• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 10:58

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

AquaEL в София?

Започната от artmika, 28.04.2004 09:50

« назад - напред »

0 Потребители и 6 Гости преглежда(т) тази тема.

artmika

Къде мога да намеря техните продукти?
И струва ли си?
Защото като чете по сайта им човек, ще вземе да си помисли, че са добри....

Boby_

Можеш да си ги намериш на много места - наскоро ги гледах в магазин "Итън" на Алабин - намира се между Съдебната палата и пл. Македония. Между другото магазинчето не е лошо. А самите продукти на AquaEl според мен почти по нищо не остъпват като качество на немските, а са малко по-евтини, което им дава най-доброто съотношение цена/качество на българския пазар. Ползвам един нагревател на AquaEl вече почти 6 години непрекъснато, а това си е добър атестат. Ползвах една вътрешна помпа 5 години преди да спре, като през цялото време работеше абсолютно безшумно и съвсем равномерно.

NikolaV

Почти във всички магазини в София им има филтри и нагреватели.
Също и на пазара в събота има.
Аз лично съм доволен. Не са скъпи и са горе-долу добри

artmika

Бре!
Значи ще излезе, че поляците не лъжат на сайта!
Прекрасно.
Наистина така трябва да се работи...
Между другото - продуктите са полски, нали? (или пак задавам отговори :lol: )

Boby_

Да, полски са и не са никак лоши. Но за голям филтър (външен тип канистър примерно) бих ти препоръчал все пак да се изръсиш още малко и да си вземеш "ролс-ройса" на филтрите EHEIM.  :D

artmika

ами..реших да се спра на вътрешен филтър
в същност на АкуаЕл вътрешните им филтри са комбинирани (не само механични, ами имат и още нещо, което не мога да разбера ;( )
та...за 63 литрово гьолче, мисля, че ще свърши работа един хубав вътрешен

Boby_

Да, за 63 литра определено ще свърши работа, а тези комбинираните, които гледаш, наистина изглеждат доста подходящи, стига да успееш да си ги намериш. Вътре има две неща - някава пореста керамика, която да служи като субстракт, в който да се развиват нитрифициращи бактерии, както и дунапрен. Добри са мисля, макар да не съм ги ползвал.

NikolaV

Мисля, че имат и въглен, но не съм много сигурен. Аз самия се каня да си взема един за 110 л. аквариум. Май само на съботния пазар съм ги виждал.

artmika

Цитат на: "Boby_"Да, за 63 литра определено ще свърши работа, а тези комбинираните, които гледаш, наистина изглеждат доста подходящи, стига да успееш да си ги намериш. Вътре има две неща - някава пореста керамика, която да служи като субстракт, в който да се развиват нитрифициращи бактерии, както и дунапрен. Добри са мисля, макар да не съм ги ползвал.

Хм...то както всичко в БГ  :? Ама е много нахално от моя страна да очаквам, че ще мога да намеря целия асортимент на АкуаЕл на едно място,нали?;(
В същност...аз наистина и не знам дали ще намеря подобно нещо де...
уфф

artmika

Model Turbo filter 350
Recomended for water purification, pumping and aeration in aquariums
Voltage/Frequency 230V / 50 Hz
Power Absorption 2,2 W
Capacity 350 l/h
The Maximum Operating Depth  
Unit Package  
Master Carton 20
Other Characteristics NEW!!!
The most recent line of internal filters providing double filtration:
- mechanical - sponge cartridge
- biochemical - ZeoCarb
Other caracteristics:
- adjustable flow rate
- adjustable air flow
- 120° adjustable output
- east to clean sponge cartridge


те това е описанието на един от вътрешните филтри на АкуаЕл
Ама убийте ме, не знам какво е "ZeoCarb" :?
Carb е въглен - ясно, ама какво е другото...

