• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
20.04.2024 00:51

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

"Активен въглен" на Prodac

Започната от Гарван, 23.02.2005 13:08

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Гарван

Миналата събота от пазара си купих "Активен въглен" на фирмата Prodac. Дадох 6 лева за кутия от 300 гр. Наистина това е "въглен", но не е "активен". Направих и тест с метиленово синьо, както в училище едно време. Не абсорбира нищо. Даже и цапа.

Не мога да виня Продак директно, защото може и търговците, които продават на сергията да лъжат, като продават въглените си от камината.

Но имайте едно на ум и за продуктите на Продак, и за сергията на ъгъла, които ги продава.

dido

Ха, това е яко. Не бях се сещал за тест на въглена. Ти съвсем ще ме откажеш да ползвам такова нещо.

niky

Аз отдавна не си падам по тая фирма.
Бях си взел добавки за растения - нищо и половина.

NikolaV

A, аз си напълних канистъра изцяло с техни продикти - 2 вида керамика и лава. Лавата си е лава. Едната керамика, която е само за разбиване на водниа поток е ясна.
Въпроса е порестата. Поне видимо е със силно пореста структора. А да се надявам, че не е менте...

Boby_

Цитат на: "nikolav"A, аз си напълних канистъра изцяло с техни продикти - 2 вида керамика и лава. Лавата си е лава. Едната керамика, която е само за разбиване на водниа поток е ясна.
Въпроса е порестата. Поне видимо е със силно пореста структора. А да се надявам, че не е менте...

Аз също им ползвам порестата керамика - не е лоша. Иначе фирмата си е италиано - нищо италианско не е кой знае колко качествено, освен ако не е много скъпа спортна кола.  :lol:

Мишо

Цитат на: "nikolav"A, аз си напълних канистъра изцяло с техни продикти - 2 вида керамика и лава. Лавата си е лава. Едната керамика, която е само за разбиване на водниа поток е ясна.
Въпроса е порестата. Поне видимо е със силно пореста структора. А да се надявам, че не е менте...
Порестата керамика е добра - при чистене на филтъра се виждат колониите с бактерии - но  идва малко скъпо .
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Flurebg.com%2FFor_Web%2FMy_Aquarium_%2F2_mini.jpg&hash=4d4666357bd28950b4b4e601672e141ce5110eb1  https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Flurebg.com%2FFor_Web%2FMy_Aquarium_%2F19_mini.jpg&hash=abf73e85d5384ca65321824882d3f97b0028b04f

NikolaV

Цитат на: "Мишо"
Цитат на: "nikolav"A, аз си напълних канистъра изцяло с техни продикти - 2 вида керамика и лава. Лавата си е лава. Едната керамика, която е само за разбиване на водниа поток е ясна.
Въпроса е порестата. Поне видимо е със силно пореста структора. А да се надявам, че не е менте...
Порестата керамика е добра - при чистене на филтъра се виждат колониите с бактерии - но  идва малко скъпо .
Беше възможно най-евтиното решение. Сравнено с други керамики де...
Иначе лавата беше повече от 2 пъти по-евтина.

miTko

Цитат на: "Boby_"

нищо италианско не е кой знае колко качествено
Ужасно вярно!
Разни мои АКВАРИУМИ 

Гарван

E моите филтри са пълни с материалите на Sera (керамика, вата) и тъй като не намерих активен въглен на същата фирма, си взех на Продак.
Активен въглен не се прави толкова лесно по принцип. Във вакуумна камера са напича с горещ газ над 450 градуса.
Нищо под 10 лева ни би било активен въглен. Ама, а де де...

aquamalawi

GARVANE, mnogo ot horata otglejda6ti DISCUSI rabotjat samo s pulneji( vkl. aktiven vuglen) na PRODAC i opredeleno sa dovolni! Mai samo ti ne si se spravil.... :oops:
p.s. sorry za latinicata

dido

Звучи ми като скрита реклама това ;-) Повечето хора тук смятат, че продуктите на PRODAC са със съмнително качество :-)

aquamalawi

Abe tuk vseki moje da pi6e kakvoto si iska, a v subota na pazara v Sofia se vijda 4e naistina MNOGO hora polzvat pulnejite na PRODAC.... :!:

Последно предупреждение за кирилицата!

dido

В събота на пазара се вижда, че много хора пазаруват възможно най-евтините неща, заради дереджето на българина и ценовата политика на търговците. Съответно пазара предлага точно това - възможно най-евтините продукти с много малки изключения. Също така с много малки изключения най-евтините продукти са най-големите боклуци - знаем качеството на "марковите" китайски стоки от сорта на RESUN и BOUY. PRODAC според мен не са много далече от горните две марки... :-)

2001

dido, само дето "боклуците " "RESUN " са хит в цяла Европа !!!! :shock:

77

Цитат на: "2001"dido, само дето "боклуците " "RESUN " са хит в цяла Европа !!!! :shock:
то и там има пинтии :lol: я ми покажи хубав аквариум който ползва продуктите на хита :?:
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs29.postimg.org%2Faeehc6buv%2FDSC_1686_copy.jpg&hash=9bc922c588fba1c702ad9ed785674aa0520d3910

dido

Е как разбра, че са хит в цяла Европа  :lol: Да не би да си гледал статистиката на магазините из континента? Или имаш впредвид, че са хит на нашия пазар - обяснимо е защо.

