлини години от големите производители,не знам защо е така ....може би там технологията е доста по развита.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs29.postimg.org%2Faeehc6buv%2FDSC_1686_copy.jpg&hash=9bc922c588fba1c702ad9ed785674aa0520d3910

miTko

Цитат на: discus - 01.02.2010 20:11
Ми да дам първата критика за магазина. Едва ли някой от тук пишещите ще си купи "нагревател къс", "нагревател дълъг" и т.н. Това е доста несериозно, нито марка е написана, нито размер в сантиметри, както и производител. Другото е просто несериозно.
Размера е 17см, пише го. На мен ще ми трябва "нагревател къс" но няма да си го поръчам от някъде с доставка, ще излезне двойно, пък и изобщо не ми трябва да е с регулатор.
Разни мои АКВАРИУМИ 

discus

Цитат на: miTko - 02.02.2010 14:28
Размера е 17см, пише го. На мен ще ми трябва "нагревател къс" но няма да си го поръчам от някъде с доставка, ще излезне двойно, пък и изобщо не ми трябва да е с регулатор.

Пише го защото го добавиха след забележката.
ЦитатDiscus - съгласен съм, оправено е вече.
:-P

Luton

За колегите, които са се занимавали с китайско карго предполагам знаят
как се купува контейнер без да знаеш, какво точно има в него
ясно е че е ефтино /според килограмите/ но вида на стоката варира
от детски играчки през дрехи, обувки, домакински ел.уреди часовници,
чаши, чинии и каквото се сетиш произведено две за три ама струва 5-ет пари
та сред целата тая какафония винаги има и аквариумна техника- добре позната ни на всички
Много често така напълнените контейнери се разиграват на търг и именно там са и най големи печалбите
След това стоката "слиза" по веригата докато достигне до нас в магазина или пазара
Колегата Дискус е напълно прав, като казва непостоянно качество или ако уцелиш
Та по тоя начин внесена, въпросната стока е ефтина но качеството е меко казано съмнително.
Вече нещата стоят по-различен начин при насочен внос или подбиране на качеството, гаранции, сертификати и .....

 







Similar topics (5)

59743

Публикации: 2
Прегледи: 7628

1880

Публикации: 8
Прегледи: 10016

52478

Публикации: 3
Прегледи: 3197

38259

Публикации: 26
Прегледи: 18572

22741

Публикации: 3
Прегледи: 5313