Boby_

Пробвай на пазара - дори там да няма, все ще се намери кой да те упъти към място, на което има.

artmika

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.aquael.pl%2Fbig%2F1028.jpg&hash=c60be51c0ae03c5136705cad601a726f56ef912f

така изглежда

Boby_

ZeoCarb според мен е някакво търговско име на смес между активен въглен (Carbon) и "зеолит" (порести камъчета или керамични парченца в случая).

artmika

е те тва, за зеолита, ми убегна ;)
Иначи изглежда, поне по ТТДанни, че ще е нещо добро...сега оставя само да намеря къде я има  :lol:

aquabg

от магазините не те съветвам да взимаш каквото и да било, щото товарят двойно, на съботния пазар има едно момче от Асеновград, той ги ванася всичкитен еща на Акваел

Все пак помисли дали този турбо филтер няма да превърне 60 литровия аквариум в пералня, същия ефект с биофилтрация че и по добър можеш да постигнеш с
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.aquael.pl%2Fimage%2F0520.jpg&hash=ed390665132f15ab4c170939f14e44ca8b0ce6ca
Зареждаш го с зеолит или лава + дунапрен и си готов, и няма да ти заема място вътре в аквариума

artmika

Цитат на: "aquabg"от магазините не те съветвам да взимаш каквото и да било, щото товарят двойно, на съботния пазар има едно момче от Асеновград, той ги ванася всичкитен еща на Акваел

Наистина много ти благодаря за ценното инфо!
Да си жив и здрав, па бирата си е едно на ръка  :wink:

bubanka

за товаренето магазините е абсолютно вярно, казвам го от опит от преди 2 седмици
за моите 40л си взех FAN 1, но още не съм го сложила

artmika

тайна ли е колко струва ?

bubanka

не разбира се :)
за нагревател 50 w от магазин ми взеха 32 лв /100% "набутване"/
за Fan 1 от пазара 20 лв
става дума за Аква Ел и период от време - последните 2 седмици

artmika

Цитат на: "bubanka"не разбира се :)
за нагревател 50 w от магазин ми взеха 32 лв /100% "набутване"/
за Fan 1 от пазара 20 лв
става дума за Аква Ел и период от време - последните 2 седмици

Малиииииииии - ми то това си е пладнешки обир бе!! :twisted:
Затова няма да ги бъде магазините - право на съботния пазар ша бегам, като ми доде аквариумчето :!:

etg

На пазара Fan 1 e около 16лв., Fan 2 20-22лв., Fan 3 28-29лв.
(+- 1-2лв.).
За 63л. Fan 1  е напълно достатъчен, но можеш да си вземеш направо  Fan 2.
В зоомагазин цените са около 50-60% по високи ( но това е нормално при този свит пазар)

artmika

ама кой от двата FAN - 2?
има два модела на сайта...с BIO и без...

etg

Бе аз май имам много стара информация, явно цените са се повишили.

aquabg

Цитат на: "artmika"ама кой от двата FAN - 2?
има два модела на сайта...с BIO и без...

Тва с биото за вътрешен филтър са приказки от хиляда и една нощ

etg

Става дума за обикновените вътрешни филтри.
У нас имам и от 3-те, но съм ги купувал отдавна и явно цените вече са по-високи с няколко лева.

artmika

ми така пише на сайта на АкуаЕл :?
Ха сега кажи - на кой да вервам ?!?

Boby_

Цитат на: "artmika"ми така пише на сайта на АкуаЕл :?
Ха сега кажи - на кой да вервам ?!?

Няма вътрешен филтър, в който да НЯМА бактерии, които извършват биофилтрация. Горе долу толкова, колкото и в самата вода и в грунда, т. е. недостатъчно. Така че технически погледнато биофилтрация се осъществява в тоя филтър, но реално тя е пренебрежимо малка.  Това е оснонвата идея. :D

aquabg

за биофилтрация е необходима голяма повърхност, каквото предоставят микропорите на кирамиката, лавата и зеолита. Микрорганизмите създават колонии в тези пори и разграждат азотните съединения когато водата се стича бавно по тях. От друга страна за тези пълнежи ти е необходим обем от поне няколко литра, което няма как да се реализира във вътрешния филтър. Друга модификация на биофилтър са едни големи бавно въртящи се барабани като водата се стича по външния периметър. Принципно вътрешните филтри са за механична филтрация. Ако искаш да разбереш нещо повече за биофилтрцията прочети за АЗОТНИЯ ЦИКЪЛ в дира

artmika

ахъм..значи с две думи:
няма никакъв смисъл да си взимам модела с BIO, ами да се целя направо във FAN - 2

aquabg

Следвай този ред ако искаш

1Hydor Bravo 200
2FZN2 - ако имаш каде да го сложиш
3Fluval AquaClear 200
4Hydor Ekip 250 - с вграден нагревател
5Hydor Pico - с вграден нагревател и електронен контрол на дебита
6BIO
7Turbo 350 - ако височината му не е много голяма и може да се потопи
8FAN 2 BIO
9FAN 2 EU