Моите наблюдения са, че популярните марки за подобна техника по света са EHEIM, DUPLA, DENNERLE, TUNZE, JAGER, HAGEN. Едва ли някой на запад, който има достатъчно пари, би предпочел продукт на RESUN пред такъв на някоя от гореизброените фирми. Ако се намери такъв бих го обявил за луд на момента :lol:

2001

Цитат на: "dido"Е как разбра, че са хит в цяла Европа  :lol: Да не би да си гледал статистиката на магазините из континента? Или имаш впредвид, че са хит на нашия пазар - обяснимо е защо.

Моите наблюдения са, че популярните марки за подобна техника по света са EHEIM, DUPLA, DENNERLE, TUNZE, JAGER, HAGEN. Едва ли някой на запад, който има достатъчно пари, би предпочел продукт на RESUN пред такъв на някоя от гореизброените фирми. Ако се намери такъв бих го обявил за луд на момента :lol:
Уважаеми DIDO , много е дълго да ти обяснявам къде и какво съм гледал, по простата причина че аз самия отделям много време за тази дейност ( " гледам.... " ) :D.Но ти сам можеш да напишеш в "Гугъла" например RESUN+AQUARIUM, или нещо подобно, и ще видиш учудващо много линкове към европейски (и не само )сайтове които предлагат, рекламират и "хвалят" продуктите на въпросната фирма.
Но ти признавам че си :shock: наблюдателен !!
Наистина това са някои от водещите фирми за техника и ...., но съгласи се че не всички имат възможност да карат MERCEDES = :cry:
5 -10 % може би - да. Но аз поне немога да обявя останалите 90 - 95 % за луди ! :wink:

dido

Този спор започва да звучи малко странно, но не мога да се сдържа да не ти отговоря:

1. Това, че подобни марки присъстват в продуктовите каталози на европейски web-магазини не ти дава основание за извод, че тези марки са "хит в цяла Европа !!!! ". По тази логика всеки продукт в ценовата листа, от най-евтиния до най-скъпия,  би могъл да се нарече "хит в цяла Европа !!!! " :-)

2. Цените на RESUN са достатъчно съизмерими с тези на т.нар. от теб Мерцедеси при продуктите за аквариуми. Ще ти дам няколко примера:

Канистър RESUN AE 308 с дебит 900 л/ч струва  E58.00 = ~ $77:
http://ns19.hosteur.com/~francedi/catalog/product_info.php?products_id=101&osCsid=f55f31aaf27e7867ea746919b81f1a92
Канистър EHEIM 2217 с дебит 790 л/ч струва E67.00 = $90:
http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&category=77650&item=4370712852&rd=1

Нагревател RESUN RH-2001 300 W струва Е11:
http://ns19.hosteur.com/~francedi/catalog/product_info.php?products_id=384&osCsid=f55f31aaf27e7867ea746919b81f1a92
Нагревател SERA 300 W струва Е22:
http://aquajeya.free.fr/SERA%20TARIF%20COMPLET%202004.htm

Ако ми се наложи да купувам канистър и избирам между EHEIM за $90 и  RESUN за $77, избора е ясен - ще дам $13 отгоре за EHEIM-a. Не бих се набутал за китайския боклук след като разликата в цената е само $13.

При нагревателите разликата е двойна, но цената е доволно ниска така или иначе. Ако си спестя парите за нагревателя ще ме е шубе при всяко бъркане в аквариума.

3. Относно ровенето в интернет. Ако търсиш с ключови думи "resun price" Google ще ти изкара 28,300 хита. Съответно търсене с ключови думи "eheim price" ще ти изкара 70,500 хита. По твоята логика марката eheim е 2.5 пъти по-популярна от марката RESUN и като нищо мога да я номинирам за "хит в цяла Европа !!!! "  :lol:

За финал - доводите ти са несериозни. Не можеш да ме убедиш, че претенциозния западен клиент би избрал китайска марка със съмнително качество и надеждност пред реномиран и утвърден с годините производител на подобна техника.

2001


2001

1.Факта че десетки други например китайски фирми изобщо не са споменати във въпросните каталози би трябвало да ни говори че:  "RESUN" всепак с нещо са направили впечатление !!!
2.Това че цените на RESUN са достатъчно съизмерими с тези на т.нар. от мен Мерцедеси при продуктите за аквариуми, би трябвало да ни повтори че :" RESUN" всепак са с доста добро качество !!!
3. Относно ровенето в интернет.Все пак "RESUN" е само на 7 години.И това че за такова кратко време е придобила такава известност ( 2.5 от " рейтинга" на "EHEIM"), и то в ЕВРОПА !!....,би трябвало да потвърди че "RESUN" наистина са с добро качество!
За финал трябва да съберем 1+2+3 и ще получим че "" наистина са хит в Европа ( същото се отнася и за САЩ) !!!
А това какво би предпочел лично ти ...или аз ....
Логиката е че щом "RESUN" се продава на тези цени и с такава реклама в Европа и САЩ, значи ги бива все пак !Независимо от твойто или мойто в случая мнение :cry:
Между другото аз лично ползвам"FLUVAL" и "LIFE TECH"-(никому неизвесна, но отлична "жълта" фирма).От друга страна никога не бих повторил грешката да взема техника на "SERA", или нагревател"JAGER"
:?

