• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 21:31

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Аквариумни рибки и цени на едро ?

Започната от dok70, 17.09.2008 11:18

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

dok70

За всеки участник във форума му е до болка ясно, че акваристиката е скъпо хоби.
Има вече тема на кой колко му струва аквариума.
Предлагам нова тема за да обменим опит по скърпване на акваристичния бюджет.
Не става въпрос за комерсиално производство на риби, в специализирани бази.
Стопанството ми е хоби тип, но така или иначе има доста излишъци вече,
както риби така и тревички. В нашия регион системата ми е ясна.
Слабо търсене и слабо предлагане . Ограничен брой видове риби и почти никакви растения. Цени от порядъка на 30-40 ст.на бройка без значение колко трудно се размножават или отглеждат малките.
То хоби, хоби ама сиренето е с пари. Та идеята ми беше с излишъците от хобито
да му се изплащат разходите. Разбира се с 2-3 аквариума няма как да стане.
Аз в момента поддържам 30-ина с към 2т. вода, 20-ина вида риби за размножаване.
Но финалния етап - оттърване куца  *CRAZY*
За София системата е добре смазана и работи до колкото ми е информацията,
по интересно ми е за провинцията.
А май някои съфорумници са го превърнали в бизнес, за което Браво!
Та споделете опит, цени, идеи, борси, транспорт и т.н.
Луд умора няма...
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi51.tinypic.com%2F15qq15l.jpg&hash=b07c9eabfccaf48f94e226948629f70537bc2352
300 оки миш-маш

panchopan

Не бих казал че за София системата е идеално смазана.
Дори пазара в Подуене не предлага разнообразие от видове.
Еденични магазини в Пловдив и Варна имат по-голямо разнообразие и асортимент отколкото "целия" пазар.

С удоволствие подкрепям идеята да има секция или поне голяма тема с предложения "на едро" - дори и без публични цени да е, поне да има избор. Осъзнавам че "на едро" в подобен форум ще максимум 20-30 броя, но ако на производителя му изнася, тогава защо да не продаде. И той ще е доволен да продаде стока на 2-3 пъти по-висока цена отколкото прекупвачите, и аз като клиент ще съм доволен да купя стока за 2-3 пъти по-ниска цена от магазина. И възможност като си поръчам рибки за които иначе трябва да обикалям по магазините мисля че е голям плюс.

Така че съм с две ръце ЗА.
Само модераторите да измислят най-приемлив начин на реализация на идеята.
- Има си правила - не можете да използвате магия срещу граждани! - кресна търговецът.
Архиканцлерът Ридкъли щракна с пръсти и отвърна:
- Абе, аз винаги съм ги смятал по-скоро за общи напътствия...
А търговецът изквака и заподскача по улицата.

acho

Пазара на Подуене може да не предлага голямо разнообразие на растителен и животински свят, но в Сф. има достатъчно магазини от където можеш да си закупиш доста разнообразни растения и рибки.

jix

София си е София,при нас в провинцията е много зле....аз за един бял пясък съм идвал чак до София...при нас няма никакъв избор и да искаш да си купиш няма предлагане-специално пък за растенията е жива скръб...една обикновенна ричия я търсих 3 месеца и хубаво ,че има свестни колеги от форума и ми дадоха.Ходихме тия дни с един приятел, да му купуваме растения....ами то няма  :duvar:от 3 магазина има само в един и то  грозни дългостеблени и анубиаси...

akvaristat

17.09.2008 15:09 #4 Last Edit: 16.07.2009 01:08 by akvaristat
............

spetsa

Много добра идея,направо който има да пуска списък цени и снимка,разбирасе ако администраторите одобряват това нещо  *DRINK*

Деян

Ами аз от 3 години се занимавам с комерсиално отглеждане на бети,от търсенето не се оплаквам,хората от околните магазини ме познават и ми изкупуват,затова продавам само на едро.Има обаче нещо друго,повечето произведени малки са поне двуцветни,захранвани с артемия и най-важното отглеждани без химия от качествени родители,което предполага и качествени малки.Но както ти казваш изкупната цена е 45-50 стотинки в най-добрите случаи.И в крайна сметка излиза,че от парите от бетите мога да поддържам само тях,но за издръжка на самия мен,и дума не може да става.Затова утре отивам да пласирам около 300 малки,парите от тях влагам в нов аквариум,и започвам разширяване на дейността.

П.П.
Пак казвам че продавам само на едро и нямам време да се занимавам с куриери и автобуси,затова моля да се въздържите от поръчки. :-)

dok70

Цитат на: akvaristat - 17.09.2008 15:09
dok70, дай някакъв списък с 20-тината вида рибки, които размножаваш, вярвам за всички ще бъде интересно!

ПП: А, ако има и снимки нямаш грешка!  *THUMBS UP*
Ти не пробва ли задграничен внос а?  *SORRY*
Видовете - еми най- лесните естествено :
живородки от всеки достъпен вид по няколко породи по мой вкус.
лабиринтови - бети ,трихогастери, макропод
барбуси - тетразона и вариации, конхониус, олиголепсис
и още : данио ,кардинал , тернеция, серпа, скаларии е засега де
готвят се неони :buff:,калихти,ансцитруси ,коридорас, леери и др.,
но ще поживеем-ще видим 8-)
Както е тръгнало ще закрия щата на някои видове.
А най - гадното е, че пазара те принуждава да си комерсиален *CRAZY*!
Да взема да си въдя само барбус и да ги давам на кило.
А за снимки ми е мноооооооого рано. :-[

П.П.      за по-лесно го копнах *YAHOO*

Пак казвам че продавам само на едро и нямам време да се занимавам с куриери и автобуси,затова моля да се въздържите от поръчки.
Стоката е продадена !
Луд умора няма...
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi51.tinypic.com%2F15qq15l.jpg&hash=b07c9eabfccaf48f94e226948629f70537bc2352
300 оки миш-маш

Деян

Аз пък скоро ще кача снимки на последната партида бети,да им се радвате. :-P

zambo

Момчета , бъркате работата с удоволствието . Акваристиката като хоби е да ни доставя удоволствие , защото обичаме природата и т.н.  бля - бля , но ако я превърнем в бизнес то дори и 2 тона аквариуми са като капка в морето в сравнение с една истинска база .
В къщи никога неможеш да постигнеш тези условия .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

spetsa

Жалко че всики отглеждат едни и същи видове и няма никакво разнообразие,то е верно че хората търсят живородки и скаларии но пък ...  :-(

NO CARRIER

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

Zagrey

"Днес да не е 1ви април?"
Появи се един модератор и развали търговията!!!!!! :-D  *DONTWORRY*
Няма пряк път до мястото, до което си струва да стигнеш.

miTko

Търговия в зоната на форума = 10% комисионна за форума! :-D И тогава ша са опраим! *bg*
Разни мои АКВАРИУМИ 

akvaristat

17.09.2008 16:55 #14 Last Edit: 16.07.2009 01:07 by akvaristat
...........

Similar topics (5)

17276

Публикации: 9
Прегледи: 6823

35706

Започната от ddnnp


Публикации: 2
Прегледи: 4306

38259

Публикации: 26
Прегледи: 18578

15732

Публикации: 5
Прегледи: 4669