Boby_

Цитат на: "aquabg"за биофилтрация е необходима голяма повърхност, каквото предоставят микропорите на кирамиката, лавата и зеолита. Микрорганизмите създават колонии в тези пори и разграждат азотните съединения когато водата се стича бавно по тях. От друга страна за тези пълнежи ти е необходим обем от поне няколко литра, което няма как да се реализира във вътрешния филтър. Друга модификация на биофилтър са едни големи бавно въртящи се барабани като водата се стича по външния периметър. Принципно вътрешните филтри са за механична филтрация. Ако искаш да разбереш нещо повече за биофилтрцията прочети за АЗОТНИЯ ЦИКЪЛ в дира

Да, колкото повече площ, толкова повече бактерии и следователно толкова повече преработена органика. НО (винаги има по едно но) това може да стане и вътре в аквариума - принципна разлика няма. Бактериите живеят навсякъде, в грунда, даже в самата вода. Има ги и във вътрешния филтър. Единствената уговорка е, че биофилтрацията е по-малко интензивна, но не може да се каже, че напълно липсва.

niky

Тия цени за AquaEL?!
Направо ме изуми. Аз имам нагревател СЕРА - 20лева.
Че то Jager са 50?!!

А за филтър с биофилтрация....трябва си обем. aquabg го каза.
Но не виждам защо не е написал за EHEIM.

aquabg

Не съм написал за ЕХИМ поради няколко причини,
Никога не съм имал такава техника и нямам лични впечетления не съм запознат с моделите им, освен с профешанъл серията канистрови филтри които много ме кефят, и за това не исках аз да давам съвети за неща които не разбирам
Не съм виждал да се продават по пазара или по магазините и после като ме пита от каде да го вземе няма да мога да му отговоря
А и не на последно място, гледах как върви разговора и останах с впечетлението че се търси главно ниска цена май

etg

Мисля,че има няколко модела на пазара.
Но все пак доколкото разбрах става дума за 63л. аквариум - няма ли да е малко прекалено?

niky

Грешката е моя, не разбраш че става дума за 63л.
За такъв аквариум само вътрешен филтър - другото не си заслужава за тоя обем.
Къде се продава EHEIM - ами на пазара се предлага.
Освен това в магазина на Краси.

artmika

Цитат на: "Niky"Грешката е моя, не разбраш че става дума за 63л.
За такъв аквариум само вътрешен филтър - другото не си заслужава за тоя обем.
Къде се продава EHEIM - ами на пазара се предлага.
Освен това в магазина на Краси.

а къде е това "магазина на Краси"?
иначе - и аз се спрях на вътрешен, но ... още умувам (стига да има с какво) :lol:

Vlado

Цитат на: "artmika"https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.aquael.pl%2Fbig%2F1028.jpg&hash=c60be51c0ae03c5136705cad601a726f56ef912f

така изглежда
Много е грозен. Не бих го поставил в декоративен аквариум.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.aquael.pl%2F_images%2FBaner_main.jpg&hash=ce3a2e621ee2cdd4e8f4513fba0aad85bc52e813

Крок

Цитат на: "Boby_"Можеш да си ги намериш на много места - наскоро ги гледах в магазин "Итън" на Алабин - намира се между Съдебната палата и пл. Македония. Между другото магазинчето не е лошо. А самите продукти на AquaEl според мен почти по нищо не остъпват като качество на немските, а са малко по-евтини, което им дава най-доброто съотношение цена/качество на българския пазар. Ползвам един нагревател на AquaEl вече почти 6 години непрекъснато, а това си е добър атестат. Ползвах една вътрешна помпа 5 години преди да спре, като през цялото време работеше абсолютно безшумно и съвсем равномерно.
Toзи магазин е много оскъден. Не можах да намеря свестни водорасли, помпи и т.н.

NikolaV

Цитат на: "Крок"Не можах да намеря свестни водорасли, помпи и т.н.
Ами свестни водорасли по принцип трудно ще намериш  :shock:

gupon

говорите тука за "пазара ж събота",в софия ли е това
и каде по точно ?

vlade

Здравеите, искам да попитам каде се намира този съботен пазар. Много ви благодария предварително.