Boby_

Цитат на: "2001"1.Факта че десетки други например китайски фирми изобщо не са споменати във въпросните каталози би трябвало да ни говори че:  "RESUN" всепак с нещо са направили впечатление !!!
2.Това че цените на RESUN са достатъчно съизмерими с тези на т.нар. от мен Мерцедеси при продуктите за аквариуми, би трябвало да ни повтори че :" RESUN" всепак са с доста добро качество !!!
3. Относно ровенето в интернет.Все пак "RESUN" е само на 7 години.И това че за такова кратко време е придобила такава известност ( 2.5 от " рейтинга" на "EHEIM"), и то в ЕВРОПА !!....,би трябвало да потвърди че "RESUN" наистина са с добро качество!
За финал трябва да съберем 1+2+3 и ще получим че "" наистина са хит в Европа ( същото се отнася и за САЩ) !!!
А това какво би предпочел лично ти ...или аз ....
Логиката е че щом "RESUN" се продава на тези цени и с такава реклама в Европа и САЩ, значи ги бива все пак !Независимо от твойто или мойто в случая мнение :cry:
Между другото аз лично ползвам"FLUVAL" и "LIFE TECH"-(никому неизвесна, но отлична "жълта" фирма).От друга страна никога не бих повторил грешката да взема техника на "SERA", или нагревател"JAGER"
:?

Как да ти кажа, доста време прекарвам из американски форуми и мога да те уверя, че практически никой в САЩ не е чувал за ресън, камо ли да ги купува. Лично аз си купих два малки вътрешни филтъра на ресън и съм толкова разочарован, че не бих повторил тая грешка повече. Тръгват и спират когато си искат, шумят като за тройно по-голям филтър, абе изобщо ужасно ненадеждни са.
Имам вътрешен филтър на Life Tech - наложи се да му лепя ротора на третия месец, защото се разпадна. Иначе в интерес на истината е изключително безшумен при доста добър дебит.
Имам и нагревател Jager, който взех на старо заедно с настоящия си аквариум преди 5 години. Оттогава не съм го вадил от водата, практически не го изключвам и температурата не е мръднала от зададената стойност. Кажи от какво точно си недоволен от Jager-ите.
Тезата ми е, че китайското си е китайско. Спор няма, в последните години напреднаха много по отношение на качеството, но все още не могат да издържат на сравнението със западните производители.

dido

Пак ти казвам, логиката не ти е силната страна :-)

Не можеш да си правиш изводи за това колко се продава една марка по броя на хитовете в Google. Трябва ти статистика на продажбите в магазините, а такава няма как да получиш :-)

Цените са подобни, защото големите фирми са изнесли производството си в страни с евтина работна ръка - са да са конкурентни на пазарите с цени, освен с качеството.

RESUN е създадена през 1989, т.е. фирмата е на 16 години, не на 7. Въпреки това за мен тази фирма е синоним на калпава стока и не бих си хвърлил парите за нещо такова - "сделано" от китайска фирма. Не ме убеждавай, че RESUN не отстъпва на марки като JAGER или SERA. Това е смешно. Ако тази фирма се сдобие с know-how като на "мерцедесите" в бранша, то ще е поне след 50 години :-) Дотогава нека си продава боклуците на африканските пазари.

И последно два въпроса - ти да не би да си дистрибутор на RESUN тук, та затова да защитаваш ревностно тази марка пред хората тук - като онзи, дето продаваше PRODAC? И втория въпрос - ти да не би да караш Лада, щото е мнооого популярна и не толкова лоша спрямо марка като BMW примерно   :lol:

tishovsx

Голям спор се заформя... :D но аз като уважаващ себе си човек, не бих си купил стока от "малкия жълт човечец", нагревателя твърдо Jager или Sera, много мислих какъв канистър да си купя...Сера ?, Флувал ? все добри филтри, но като помислих трезво, накрая взех Ехеим и защо ли  :?:  :idea:
IN A REEF AQUARIUM, ONLY BAD THINGS HAPPEN QUICKLY

Raven

впрочем ако някои е представител на някоя марка - Продак,Ресун или която и да е друга , добре е да се легитимира ,да обясни кои е и с какво точно се занимава  - това ще е полезно за онези които все пак имат интерес към тези марки по една или друга причина.
от такова заяждане търговията не печели - вижте Сера - те си защитават тяхната стока  ,обясняват кое какво е и по този начин са полезни на доста хора а и на себе си.
моето мнение за  поднебесната империя е добре известно , но все пак има хора които биха си купили китаиска стока по разни причини - точно на тях трябва да обясните като хората какво да изберът.
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

NO CARRIER

А бе защо не вземете да отворите една нова тема за кавги, ами сте седнали да освинвате тази?!  :x
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

dido

Това не е кавга, разбира се. Това е спор, чиято идея е да изясни дали китайските стоки за акваристика са сравними с утвърдените марки на световните пазари. Както се зане - в спора излиза истината.

