• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 11:30

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

AquaEL в София?

Започната от artmika, 28.04.2004 09:50

« назад - напред »

0 Потребители и 7 Гости преглежда(т) тази тема.

spaisman

GHOST_3D водорасли ще си отгледаш в аквариума като засилиш осветлението макар че не е препоръчително, по-добре е да си купуваш водни растения :wink: по магазините по принцип продават няколко вида растения, по-добре ако имаш възожност да отидеш до животинския пазар в Подуене, който работи само в събота и то сутрин.

polo

Цитат на: "Boby_"Да, полски са и не са никак лоши. Но за голям филтър (външен тип канистър примерно) бих ти препоръчал все пак да се изръсиш още малко и да си вземеш "ролс-ройса" на филтрите EHEIM.  :D
Вярно че моделите на тая фирма са от времето на първите автомобили.......явно не могат даизмислят нещо по-модерно
п.п.говоря за класическата серия

Boby_

Цитат на: "polo"
Цитат на: "Boby_"Да, полски са и не са никак лоши. Но за голям филтър (външен тип канистър примерно) бих ти препоръчал все пак да се изръсиш още малко и да си вземеш "ролс-ройса" на филтрите EHEIM.  :D
Вярно че моделите на тая фирма са от времето на първите автомобили.......явно не могат даизмислят нещо по-модерно
п.п.говоря за класическата серия

Хората продават класическата серия, защото все още има търсене, не защото не могат да измислят друга. Ето, пуснаха вече Pro III серията.  :wink:

dido

Имат professional серия, която си е по-модерна :-) Конструкцията на classic е адекватна - надеждна, евфективна и лесна за обслужване. За какво име по-модерна, като тази е достатъчно добра ?

polo

Цитат на: "dido"Имат professional серия, която си е по-модерна :-) Конструкцията на classic е адекватна - надеждна, евфективна и лесна за обслужване. За какво име по-модерна, като тази е достатъчно добра ?
несравнимо по лоша е за обслужване от АКВАЕЛ,ХИДОР и ХАГЕН

Boby_

Цитат на: "polo"
Цитат на: "dido"Имат professional серия, която си е по-модерна :-) Конструкцията на classic е адекватна - надеждна, евфективна и лесна за обслужване. За какво име по-модерна, като тази е достатъчно добра ?
несравнимо по лоша е за обслужване от АКВАЕЛ,ХИДОР и ХАГЕН

Вероятно е така. Но пак казвам - има търсене, купува се, производителят има интерес и я продава. Нормални неща са това. Клиентът избира. Ако класик не се купуват и не са рентабилни, можеш да си сигурен, че ехайм ще ги спрат много бързо.

polo

Цитат на: "Boby_"
Цитат на: "polo"
Цитат на: "dido"Имат professional серия, която си е по-модерна :-) Конструкцията на classic е адекватна - надеждна, евфективна и лесна за обслужване. За какво име по-модерна, като тази е достатъчно добра ?
несравнимо по лоша е за обслужване от АКВАЕЛ,ХИДОР и ХАГЕН

Вероятно е така. Но пак казвам - има търсене, купува се, производителят има интерес и я продава. Нормални неща са това. Клиентът избира. Ако класик не се купуват и не са рентабилни, можеш да си сигурен, че ехайм ще ги спрат много бързо.
звучи логично, и все пак дори и класиците от РОЛС-РОЙС се развиват ........за разлика от ЕХЕИМ :(

Boby_

Цитат на: "polo"звучи логично, и все пак дори и класиците от РОЛС-РОЙС се развиват ........за разлика от ЕХЕИМ :(

Явно имаш нещо лично против фирмата - кофти впечатления от техни продукти (конкретно класик) или нещо друго?
Не ги защитавам - имах желание да си взема техен филтър от Про серията, но в крайна сметка по ред причини се спрях на Хаген Флувал. И все пак всеки си решава как ще си води бизнеса.