GHOST_3D

еи я ми кажете някое по евтинко магазинче за рибки , че аз сам от Благоевград и хич ништо не знам по софия а така ми се ще да си зема нещо по различни рибки , водорасли , мацацки  .Щото тука в благоев
едно и също и ми писва никакво разнообразие писна ми.
Аиде мерси предварително

vlade

Най-после стигнах до съботния пазар (благодарение на raven за което съм му много задължен) и си закупих AquaEl Fan1 за доста добра цен! От сега нататака щте го посещавам по често.

tishovsx

Цитат на: "GHOST_3D".... така ми се ще да си зема нещо по различни рибки , водорасли , мацацки...

Ми водорасли...няма нужда да купуваш, може да си отглеждаш и сам. :wink: ...а какво е това "мацацки"  :shock:
IN A REEF AQUARIUM, ONLY BAD THINGS HAPPEN QUICKLY

GHOST_3D

e kak po to4no da si otgledam xexe :D

Тук се пише на кирилица!!!
Последно предупреждение.

spaisman

GHOST_3D водорасли ще си отгледаш в аквариума като засилиш осветлението макар че не е препоръчително, по-добре е да си купуваш водни растения :wink: по магазините по принцип продават няколко вида растения, по-добре ако имаш възожност да отидеш до животинския пазар в Подуене, който работи само в събота и то сутрин.

polo

Цитат на: "Boby_"Да, полски са и не са никак лоши. Но за голям филтър (външен тип канистър примерно) бих ти препоръчал все пак да се изръсиш още малко и да си вземеш "ролс-ройса" на филтрите EHEIM.  :D
Вярно че моделите на тая фирма са от времето на първите автомобили.......явно не могат даизмислят нещо по-модерно
п.п.говоря за класическата серия

Boby_

Цитат на: "polo"
Цитат на: "Boby_"Да, полски са и не са никак лоши. Но за голям филтър (външен тип канистър примерно) бих ти препоръчал все пак да се изръсиш още малко и да си вземеш "ролс-ройса" на филтрите EHEIM.  :D
Вярно че моделите на тая фирма са от времето на първите автомобили.......явно не могат даизмислят нещо по-модерно
п.п.говоря за класическата серия

Хората продават класическата серия, защото все още има търсене, не защото не могат да измислят друга. Ето, пуснаха вече Pro III серията.  :wink:

dido

Имат professional серия, която си е по-модерна :-) Конструкцията на classic е адекватна - надеждна, евфективна и лесна за обслужване. За какво име по-модерна, като тази е достатъчно добра ?

polo

Цитат на: "dido"Имат professional серия, която си е по-модерна :-) Конструкцията на classic е адекватна - надеждна, евфективна и лесна за обслужване. За какво име по-модерна, като тази е достатъчно добра ?
несравнимо по лоша е за обслужване от АКВАЕЛ,ХИДОР и ХАГЕН

Boby_

Цитат на: "polo"
Цитат на: "dido"Имат professional серия, която си е по-модерна :-) Конструкцията на classic е адекватна - надеждна, евфективна и лесна за обслужване. За какво име по-модерна, като тази е достатъчно добра ?
несравнимо по лоша е за обслужване от АКВАЕЛ,ХИДОР и ХАГЕН

Вероятно е така. Но пак казвам - има търсене, купува се, производителят има интерес и я продава. Нормални неща са това. Клиентът избира. Ако класик не се купуват и не са рентабилни, можеш да си сигурен, че ехайм ще ги спрат много бързо.

polo

Цитат на: "Boby_"
Цитат на: "polo"
Цитат на: "dido"Имат professional серия, която си е по-модерна :-) Конструкцията на classic е адекватна - надеждна, евфективна и лесна за обслужване. За какво име по-модерна, като тази е достатъчно добра ?
несравнимо по лоша е за обслужване от АКВАЕЛ,ХИДОР и ХАГЕН

Вероятно е така. Но пак казвам - има търсене, купува се, производителят има интерес и я продава. Нормални неща са това. Клиентът избира. Ако класик не се купуват и не са рентабилни, можеш да си сигурен, че ехайм ще ги спрат много бързо.
звучи логично, и все пак дори и класиците от РОЛС-РОЙС се развиват ........за разлика от ЕХЕИМ :(

Boby_

Цитат на: "polo"звучи логично, и все пак дори и класиците от РОЛС-РОЙС се развиват ........за разлика от ЕХЕИМ :(

Явно имаш нещо лично против фирмата - кофти впечатления от техни продукти (конкретно класик) или нещо друго?
Не ги защитавам - имах желание да си взема техен филтър от Про серията, но в крайна сметка по ред причини се спрях на Хаген Флувал. И все пак всеки си решава как ще си води бизнеса.