Както обикновено става във форума, темата се измества - този спор наистина е за отделна тема.

aquamalawi

Лелеее......какъв спор се  е вихрил вчера...
По въпроса за вносителите мога да кажа че аз внасям, макар и не редовно, PRODAC.
Въпреки това мнението ми за въглена е изцяло обективно и е резултат от личен опит и 3-годишни ЕЖЕДНЕВНИ контакти с водещи акваристи не само от СОФИЯ.
Иначе и за кьоравия е ясно че този форум обслужва интересите на SERA.
А мнението ми за RESUN е че съотношението цена-качество е много по добро отколкото при други фирми.

dido

За обслужването на интересите не си прав. Хората от СЕРА са доста добри търговци, доколкото мога да преценя. Видяха, че този форум се посещава от много хора и влязоха тук с предполагам подходяща оферта към собственика на сайта.

Обзалагам се, че от този механизъм за самореклама - пряко общуване с крайния потребител - имат полза и двете страни. СЕРА печелят известност на марката и преки отзиви за качеството на продуктите си. За посетителите на сайта организират конкурс, награди, допълнителна информация за продуктите си за заинтересуваните и т.н. Освен това най-важното - предполагам, че вратата тук е отворена за всеки потенциален рекламодател. От това очевидно ще спечели и той, и хората, които са тук.

Това е пряка покана към тебе (aquamalawi) - ако смяташ, че предлагаш добър продукт, защо не използваш същия механизъм? Може би ще ти се осигури и банер, и самостоятелна рубрика.

aquamalawi

Цитат на: "dido"За обслужването на интересите не си прав. Хората от СЕРА са доста добри търговци, доколкото мога да преценя. Видяха, че този форум се посещава от много хора и влязоха тук с предполагам подходяща оферта към собственика на сайта.

Обзалагам се, че от този механизъм за самореклама - пряко общуване с крайния потребител - имат полза и двете страни. СЕРА печелят известност на марката и преки отзиви за качеството на продуктите си. За посетителите на сайта организират конкурс, награди, допълнителна информация за продуктите си за заинтересуваните и т.н. Освен това най-важното - предполагам, че вратата тук е отворена за всеки потенциален рекламодател. От това очевидно ще спечели и той, и хората, които са тук.

Това е пряка покана към тебе (aquamalawi) - ако смяташ, че предлагаш добър продукт, защо не използваш същия механизъм? Може би ще ти се осигури и банер, и самостоятелна рубрика.
От скоро съм в този форум но още не съм видял лошо мнение за нещо от SERA, което е....странно.

dido

Ами значи са им достатъчно добри продуктите. Уверявам те, на мен не ми плащат за реклама  :lol: Цените им са адекватни на пазара, доколкото може. Начина за търговия през интернет с куриери ме кефи на макс - вече на няколко пъти си получавам нещата направо в къщи.

Разбира се, им и неща, които не ми харесват. Примерно набутах се за система за СО2. От магазина ме увериха, че бутилката е двулитрова. След като дойде поръчката се оказа, че бутилката е 0.5. литра, а такава на мен не ми вършеше работа. Нямаше как да я откажа обаче - и това си беше набутване за мен.

niky

Стига бе...?!
Как така не може да я върнеш?! Щом е 2 литра, ти ще взимаш такава с 0.5?!
Я се стегни?! Ще говоря с шефа ако трябва?
Че това си е ...нямам думи.
Я дай подробности моля те, с линк и т.н.

77

ники не беше виновен вносителя а пет шоп го подведоха :wink:
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs29.postimg.org%2Faeehc6buv%2FDSC_1686_copy.jpg&hash=9bc922c588fba1c702ad9ed785674aa0520d3910

dido

Така де, петшоп. Но момчетата явно не знаеха или не бяха сигурни. Все пак уверението, че е 2 литра бутилката беше неофициално. Ако имаше черно на бяло, че е 2 литра, а ми дават 0.5, нямаше да я взема разбира се. То и 0.5 литра не е голям проблем, ако пускаш двуокиса нормално. Аз не го спирам през нощта, пък и малко попрекалих с подаването. Затова ми свърши за около 3 седмици. Иначе при нормално подаване би трябвало да издаяни около 2 месеца.

