• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 17:24

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Черен петък 27.11.2015

Започната от Amev, 26.11.2015 17:00

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

iuli

Интересувам се, някой да го е мерил и добре да го е премерил - с оригиналните материали, почистени маркучи и филтър. Силно се надявам, да не е вярно, това което казва Amev, че е 450 л/час. Трябва да е минимум 600, та даже и 650, за да издържи сравнението с ехайм еко про 300. Аз го мернах моя ехайм но малко набързо. Със сигурност има дебит над 500л/ч. Преди да си го купя някой ми каза, че неговия има дебит 600. Може и да е вярно. Като се има предвид, че ехайма е 8 вата, jbl - 11, това прави над една трета повече. Т.е. трябва да извади 150 до 200 литра по-голям дебит. Т.е. това прави от 650 до 800 литра реален дебит. Но от друга страна, като се има предвид, че JBL CristalProfi e901 Greenline има доста по-голям обем, това може би сваля дебита. Но под 600 литра на час с пълнежи е зле.

Публикациите са слети: 02.12.2015 11:59

Е, аз не бързам вече, защото jbl ще си взема най-малко след една година. А за това време, ще намеря начин, лично да посетя някой работещ филтър и лично да му мерна дебита. Но и за вас не е излишно да го имате предвид, това нещо. Иначе всичко останало на тоя филтър ми харесва, колкото на ехайма, а някои неща даже и повече. Т.например, блокът с маркучите на jbl  се разкачва само с едно движение. Докато на ехайма са нужни цели 4 или 6. Ако това изобщо има някакво значение, за филтър дето няма да се сваля повече от шест пъти в годината.

Amev

Аз съм с е901 greenline , единствения недостатък от експоатацията му от над 3 месеца е задръстването на маркучите което беше в началото ,но и аз допринесох за това с постоянното бъркане. В момента го ползвам в 270 литра (120 см) аквариум и си прави доста добро течение , без флейтата. От другата страна съм сложил сънсън 1400 л/ч с флейта с разширени дупки и водата изтласкана от ДЖБЛ-а стига на 10 см от флейтата на сънсъна който я изпраща леко надолу обратно към джбла. Значи казвам какво гледах в нета. Не съм го мерил колко е ,но в 80 (80см) литра си правеше доста течение и обръщах изходната тръба която е сплескана към задното стъкло. Пълнежите са ми от горе надолу - оригиналните гъби , пак оригинална гъба , гъба в центъра с керамика с дупка джбл, топчетата оригиналните + 1 литър керамика плътна ехеим.

Penta

450 л/ч е празен, без медия. Но..със оригиналната медия е също толкова. Фалшиви етикети навсякъде :)
http://www.you2repeat.com/watch/?v=jpBLEGw--c4

baygry

Да,за същия клип става въпрос.Но според мен не е възможно медията да не окаже влияние на дебита..Дори и да е съвсем нова,би трябвало да окаже съпротивление на водния поток и съответно на дебита..нещо ме съмнява. Като го получа ще се опитам да измеря и ще споделя.

elldiablo

Дойдоха ли ви филтрите, моят е901 дойде с Еконта ама няма никакви бележки или гаранционни карти с него, само книжката с упътвания. Не бях в нас когато е дошъл пък и за първи път пазаря от Емаг за това питам  *dontknow*

tahio

Цитат на: elldiablo - 03.12.2015 20:09
Дойдоха ли ви филтрите, моят е901 дойде с Еконта ама няма никакви бележки или гаранционни карти с него, само книжката с упътвания. Не бях в нас когато е дошъл пък и за първи път пазаря от Емаг за това питам  *dontknow*
Би трябвало фактурата и гаранционната карта да са ти в профила в емаг. От там може да си ги разпечаташ. Мисля, че вече не изпращат на хартия. Относно пратката - към 19ч ми звъняха от еконт. Ама аз не бях на адреса. Утре надявам се. Има ли пълнежи в канистъра?

elldiablo

Благодаря за инфото, *DRINK* в най-долната кошница има micromec, в другите две има гъби с изрязан кръг който се маха и можеш да си слагаш други пълнежи, и най-горната пак гъби по едропорести

baygry

Току що го получих този е901.Падна ми се някакъв уж пробван.В момента няма как да го пробвам за дебита му,а и май не е необходимо..хората са си го написали-
(свободен превод):
"Показаните на типовете таблици и опаковки технически данни представляват максималните параметри на празния ход на помпата,без маркучи и филтриращи материали.
за е901-900л/ч.
Тези параметри намаляват в различна степен при експлоатация в аквариума в зависимост от замърсяване и дължина на маркучите.
При използване на маркучи с дължина 1.50 м  и експлоатация с оригиналните медии ,в ново или почистено състояние
се достигат примерно следните стойности:
е901-380-450 л/ч."
Въпроса с дебита се изясни :-)