2001

Цитат на: "polo"
Цитат на: "Boby_"
Цитат на: "polo"
Цитат на: "dido"Имат professional серия, която си е по-модерна :-) Конструкцията на classic е адекватна - надеждна, евфективна и лесна за обслужване. За какво име по-модерна, като тази е достатъчно добра ?
несравнимо по лоша е за обслужване от АКВАЕЛ,ХИДОР и ХАГЕН

Вероятно е така. Но пак казвам - има търсене, купува се, производителят има интерес и я продава. Нормални неща са това. Клиентът избира. Ако класик не се купуват и не са рентабилни, можеш да си сигурен, че ехайм ще ги спрат много бързо.
звучи логично, и все пак дори и класиците от РОЛС-РОЙС се развиват ........за разлика от ЕХЕИМ :(
Това ми звучи познато-о-о-о !!!

dido

Цитат на: "polo"
Цитат на: "dido"Имат professional серия, която си е по-модерна :-) Конструкцията на classic е адекватна - надеждна, евфективна и лесна за обслужване. За какво име по-модерна, като тази е достатъчно добра ?
несравнимо по лоша е за обслужване от АКВАЕЛ,ХИДОР и ХАГЕН

Много странно твърдение. Говорим за classic серията канистъри на EHEIM надявам се. Разкачването + обратния монтаж + отварянето на канистъра отнема по-малко от 5 минути, ако същевременно изпушиш и една цигара. Колко време ще го миеш вече си е твоя работа. В канистъра няма нито една труднодостъпна повърхност за чистене. Не знам какво лошо за намираш в него.

Освен това - АКВАЕЛ произвеждат ли канистъри? ХАГЕН - може би имаш впредвид серията ФЛУВАЛ. Защо мислиш, че гофрираните маркучи на ФЛУВАЛ се чистят лесно? Освен това маркучите са непрозрачни - не можеш да видиш колко мръсотия се е събрала.

Определено си в грешка за обслужването на EHEIM-a classic. Всъщност чистил ли си някога такъв филтър?

77

аз ще събера две теми :lol: изхвърлете си EHEIM и си купете RESUN :evil: всичко си има граници все пак :wink:
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs29.postimg.org%2Faeehc6buv%2FDSC_1686_copy.jpg&hash=9bc922c588fba1c702ad9ed785674aa0520d3910

niky

Polo, не се изказвай така смело, като изобщо не си наясно.
EHIEM се развиват, тази година пуснаха на пазара новите си филтри EHEIM III.

А иначе...ние с 77 ще си взимаме RESUN  :D

NikolaV

Цитат на: "dido"...Освен това - АКВАЕЛ произвеждат ли канистъри?...
Аха. На пазара има. А на сайта им може да ги откриеш ако знаеш полски...:?
http://aquael.com.pl/pl/akwarystyka/filtryzk.php?podgrupa=1

polo

Цитат на: "Niky"Polo, не се изказвай така смело, като изобщо не си наясно.
EHIEM се развиват, тази година пуснаха на пазара новите си филтри EHEIM III.

А иначе...ние с 77 ще си взимаме RESUN  :D
Защо мислиш че не съм на ясно?
Просто говоря от личен опит, а не защото съм чул някъде, някога че това или онова е супер.
И освен това визирах САМО за класическата(аз го разбирам - средновековната) серия.
За всички които ще ме питат занапредпояснявам-ползвал съм и ползвам "кофи" на eheim, hydor, aquael, sacem и project.
Единствено последните 2 марки са по-лоши от немската но са и 2пъти по-евтини.
Това за RESUN....????

niky

Ами аз не съм ползвал класическата, но съм чел че работят по 15 години без да са мръднали. Казвам - чел съм.
Обаче Prophesional  II e нещо съвсем различно, и вече доста  фирми се опитват да го имитират.
За III - без коментар.

За мен марката е RESUN разбира се.