2001

Dido, какво да ти кажа, братче !
Като прочета изказванията  ти във форума, мнението ти за мойта логика ми звучи като комплимент !
Незнам дали мога да правя изводи от "ГУГЪЛ"-а, но ти явно можеш  :!:  :?:
Цитат3. Относно ровенето в интернет. Ако търсиш с ключови думи "resun price" Google ще ти изкара 28,300 хита. Съответно търсене с ключови думи "eheim price" ще ти изкара 70,500 хита. По твоята логика марката eheim е 2.5 пъти по-популярна от марката RESUN и като нищо мога да я номинирам за "хит в цяла Европа !!!! " Laughing
(  мнението ти от по-горе )
И не искам да те убеждавам че "RESUN" е на нивото на "FLUVAL" и "EHEIM", та дори и на "JAGER" или "SERA"Това и за децата е ясно !!!Исках просто да споделя, че е меко казано смешно и още повече несериозно, някой си, пък било той и "гуру" в акваристиката (за какъвто се надявам да не се мислиш   :wink: )в България, да определя с лека ръка НАЙ-УСПЯЛАТА, макар и Китайска фирма за акватехника, с дистрибуция по ЦЯЛ СВЯТ за: "синоним на калпава стока", "китайския боклук", която "Дотогава нека си продава боклуците на африканските пазари.". ( твои цитати )
Наистина похвално е човек да има мнение, но мисля че не е редно да го налага на другите :!:
Между другото не дистрибутирам никоя задгранична или БГ. фирма, и не карам "ЛАДА" :wink:
С това смятам този наистина "особен" спор за приключен !
С най-добри пожелания :
2001

2001

Това всъщност е въпрос  :oops: Имаше до скоро една храна "BIOGRAN MEDIUM".Какво стана че я няма вече ?А меду впрочем сергията ти на пазара е доста по-бедна от преди.Защо ако не е тайна ?И ще има ли някаква промяна ?
P.S.
Добре че все пак имаш "CICHLID" , че то и по магазините не я срещам нещо....

discus

Цитат на: "2001"Това всъщност е въпрос  :oops: Имаше до скоро една храна "BIOGRAN MEDIUM".Какво стана че я няма вече ?А меду впрочем сергията ти на пазара е доста по-бедна от преди.Защо ако не е тайна ?И ще има ли някаква промяна ?
P.S.
Добре че все пак имаш "CICHLID" , че то и по магазините не я срещам нещо....

Не се изказвай неподготвен :D , администратора тук Ники няма нищо общо с Ники с цихлидите на пазара :!:

77

той може би пита човека от продак :roll:
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs29.postimg.org%2Faeehc6buv%2FDSC_1686_copy.jpg&hash=9bc922c588fba1c702ad9ed785674aa0520d3910

dido

Цитат на: "2001"Dido, какво да ти кажа, братче !
Като прочета изказванията  ти във форума, мнението ти за мойта логика ми звучи като комплимент !
Незнам дали мога да правя изводи от "ГУГЪЛ"-а, но ти явно можеш  :!:  :?:
Цитат3. Относно ровенето в интернет. Ако търсиш с ключови думи "resun price" Google ще ти изкара 28,300 хита. Съответно търсене с ключови думи "eheim price" ще ти изкара 70,500 хита. По твоята логика марката eheim е 2.5 пъти по-популярна от марката RESUN и като нищо мога да я номинирам за "хит в цяла Европа !!!! " Laughing
(  мнението ти от по-горе )
2001

:-) Прочети внимателно какво съм написал. Пропускаш и следващото ми мение по въпроса. НЕ МОЖЕШ ДА СИ ПРАВИШ ИЗВОДИ ЗА ПОПУЛЯРНОСТТА НА МАРКАТА ПО БРОЯ ХИТОВЕ ОТ ГУГЪЛ.

Raven

и не можеш да съдиш  за качеството на даден продукт по това че е преуспял в китаи.
без значение дали е наи продавания китаиски боклук ,тои си е китаиски боклук.
китаи не е пазар - със законовата система на саморегулираща се пазарна среда,а е беззаконов хаос.не е подписал международни договорености и правила за ноу хау и защита на марките и затова няма никакъв контрол в производството и качеството.това означава че не можеш да сложиш помпа на ресун в аквариума си и да разчиташ че някои е проверил че не изтича ток- защото никои не го е проверил - по закон в китаи не е длъжен да го прави,,просто нямя такива закони.в момента китаиската комунистическа република истерично се опитва да не се разпадне ,и за да осигури работа на всичките тези гладни въшки им позволява да правят каквото си искат.в момента бившият ми шеф си има цехче до шанхаи в което си прави макари каквито се сетиш - от Абу Гарсия до Дам - познаи за качеството.
и никои по света не смее да им каже нищо защото ако ревне цялата тая гладна измет - ще ни изплюскат ушите.
относно за това дали се използва в европа- аз съм разглеждал много европеиски ,американски и азиатски саитове и конкурси където участниците описват обурудването си - Ресун не съм виждал никъде в европа и в щатите- просто не се използва тази марка.но често я исползват в Русия - което си е пазар все пак.
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

2001

Цитат на: "2001"................С това смятам този наистина "особен" спор за приключен !
С най-добри пожелания :
2001

niky

Едно борче се оплаква на друго:
Брато, вчера така се набутах.
Дадох маса пари за една ваза, пък тя се оказа китайска!

tishovsx

Е това е друга тема :D  :wink:
Между другото, моя шеф се върна от Китай и по специално е бил в Хонконг, Гуанджоу, и така наречената "свободна икономическа зона" ...ми това което са направили тези яица е достойно за филми, много пари и западни капитали са се излели там в последните години, голяма икономическа мощ, нови градове изникват там, буквално за 2-3 години, но въпреки всичко не бих разчитал  на Китайска техника (чисто техни разработки)-другото е мисъл на западни фирми, търсещи слабо платен труд, добра заплата е около 100 $ там, за добър работник ! Останалото е коментар... :wink:
IN A REEF AQUARIUM, ONLY BAD THINGS HAPPEN QUICKLY