2001

Цитат на: "polo"
Цитат на: "Boby_"
Цитат на: "polo"
Цитат на: "dido"Имат professional серия, която си е по-модерна :-) Конструкцията на classic е адекватна - надеждна, евфективна и лесна за обслужване. За какво име по-модерна, като тази е достатъчно добра ?
несравнимо по лоша е за обслужване от АКВАЕЛ,ХИДОР и ХАГЕН

Вероятно е така. Но пак казвам - има търсене, купува се, производителят има интерес и я продава. Нормални неща са това. Клиентът избира. Ако класик не се купуват и не са рентабилни, можеш да си сигурен, че ехайм ще ги спрат много бързо.
звучи логично, и все пак дори и класиците от РОЛС-РОЙС се развиват ........за разлика от ЕХЕИМ :(
Това ми звучи познато-о-о-о !!!

dido

Цитат на: "polo"
Цитат на: "dido"Имат professional серия, която си е по-модерна :-) Конструкцията на classic е адекватна - надеждна, евфективна и лесна за обслужване. За какво име по-модерна, като тази е достатъчно добра ?
несравнимо по лоша е за обслужване от АКВАЕЛ,ХИДОР и ХАГЕН

Много странно твърдение. Говорим за classic серията канистъри на EHEIM надявам се. Разкачването + обратния монтаж + отварянето на канистъра отнема по-малко от 5 минути, ако същевременно изпушиш и една цигара. Колко време ще го миеш вече си е твоя работа. В канистъра няма нито една труднодостъпна повърхност за чистене. Не знам какво лошо за намираш в него.

Освен това - АКВАЕЛ произвеждат ли канистъри? ХАГЕН - може би имаш впредвид серията ФЛУВАЛ. Защо мислиш, че гофрираните маркучи на ФЛУВАЛ се чистят лесно? Освен това маркучите са непрозрачни - не можеш да видиш колко мръсотия се е събрала.

Определено си в грешка за обслужването на EHEIM-a classic. Всъщност чистил ли си някога такъв филтър?

77

аз ще събера две теми :lol: изхвърлете си EHEIM и си купете RESUN :evil: всичко си има граници все пак :wink:
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs29.postimg.org%2Faeehc6buv%2FDSC_1686_copy.jpg&hash=9bc922c588fba1c702ad9ed785674aa0520d3910

niky

Polo, не се изказвай така смело, като изобщо не си наясно.
EHIEM се развиват, тази година пуснаха на пазара новите си филтри EHEIM III.

А иначе...ние с 77 ще си взимаме RESUN  :D

NikolaV

Цитат на: "dido"...Освен това - АКВАЕЛ произвеждат ли канистъри?...
Аха. На пазара има. А на сайта им може да ги откриеш ако знаеш полски...:?
http://aquael.com.pl/pl/akwarystyka/filtryzk.php?podgrupa=1

polo

Цитат на: "Niky"Polo, не се изказвай така смело, като изобщо не си наясно.
EHIEM се развиват, тази година пуснаха на пазара новите си филтри EHEIM III.

А иначе...ние с 77 ще си взимаме RESUN  :D
Защо мислиш че не съм на ясно?
Просто говоря от личен опит, а не защото съм чул някъде, някога че това или онова е супер.
И освен това визирах САМО за класическата(аз го разбирам - средновековната) серия.
За всички които ще ме питат занапредпояснявам-ползвал съм и ползвам "кофи" на eheim, hydor, aquael, sacem и project.
Единствено последните 2 марки са по-лоши от немската но са и 2пъти по-евтини.
Това за RESUN....????

niky

Ами аз не съм ползвал класическата, но съм чел че работят по 15 години без да са мръднали. Казвам - чел съм.
Обаче Prophesional  II e нещо съвсем различно, и вече доста  фирми се опитват да го имитират.
За III - без коментар.

За мен марката е RESUN разбира се.

Similar topics (5)

41676

Публикации: 4
Прегледи: 3483

27000

Публикации: 4
Прегледи: 4967

18905

Започната от septic


Публикации: 4
Прегледи: 4017

6345

Публикации: 2
Прегледи: 13951

44226

Публикации: 2
Прегледи: 2789