77

за цените на вносителя на EHEIM сме го коментирали надълго :wink: но в нормалните държави цената на средновековната серия са народни и съпоставими на прожект примерно :wink: какво му харесваш на аква ел :?:
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs29.postimg.org%2Faeehc6buv%2FDSC_1686_copy.jpg&hash=9bc922c588fba1c702ad9ed785674aa0520d3910

abaro

За polo:
Здрасти и добре дошъл! Ще ти бъда благодарен ако споделиш малко впечатления за HYDOR. Особено ако използваш Prime10. Как са като техника и като шум?
http://picasaweb.google.com/adbaro/ACacatuoides
http://picasaweb.google.com/adbaro/AViejita
[smg id=241 type=link align=left width=88][smg id=285 type=full align=left]

aquamalawi

Цитат на: "abaro"За polo:
Здрасти и добре дошъл! Ще ти бъда благодарен ако споделиш малко впечатления за HYDOR. Особено ако използваш Prime10. Как са като техника и като шум?
Използвам 30-ката и установих че работи добре стига да не се оставя дебита да намалее драстично.
Ако филтъра се задръсти доста се увеличава и шума , което е доказателство  за неправилна работа на ротора.
п.п. концепцията и изпълнението са перфектни.

aquamalawi

Цитат на: "77"за цените на вносителя на EHEIM сме го коментирали надълго :wink: но в нормалните държави цената на средновековната серия са народни и съпоставими на прожект примерно :wink: какво му харесваш на аква ел :?:
Харесвам му всичко, няма грешка.
Единствения недостатък е относително малкия дебит=по-малък аквариум.

dido

Цитат на: "polo"
Цитат на: "Niky"Polo, не се изказвай така смело, като изобщо не си наясно.
EHIEM се развиват, тази година пуснаха на пазара новите си филтри EHEIM III.

А иначе...ние с 77 ще си взимаме RESUN  :D
Защо мислиш че не съм на ясно?
Просто говоря от личен опит, а не защото съм чул някъде, някога че това или онова е супер.
И освен това визирах САМО за класическата(аз го разбирам - средновековната) серия.
За всички които ще ме питат занапредпояснявам-ползвал съм и ползвам "кофи" на eheim, hydor, aquael, sacem и project.
Единствено последните 2 марки са по-лоши от немската но са и 2пъти по-евтини.
Това за RESUN....????

За RESUN е майтап, разбира ссе :-)

По-горе ти писах за класическата серия на EHEIM. Аз имам такъв канистър, работи вече 10-на месеца при мен. Конструктивно филтъра е чудесно измислен като за предназначението си - механична филтрация. За обслужването - нямам никакви забележки - фасулски лесно е. Не знам какво не ти е харесало.

FLEXX

Що се гаврите с ресън-а ?
Сега да питам... Казвате за нитрифициращите бактерии - колкото по-голяма е повърхността толкоз по-добре... Мисля си.. има едни такива като цилиндърчета - не може ли да си ги направя като килим завръзвам ги едно за друго и ги слагам на някоя от стените на аквариума. Мисля даже и че ще изглежда добре....
Какво ще кажат знаещите ?

xarixito

Пич аз ползвам същия филтър от два месеца взех си го от съботния пазар за 24лв. Филтърчето работи добре тихичък е но нещо имам чуството че неможе да насмогне на моите мърльовци ( телескопи ). Аквариумат ми е 70л.

xarixito

Пич аз ползвам същия филтър от два месеца взех си го от съботния пазар за 24лв. Филтърчето работи добре тихичък е но нещо имам чуството че неможе да насмогне на моите мърльовци ( телескопи ). Аквариумат ми е 70л.

xarixito

Цитат на: "artmika"Къде мога да намеря техните продукти?
И струва ли си?
Защото като чете по сайта им човек, ще вземе да си помисли, че са добри....

Пич аз ползвам същия филтър от два месеца взех си го от съботния пазар за 24лв. Филтърчето работи добре тихичък е но нещо имам чуството че неможе да насмогне на моите мърльовци ( телескопи ). Аквариумат ми е 70л.

Raven

всичко добре,само дето Мартин /artmika/ от една година не е вече в България и не пише във форума :D

иначе добре дошъл във форума :lol:
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

miTko

Да бе, какво стана с тоя хубав човек? Някой ден ще видим негови аквариуми в чужбина.
Разни мои АКВАРИУМИ 

Raven

уж каза че ако може ще пише,ама се изгуби нещо.
те там доста бачкат ,нищо чудно да не му е хич до нас :lol:
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

Similar topics (5)

14944

Започната от stividji


Публикации: 6
Прегледи: 4940

1099

Започната от chandler


Публикации: 10
Прегледи: 11520

41676

Публикации: 4
Прегледи: 3483

27000

Публикации: 4
Прегледи: 4967

18905

Започната от septic


Публикации: 4
Прегледи: 4017