Така че въпроса за дебита е изяснен.

iuli

Цитат на: baygry - 04.12.2015 14:30
Току що го получих този е901.Падна ми се някакъв уж пробван.В момента няма как да го пробвам за дебита му,а и май не е необходимо..хората са си го написали-
(свободен превод):
"Показаните на типовете таблици и опаковки технически данни представляват максималните параметри на празния ход на помпата,без маркучи и филтриращи материали.
за е901-900л/ч.
Тези параметри намаляват в различна степен при експлоатация в аквариума в зависимост от замърсяване и дължина на маркучите.
При използване на маркучи с дължина 1.50 м  и експлоатация с оригиналните медии ,в ново или почистено състояние
се достигат примерно следните стойности:
е901-380-450 л/ч."
Въпроса с дебита се изясни :-)

Така че въпроса за дебита е изяснен.

Преди три дена си премерих пак дебита на ехайм еко про 300, 8 вата на час, по книга му дават 750 литра на час. Почистих го основно - както филтъра, така и маркучите. Сложил съм му допълнително един префилтър от синя едропореста гъба, дебела три см, на входящата тръба вътре в аквариума. Дължината на маркучите е малко по-голяма от 2х150 см. Но съм сложил два мм. по-широки маркучи от оригиналните. Водата излиза на 150 см височина от земята, като най-горната точка на извивката на всеки маркуч е около дванадесет см. над нивото на водата в аквариума.
Резултата от замерването: 550 л/час ги има със сигурност.

Предишният ми ехайм е класик 2213, 440 литра на час по кнога, при същите осем вата. Реално дава 300 (но съм го мерил с флейта, мисля все пак че флейтата забавя много малко). Т.е. ехайм еко про 300 при същите осем вата дава почти двойно по-голям дебит от класика. А доколкото разбирам дава и по-голям дебит от е901 грийнлайн с неговите 11 вата на час.

Публикациите са слети: 10.12.2015 13:21

Щях да пропусна. Оригиналните пълнежи на еко про 300 са по-различни от оригиналните пълнежи на е901 грийнлайн. Но аз съм ги махнал и съм сложил същите, като на грийнлайна - едропореста синя гъба. Големината на порите са същите, като на префилтъра на ехайм екопро 300. Не съм виждал колко са големи порите на синята гъба на грийнлайна, но мисля че са същите. В най-долното отделение на еко про триста съм оставил само пластмасовите къси тръбички - как се казваха там, че им забравих името.

Caxapa

Темата поизмести малко акцента но надявам се да систематизираме замерените параметри на филтрите и да ги приложим в правилната тема.

Amev

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimages.tapatalk-cdn.com%2F15%2F12%2F18%2Fe26eab0e4687cca4242576ca387d1d64.jpg&hash=a9a964171068bc4d14bc8bac4b5fb9c4d5d6afda
Айде колеги ... Известен онлайн магазин има рожден ден , аз съм си набелязал някой неща и чакам намалението...

asito

Бре,пак промоция :) Не ми трябва нищо,ама как да не купиш ако е на далавера :)
Ако няма тема,да вземем да направим една обща за промоции и ако някой види,да пише и така доста хора ще се възползват.

Amev

Ами може да се преименува тази и да се позачисти ;)

Caxapa

И какво предлагате?  Например " Промоции на магазини, търговци в това число и онлайн"  Формулирайте и да го закачим макар, че според мен ще бъде скрита реклама а самата тя струва пари. В случая защитавам тези които си плащат  за реклама тук в БАЕ и няма да е колегиално един да плаща а друг да си рекламира бадева.
ПП Мнението ми е като обикновен потребител а не като модератор. Все пак нека чуем и други становища от потребители, модератори и админи.

asito

Форума е в полза на потребителите.Тема кога и къде е по-евтино също е в полза на потребителите.Във форума се рекламират самите търговци,докато в подобна тема потребителите ще пишат в кой магазин е по-евтино в момента,което е малко по-различна реклама.А и нали има тема 'положителни мнения за търговци и магазини' ,което пак може да се погледне като реклама.
Абе въпроса може би е деликатен,не знам.Модераторите решете дали може.
Иначе заглавието на евентуалната тема много точно си го формулирал.
Така мисля аз като потребител.Нямам поглед върху пазарната икономика и в частност рекламиране,щото съм в друг бизнес :)