• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 06:25

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Аквариумни рибки и цени на едро ?

Започната от dok70, 17.09.2008 11:18

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

penchod

Цитат на: panchopan - 19.09.2008 13:41

Съвсем конкретно искам да си купя 30бр. малки стадни рибки които да могат да живеят с дискуси.
Аре предложете нещо, и да не е червен неон и расбора.


  Пробвай в К&К, навремето имаха голямо разнообразие от такива, а и на пазара има де...

zambo

Че ако си вземе 30 риби от КиК ще фалира .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

nidkolio

Цитат на: zambo - 19.09.2008 14:32
Че ако си вземе 30 риби от КиК ще фалира .

ще фалира.. ако ги фане да им е отворен магазина :-P
https://www.youtube.com/user/ZoomagazinPetPaw Полезни клипчета

panchopan

Аз от всеки магазин мога да си взема.
Ама искам от производител - демек по-евтино.

И темата взе да се изражда.

И Кратун нищо не е казал.
Ей ви го на мястото.
Тука влизат хора от цялата страна че и извън нея.

@Zoomaniak - За какво мислене и потене става дума?
Да се публикува и поддържа актуален един списък от 10 вида ???
Да влезе човек веднъж в седмицата да си редактира постинга както прави Биг Гонзо ли ти се струва трудно ???
Я виж ти като имаш интерес да продаваш колко постинга пусна за нула време.

Не искам червени неони не защото не стават, а защото са досадно еднообразие.
И ги има навсякъде. И 'щото аз така искам. Повече от достатъчно причини.

Но нека да не коментираме магазините и търговците.
Темата е за производителите.


- Има си правила - не можете да използвате магия срещу граждани! - кресна търговецът.
Архиканцлерът Ридкъли щракна с пръсти и отвърна:
- Абе, аз винаги съм ги смятал по-скоро за общи напътствия...
А търговецът изквака и заподскача по улицата.

zoomaniak

Цитат@Zoomaniak - За какво мислене и потене става дума?
Да се публикува и поддържа актуален един списък от 10 вида ???
Да влезе човек веднъж в седмицата да си редактира постинга както прави Биг Гонзо ли ти се струва трудно ???

Мани го интернет. Това е само повърхността на голем вир  *DONTWORRY*
Зад/под интернета се крие всичко. Там е мисленето и потенето и пръскането на пари.

Аз не искам да се оплаквам. Макар, че загубих над 1000лв чиста печалба от факта, че идва клиент и иска всичко от до и като опрех до рибите и производители и нема фактури...камо ли по ддс и прехвърлих всичко на по мощни в занаята и се задоволих с трохите. Карма. Не се сърдя.

Няма баланс. Организация.

Всичко е на самотек - като ловно куче требе да търсиш, за да намериш.
Пазара в Подуене и да се премести на луната си е пак същата жива закъсотина.

До края на годината ще мина по ддс и какво правиме с простите фактури.
Има стока - нема бизнес. Срамота.

Искам организация да има - искам да знам с коя фирма работя а не с кой велик развъдчик. Това искам - ако говориме за бизнес....а ако само за покупко-препродажби.

Аз по лесно ще си поръчам риби по интернет от Чехия - отколкото да си ги поръчам от Русе. И съм го правил - ей това ме убива. Направо ме е срам.

Отдавна май минахме периода на мазетата и гаражите.
=-O


: 19.09.2008г 15:03ч
Искам да споделя нещо с вас.
Нещата западат - опс - не пропадат.
Аз съм на 30г.
Преди 10години на пазара в Подуене имаше всичко. Беше фраш. Бяха мечти - имаше внос; производство и т н...

Но света се промени.
- скочи тока; водата; всичко

Никой не почна да гледа на развъждането като бизнес. За всички беше хоби. Леко по леко нещата си дойдоха на мястото:
- оформиха се зоомагазини само за акваристи (ама били скъпи - е нема угодия)...

Постепенно другите зоомагазини спряха живата стока + рибки. Цитат: - "Нема файда - само загуби"

Западнаха малките градове - западна и акваристиката. Стана Китайско качество всичко....

Големите се отеглиха от пазара - и пак стана лошо.
Цените не са единни - няма организация - бранш - и т н....нищо няма. Всяко лапе дето има 100 гупи може да излезе на пазара и да продава....ако е над 18г... =-O

Оффф срам ме е - от скапаната съдба.
Акваристиката е затворена в някакъв мехур......
Да продаваш е изкуство, отговорност - всичко останало е Хаос, който се опитвам да овладея... във всеки работен ден.

nidkolio

Цитат на: panchopan - 19.09.2008 14:54
Не искам червени неони не защото не стават, а защото са досадно еднообразие.
И ги има навсякъде. И 'щото аз така искам. Повече от достатъчно причини.