2001

Цитат на: "Niky"Едно борче се оплаква на друго:
Брато, вчера така се набутах.
Дадох маса пари за една ваза, пък тя се оказа китайска!
:D

Жоро

според мен този спор(или дискусия) за и против китайското е напълно безмислен. щом едно нещо работи и задоволява изискванията на потребителя значи е добро независимо от това дали е китайско,руско,българско и т.н. всеки акварист е избрал дадена марка,доверява и се и я защитава,но не смятам че заради такова нещо е  необходимо да се разменят остри реплики м/у участниците във форума.

penchod

Мога само скромно да кажа, че помпата ми е куча марка 15лв., нагреватела също, същата цена, единствено пурата ми е на "Силвания", но локвичката ми е добре стабилизирана и се развива прекрасно вече две години. По голямо значение има системата от марката според мен, защото мойта система с вътрешен филтър и помпа ми струва живота на двата ми най големи Дискуса, когато на коледа(не си бях в къщи) филтъра се запушва и спира подаването на кислород..... :cry:

2001

Съжалявам ако с моите изказвания съм засегнал някого лично.
Но все пак си мисля че целта на форума е да се ОБСЪЖДАТ теми свързани с акваристиката, така че всеки да извлече някаква полза от това.А не да се НАЛАГАТ мнения - от това полза няма.

Boby_

Цитат на: "2001"Съжалявам ако с моите изказвания съм засегнал някого лично.
Но все пак си мисля че целта на форума е да се ОБСЪЖДАТ теми свързани с акваристиката, така че всеки да извлече някаква полза от това.А не да се НАЛАГАТ мнения - от това полза няма.

Според мен спорът излезе малко от нормалното русло и стана по-остър, защото и двамата с дидо защитавате крайни мнения. Както обикновено, истината е някъде по средата. Ресън не могат да се сравняват (все още) като качество с повечето утвърдени западни марки, но не са и пълен боклук, т. е. имат своите клиенти и своето място под слънцето. Явно има и доволни клиенти в твое лице, има и недоволни в мое - нормалното състояние на нещата. Ако прочетеш ривютата за Fluval 4-та серия на Хаген примерно по американските сайтове, ще намериш целия спектър мнения от "пълен боклук - изобщо не бачка" до "най-добрия филтър, който може да съществува".
Не виждам защо се засягаш от негативните мнения за Ресън - всеки има право на позиция, както и на това да я защитава.

nemak

от кой сайт се поръчва
явно не съм попадал

aquamalawi

Цитат на: "raven"
без значение дали е наи продавания китаиски боклук ,тои си е китаиски боклук.
.............................................................................. гладни въшки  ........................тая гладна измет - ще ни изплюскат ушите.
.
Нали това е акваристичен форум :?:
Стига с тоя расизъм :!:
Гарване, подочул си нещо от тук, от там, но не са ти ясни нещата.
Китайците произвеждат всичко и с  :!: всякакво качество :!: , просто според парите на поръчващия има вариации в качеството дори и на един и същ продукт :wink:
Пример: SERA,TETRA,HAGEN и т.н. отдавна работят с Китай.

Boby_

Цитат на: "aquamalawi"
Пример: SERA,TETRA,HAGEN и т.н. отдавна работят с Китай.

И HP, IBM, Sony също работят с Китай. Но технологиите и know how-то са си на фирмите, не на Китай. Китай се използва само като база за евтина и сравнително квалифицирана работна ръка, като западните марки, произведени там, си отговарят на западните стандарти за качество. Същото обаче не може да се каже за генеричните китайски марки, каквато определено е ресън - както raven вече каза, те не отговарят пред никого, не подлежат на стандартизация и затова гаранции за потребителите практически няма. Вярно е, че в Китай се произвежда всичко и с всякакво качество, вкл. и високо, но поради липсата на стандарти никой не може да е сигурен на какво ще попадне.

aquamalawi

RESUN продава в Германия.....

Boby_

Цитат на: "aquamalawi"RESUN продава в Германия.....

И? Какво доказва това? Че са качествени? Или че са в състояние да конкурират ЦЕНОВО западните марки? Намерили са си пазарна ниша, продават. Като вземат ISO9001 да кажем, вече ще е друго.
Конретно за ресън аз лично съм направил цифром и словом две покупки на техни стоки и двете са пълен боклук. Не мога да твърдя, че всичко тяхно е калпаво, но и никога няма да потретя тая грешка да купя пак ресън, а и ще се опитам да предпазя всеки друг от нея.
Струва ми се, че приемаш нещата лично. Търговец си, защитаваш честта на съсловието и на колегите ти, които внасят конретно ресън и изобщо китайски стоки - това е разбираемо и в него няма нищо лошо. Но все пак дай да си говорим направо - китайското си е китайско и има още много вода да изтече, докато китайско престане да е синоним на калпаво.
:wink:

aquamalawi

Първо се търси пробив там където е по-лесно, в случая-цените
после пазара се разширява-чрез качеството-това е простата схема
на Китайците.
Стига да решат могат да извадят перфектно качество на добра цена.
Просто същия завод който работи за Запада пуска своя марка.......

