• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 01:20

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

AquaEL в София?

Започната от artmika, 28.04.2004 09:50

« назад - напред »

0 Потребители и 5 Гости преглежда(т) тази тема.

Boby_

Цитат на: "aquabg"за биофилтрация е необходима голяма повърхност, каквото предоставят микропорите на кирамиката, лавата и зеолита. Микрорганизмите създават колонии в тези пори и разграждат азотните съединения когато водата се стича бавно по тях. От друга страна за тези пълнежи ти е необходим обем от поне няколко литра, което няма как да се реализира във вътрешния филтър. Друга модификация на биофилтър са едни големи бавно въртящи се барабани като водата се стича по външния периметър. Принципно вътрешните филтри са за механична филтрация. Ако искаш да разбереш нещо повече за биофилтрцията прочети за АЗОТНИЯ ЦИКЪЛ в дира

Да, колкото повече площ, толкова повече бактерии и следователно толкова повече преработена органика. НО (винаги има по едно но) това може да стане и вътре в аквариума - принципна разлика няма. Бактериите живеят навсякъде, в грунда, даже в самата вода. Има ги и във вътрешния филтър. Единствената уговорка е, че биофилтрацията е по-малко интензивна, но не може да се каже, че напълно липсва.

niky

Тия цени за AquaEL?!
Направо ме изуми. Аз имам нагревател СЕРА - 20лева.
Че то Jager са 50?!!

А за филтър с биофилтрация....трябва си обем. aquabg го каза.
Но не виждам защо не е написал за EHEIM.

aquabg

Не съм написал за ЕХИМ поради няколко причини,
Никога не съм имал такава техника и нямам лични впечетления не съм запознат с моделите им, освен с профешанъл серията канистрови филтри които много ме кефят, и за това не исках аз да давам съвети за неща които не разбирам
Не съм виждал да се продават по пазара или по магазините и после като ме пита от каде да го вземе няма да мога да му отговоря
А и не на последно място, гледах как върви разговора и останах с впечетлението че се търси главно ниска цена май

etg

Мисля,че има няколко модела на пазара.
Но все пак доколкото разбрах става дума за 63л. аквариум - няма ли да е малко прекалено?

niky

Грешката е моя, не разбраш че става дума за 63л.
За такъв аквариум само вътрешен филтър - другото не си заслужава за тоя обем.
Къде се продава EHEIM - ами на пазара се предлага.
Освен това в магазина на Краси.

artmika

Цитат на: "Niky"Грешката е моя, не разбраш че става дума за 63л.
За такъв аквариум само вътрешен филтър - другото не си заслужава за тоя обем.
Къде се продава EHEIM - ами на пазара се предлага.
Освен това в магазина на Краси.

а къде е това "магазина на Краси"?
иначе - и аз се спрях на вътрешен, но ... още умувам (стига да има с какво) :lol:

Vlado

Цитат на: "artmika"https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.aquael.pl%2Fbig%2F1028.jpg&hash=c60be51c0ae03c5136705cad601a726f56ef912f

така изглежда
Много е грозен. Не бих го поставил в декоративен аквариум.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.aquael.pl%2F_images%2FBaner_main.jpg&hash=ce3a2e621ee2cdd4e8f4513fba0aad85bc52e813

Крок

Цитат на: "Boby_"Можеш да си ги намериш на много места - наскоро ги гледах в магазин "Итън" на Алабин - намира се между Съдебната палата и пл. Македония. Между другото магазинчето не е лошо. А самите продукти на AquaEl според мен почти по нищо не остъпват като качество на немските, а са малко по-евтини, което им дава най-доброто съотношение цена/качество на българския пазар. Ползвам един нагревател на AquaEl вече почти 6 години непрекъснато, а това си е добър атестат. Ползвах една вътрешна помпа 5 години преди да спре, като през цялото време работеше абсолютно безшумно и съвсем равномерно.
Toзи магазин е много оскъден. Не можах да намеря свестни водорасли, помпи и т.н.

NikolaV

Цитат на: "Крок"Не можах да намеря свестни водорасли, помпи и т.н.
Ами свестни водорасли по принцип трудно ще намериш  :shock:

gupon

говорите тука за "пазара ж събота",в софия ли е това
и каде по точно ?

vlade

Здравеите, искам да попитам каде се намира този съботен пазар. Много ви благодария предварително.

GHOST_3D

еи я ми кажете някое по евтинко магазинче за рибки , че аз сам от Благоевград и хич ништо не знам по софия а така ми се ще да си зема нещо по различни рибки , водорасли , мацацки  .Щото тука в благоев
едно и също и ми писва никакво разнообразие писна ми.
Аиде мерси предварително

vlade

Най-после стигнах до съботния пазар (благодарение на raven за което съм му много задължен) и си закупих AquaEl Fan1 за доста добра цен! От сега нататака щте го посещавам по често.

tishovsx

Цитат на: "GHOST_3D".... така ми се ще да си зема нещо по различни рибки , водорасли , мацацки...

Ми водорасли...няма нужда да купуваш, може да си отглеждаш и сам. :wink: ...а какво е това "мацацки"  :shock:
IN A REEF AQUARIUM, ONLY BAD THINGS HAPPEN QUICKLY

GHOST_3D

e kak po to4no da si otgledam xexe :D

Тук се пише на кирилица!!!
Последно предупреждение.

Similar topics (5)

2007

Започната от theos


Публикации: 1
Прегледи: 3577

42344

Публикации: 5
Прегледи: 5299

27143

Публикации: 1
Прегледи: 3824

5541

Публикации: 1
Прегледи: 4191