Аз казах че нямям нищо против това, просто ми беше интересно защо, и ти ми отговори вече *DRINK*
https://www.youtube.com/user/ZoomagazinPetPaw Полезни клипчета

malomir

Ти голяма трагедия направи бе Стамене!Викаш преди 10 години.Ами преди 30 години когато имаше само хелери,гупи и се чакаше на опашка за скаларии?Поразпитай старите акваристи да видиш как е било.В момента има почти всичко на българския пазар което си е супер.Едва ли ще намериш някой да не развъжда някоя дори и по засукана риба.Има си хора.Само трябва да ги познаваш.Все ми е на ума,че ще тръгне производителя да вади фактури.В скоро време това няма да стане.

Деян

Тук си прав,дядо ми ми е разказвал как е било (той е от старата партия акваристи) я намериш накоя бета,я не,а за риби от калибъра на астронатус едва ли някой дори е сънувал.Май е било така,защото всичко се е внасяло от СССР,а от Русия сега вноса е доста нисък,тъй че аз поне нямам причини да се оплаквам. :-)

alesssxxx

В моя град един хелер или гупа струва по 1,50 - 2,00 лв. Има само 2 магазина . Представете си колко са другите риби .  *CRAZY*

Асен Евгениев

Цитат на: alesssxxx - 19.10.2010 21:44
В моя град един хелер или гупа струва по 1,50 - 2,00 лв. Има само 2 магазина . Представете си колко са другите риби .  *CRAZY*
Твоя град е квартал на София, където има много магазини. :-P
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

alesssxxx

Да в София има много ,  но специално в Перник няма много.   :-P

sakffo

Здравеите колеги.Аз мисля 4е отглеждането на рибки било то хоби или бизнес си е доста скъпи4ко одоволствие: аквариуми, ток, вода, храна вси4ко това са си пари и то не малко.Всеки производител гледа да си продаде рибките по скъпо зада изкара някои лев оба4е с тея ниски цени които продават като си платят сметките на края на месеца и кво им остава нищо, а като идиш в някои зоомагазин кадето и да е една обикновена гупа върви от 1,50 до 2 лв 4е може и някаде да е по скъпо. Те слагат много голяма надценка при положение 4е от нас ги купуват по 40-50 стотинки а може и по ефтино да ги дава някои колега. Според мен трябва да направим нещто и да вдигнем вси4ки цените  поне с 20-30 стотинки задаможе и ние като драснем 4ертата на края на месеца да сме на + защтото в краи на сметка отделяме много време при аквариумите  и много грижи зада може рибата ни да е здрава!!! *offtopic
Ако няки мисли 4е несъм прав нека каже своето мнение по въпроса....

Mirobg

Цитат на: sakffo - 17.11.2011 19:10
Здравеите колеги.Аз мисля 4е отглеждането на рибки било то хоби или бизнес си е доста скъпи4ко одоволствие: аквариуми, ток, вода, храна вси4ко това са си пари и то не малко.Всеки производител гледа да си продаде рибките по скъпо зада изкара някои лев оба4е с тея ниски цени които продават като си платят сметките на края на месеца и кво им остава нищо, а като идиш в някои зоомагазин кадето и да е една обикновена гупа върви от 1,50 до 2 лв 4е може и някаде да е по скъпо. Те слагат много голяма надценка при положение 4е от нас ги купуват по 40-50 стотинки а може и по ефтино да ги дава някои колега. Според мен трябва да направим нещто и да вдигнем вси4ки цените  поне с 20-30 стотинки задаможе и ние като драснем 4ертата на края на месеца да сме на + защтото в краи на сметка отделяме много време при аквариумите  и много грижи зада може рибата ни да е здрава!!! *offtopic
Ако няки мисли 4е несъм прав нека каже своето мнение по въпроса....
Въй-въй-въй човека вчера питаше за 'А и Б' а днес е производител. ;)
Едно пиленце закъсняло да излети на юг есента. Станало студено и както летяло, тупнало на земята със заледени крилца. Добре обаче минала крава и се изакала отгоре му. От топлото кравешко ако пилето се стоплило, крилцата му се размразили и то весело подало глава над лайното и зачуруликало. Чуло го ед

sakffo

Естествено бе колега ние се развиваме бързо  *YAHOO*

hipo

Цитат на: sakffo - 18.11.2011 21:15
Естествено бе колега ние се развиваме бързо  *YAHOO*
Колега пройзводител защо не отчетеш факта ,че има загуби при търговците,а да не говорим за неща като заплати,наеми осигоровки и т.н и т.н.За разлика от тъеб аз съм минал и по двата пътя и на производител и на търговец така че знам за какво става въпрос,ако ти толкова много си наясно с нещата направи едно зоо аз ще ти ги пращам на 50 ст и ако прокопсаш от риби може да ме черпиш една бира.Въпреки че съм на 101% сигурен,че ако разчиташ само на рибиоте в зоо маг и си толкова коректен да работиш на 30% ще си фалирал преди да почнеш.Айде наздраве и помисли малко преди да пишеш наизус.

Similar topics (5)

21167

Публикации: 13
Прегледи: 23644

3079

Публикации: 7
Прегледи: 10696

17276

Публикации: 9
Прегледи: 6844

35706

Започната от ddnnp


Публикации: 2
Прегледи: 4321