Boby_

Цитат на: "aquamalawi"
Стига да решат могат да извадят перфектно качество на добра цена.
Просто същия завод който работи за Запада пуска своя марка.......

Безпорно е така. Има доста примери в хардуера - марката A4 да речем.
Но в оборудването за акваристиката още не са го направили. Говорим си  за бъдещи събития - нека първо стане, пък тогава да хвалим китайската техника.   :lol:  :wink:

NikolaV

Малко офтопик...
Цитат на: "Boby_"...Като вземат ISO9001 да кажем, вече ще е друго.
...
Значи вися аз в офиса, пламнала ми е главата от писане на търгове и в частност от подготвяне и печатене на ISO 9001 сертификати...
Влизам във форума за разтуха и за да не гледам думата ISO за малко... Не е честно ще знаете... :ang  :ang  :ang  :ang

tishovsx

А за какво се взима ISO 9001 в България....много просто, за да се участва в търгове, фирма без това ISO не може да участва в каквото и да е било, е за това, а качеството си е същото и начина на работа, жалко ама факт !
IN A REEF AQUARIUM, ONLY BAD THINGS HAPPEN QUICKLY

aquamalawi

Цитат на: "tishovsx"А за какво се взима ISO 9001 в България....много просто, за да се участва в търгове, фирма без това ISO не може да участва в каквото и да е било, е за това, а качеството си е същото и начина на работа, жалко ама факт !
И мен ме бяха подгонили едни досадници да ми дават такъв сертификат

miTko

Само един въпрос: защо въпросните неща не се правят в България, а в Китай? И по-лоши ли щяхме да ги направим?
                                      (знам отговорите :( )
Разни мои АКВАРИУМИ 

aquamalawi

Цитат на: "miTko"Само един въпрос: защо въпросните неща не се правят в България, а в Китай? И по-лоши ли щяхме да ги направим?
                                      (знам отговорите :( )
......държавна "политика"......

77

Цитат на: "aquamalawi"Първо се търси пробив там където е по-лесно, в случая-цените
после пазара се разширява-чрез качеството-това е простата схема
на Китайците.
Стига да решат могат да извадят перфектно качество на добра цена.
Просто същия завод който работи за Запада пуска своя марка.......
перфектно качество на добра цена :shock: такова чудо няма :!: учудвам се ако наистина си го мислиш :shock:
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs29.postimg.org%2Faeehc6buv%2FDSC_1686_copy.jpg&hash=9bc922c588fba1c702ad9ed785674aa0520d3910

SERA

Цитат на: "aquamalawi"
Цитат на: "raven"
без значение дали е наи продавания китаиски боклук ,тои си е китаиски боклук.
.............................................................................. гладни въшки  ........................тая гладна измет - ще ни изплюскат ушите.
.
Нали това е акваристичен форум :?:
Стига с тоя расизъм :!:
Гарване, подочул си нещо от тук, от там, но не са ти ясни нещата.
Китайците произвеждат всичко и с  :!: всякакво качество :!: , просто според парите на поръчващия има вариации в качеството дори и на един и същ продукт :wink:
Пример: SERA,TETRA,HAGEN и т.н. отдавна работят с Китай.

Всичко на сера се произвежда в Германия( всичките храни), Германия,  Италия, Словения и Франция - техника и оборудване. Добре е да се говори с факти, не с предположения.

Raven

аз имах предвид китаиски марки, - тетра , хаген,сони и др, не са китаиски а е лицензирано производство със собствен вътрешен качествен контрол за които отговорност носи запазената марка.аз имам фотоапарат,телевизор,сиди,компютър и друга произведена в китаи техника в къщи но това не е китаиска техника а лицензирано  производство със  стриктен качествен контрол.въобще не говоря за този аспект а за реалната китаиска стока която се произвежда пиратски ,без да минава през контрол - така наречените илиянски боклуци.
тонове такава стока ми е минала през ръцете ,така че съм подочул малко повече отколкото си мислиш.
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

SERA

Цитат на: "SERA"
Цитат на: "aquamalawi"
Цитат на: "raven"
без значение дали е наи продавания китаиски боклук ,тои си е китаиски боклук.
.............................................................................. гладни въшки  ........................тая гладна измет - ще ни изплюскат ушите.
.
Нали това е акваристичен форум :?:
Стига с тоя расизъм :!:
Гарване, подочул си нещо от тук, от там, но не са ти ясни нещата.
Китайците произвеждат всичко и с  :!: всякакво качество :!: , просто според парите на поръчващия има вариации в качеството дори и на един и същ продукт :wink:
Пример: SERA,TETRA,HAGEN и т.н. отдавна работят с Китай.

Всичко на сера се произвежда в Германия( всичките храни), Германия,  Италия, Словения и Франция - техника и оборудване. Добре е да се говори с факти, не с предположения.

Имах предвид мнението на aquamalawi:: "Пример: SERA,TETRA,HAGEN и т.н. отдавна работят с Китай. "

aquamalawi

Цитат на: "SERA"
Цитат на: "aquamalawi"
Цитат на: "raven"
без значение дали е наи продавания китаиски боклук ,тои си е китаиски боклук.
.............................................................................. гладни въшки  ........................тая гладна измет - ще ни изплюскат ушите.
.
Нали това е акваристичен форум :?:
Стига с тоя расизъм :!:
Гарване, подочул си нещо от тук, от там, но не са ти ясни нещата.
Китайците произвеждат всичко и с  :!: всякакво качество :!: , просто според парите на поръчващия има вариации в качеството дори и на един и същ продукт :wink:
Пример: SERA,TETRA,HAGEN и т.н. отдавна работят с Китай.

Всичко на сера се произвежда в Германия( всичките храни), Германия,  Италия, Словения и Франция - техника и оборудване. Добре е да се говори с факти, не с предположения.
Извинете за неточността,грешката е моя ......БЕЗ SERA :!:

aquamalawi

.
ЦитатАктивен въглен не се прави толкова лесно по принцип. Във вакуумна камера са напича с горещ газ над 450 градуса.
Нищо под 10 лева ни би било активен въглен. Ама, а де де...

Ако приемем че това твърдение е вярно,излиза че нито една световна фирма не продава "истински "активен въглен,което разбира се не е вярно(ако визираме цена за около 300гр).
Като представител на PRODAC моля мненията които давате да се базират на някакъв реален опит,защото противното е обикновенно заяждане.
Пълнежите на фирмата извоюваха добро име в нелека конкуренция и този факт заслужава уважение.

polo

Цитат на: "SERA"
Цитат на: "aquamalawi"
Цитат на: "raven"
без значение дали е наи продавания китаиски боклук ,тои си е китаиски боклук.
.............................................................................. гладни въшки  ........................тая гладна измет - ще ни изплюскат ушите.
.
Нали това е акваристичен форум :?:
Стига с тоя расизъм :!:
Гарване, подочул си нещо от тук, от там, но не са ти ясни нещата.
Китайците произвеждат всичко и с  :!: всякакво качество :!: , просто според парите на поръчващия има вариации в качеството дори и на един и същ продукт :wink:
Пример: SERA,TETRA,HAGEN и т.н. отдавна работят с Китай.

Всичко на сера се произвежда в Германия( всичките храни), Германия,  Италия, Словения и Франция - техника и оборудване. Добре е да се говори с факти, не с предположения.
...ха-ха-ха....това не значи че тази фирма не работи с Китай...
п.п. Имам предвид че в 1 краен продукт може да участват много подизпълнители, които не се споменават на етикета :wink:

FLEXX

ми аз съм си доволен ог Продак-а...
Стои ми вече в аквавриума 1 месец, тествам с метиленово - става по-бавно но го абсорбира и то изцяло. В едно бурканче слагам чаена лъжичка виглен използван досега в аквариума, 100-тина мл вода и 5 капки синьо. На другата сутрин водата е кристална....

Boby_

Цитат на: "FLEXX"ми аз съм си доволен ог Продак-а...
Стои ми вече в аквавриума 1 месец, тествам с метиленово - става по-бавно но го абсорбира и то изцяло. В едно бурканче слагам чаена лъжичка виглен използван досега в аквариума, 100-тина мл вода и 5 капки синьо. На другата сутрин водата е кристална....

То синьото само се разгражда, така че този тест не е много меродавен. Сложи синьо в 100 мл. вода без въглен, остави го същото време и сравни резултата.

FLEXX

Явно има и ментета на пазара - може да съм имал късмет и да съм купил от въглен на Продак, а не виглен в пликче с етикет Продак... :?  :?:  :!:

FLEXX

Оки Боби ще пробвам :idea:

FLEXX

3 дена стои това метиленово синьо и не се променя, даже и малко. Въглена си е наред, поне според мен.

AQUASAUR

FLEXX, ама голям веселяк си... :D  :P  :lol:
Като гледам датата на"Оки Боби ще пробвам" и на "3 дена стои това метиленово синьо и не се променя, даже и малко", се сещам за оня лаф на старшината от казармата:"От 5 минути ви гледам как 5 часа карти ми играете...! :shock:
За въглена не знам,ама ако митилена ти "не мърда" и до третия ден - то си е  направо "трепач"... :!:

niky

Понякога времето лети бързо  :lol:

FLEXX

е добре де, престарах се с "3-те" дена ама не се е променило...

zmeq

Как като сложиш въглена в буркан и очакваш да направи нещо при липса на циркулация ми е много интересно  :roll:
   Или очакваш всичко, което трябва да задържи доброволно да се напъха само?

FLEXX

Без да се обиждаш, нека ти е интересно - въглена си дръпна матиленовото и без циркулация

Similar topics (2)

41676

Публикации: 4
Прегледи: 3499

1113

Започната от aquamalawi


Публикации: 10
Прегледи: 6390