• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
18.04.2024 05:43

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

"Активен въглен" на Prodac

Започната от Гарван, 23.02.2005 13:08

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

SERA

Цитат на: "aquamalawi"
Цитат на: "raven"
без значение дали е наи продавания китаиски боклук ,тои си е китаиски боклук.
.............................................................................. гладни въшки  ........................тая гладна измет - ще ни изплюскат ушите.
.
Нали това е акваристичен форум :?:
Стига с тоя расизъм :!:
Гарване, подочул си нещо от тук, от там, но не са ти ясни нещата.
Китайците произвеждат всичко и с  :!: всякакво качество :!: , просто според парите на поръчващия има вариации в качеството дори и на един и същ продукт :wink:
Пример: SERA,TETRA,HAGEN и т.н. отдавна работят с Китай.

Всичко на сера се произвежда в Германия( всичките храни), Германия,  Италия, Словения и Франция - техника и оборудване. Добре е да се говори с факти, не с предположения.

Raven

аз имах предвид китаиски марки, - тетра , хаген,сони и др, не са китаиски а е лицензирано производство със собствен вътрешен качествен контрол за които отговорност носи запазената марка.аз имам фотоапарат,телевизор,сиди,компютър и друга произведена в китаи техника в къщи но това не е китаиска техника а лицензирано  производство със  стриктен качествен контрол.въобще не говоря за този аспект а за реалната китаиска стока която се произвежда пиратски ,без да минава през контрол - така наречените илиянски боклуци.
тонове такава стока ми е минала през ръцете ,така че съм подочул малко повече отколкото си мислиш.
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

SERA

Цитат на: "SERA"
Цитат на: "aquamalawi"
Цитат на: "raven"
без значение дали е наи продавания китаиски боклук ,тои си е китаиски боклук.
.............................................................................. гладни въшки  ........................тая гладна измет - ще ни изплюскат ушите.
.
Нали това е акваристичен форум :?:
Стига с тоя расизъм :!:
Гарване, подочул си нещо от тук, от там, но не са ти ясни нещата.
Китайците произвеждат всичко и с  :!: всякакво качество :!: , просто според парите на поръчващия има вариации в качеството дори и на един и същ продукт :wink:
Пример: SERA,TETRA,HAGEN и т.н. отдавна работят с Китай.

Всичко на сера се произвежда в Германия( всичките храни), Германия,  Италия, Словения и Франция - техника и оборудване. Добре е да се говори с факти, не с предположения.

Имах предвид мнението на aquamalawi:: "Пример: SERA,TETRA,HAGEN и т.н. отдавна работят с Китай. "

aquamalawi

Цитат на: "SERA"
Цитат на: "aquamalawi"
Цитат на: "raven"
без значение дали е наи продавания китаиски боклук ,тои си е китаиски боклук.
.............................................................................. гладни въшки  ........................тая гладна измет - ще ни изплюскат ушите.
.
Нали това е акваристичен форум :?:
Стига с тоя расизъм :!:
Гарване, подочул си нещо от тук, от там, но не са ти ясни нещата.
Китайците произвеждат всичко и с  :!: всякакво качество :!: , просто според парите на поръчващия има вариации в качеството дори и на един и същ продукт :wink:
Пример: SERA,TETRA,HAGEN и т.н. отдавна работят с Китай.

Всичко на сера се произвежда в Германия( всичките храни), Германия,  Италия, Словения и Франция - техника и оборудване. Добре е да се говори с факти, не с предположения.
Извинете за неточността,грешката е моя ......БЕЗ SERA :!:

aquamalawi

.
ЦитатАктивен въглен не се прави толкова лесно по принцип. Във вакуумна камера са напича с горещ газ над 450 градуса.
Нищо под 10 лева ни би било активен въглен. Ама, а де де...

Ако приемем че това твърдение е вярно,излиза че нито една световна фирма не продава "истински "активен въглен,което разбира се не е вярно(ако визираме цена за около 300гр).
Като представител на PRODAC моля мненията които давате да се базират на някакъв реален опит,защото противното е обикновенно заяждане.
Пълнежите на фирмата извоюваха добро име в нелека конкуренция и този факт заслужава уважение.

polo

Цитат на: "SERA"
Цитат на: "aquamalawi"
Цитат на: "raven"
без значение дали е наи продавания китаиски боклук ,тои си е китаиски боклук.
.............................................................................. гладни въшки  ........................тая гладна измет - ще ни изплюскат ушите.
.
Нали това е акваристичен форум :?:
Стига с тоя расизъм :!:
Гарване, подочул си нещо от тук, от там, но не са ти ясни нещата.
Китайците произвеждат всичко и с  :!: всякакво качество :!: , просто според парите на поръчващия има вариации в качеството дори и на един и същ продукт :wink:
Пример: SERA,TETRA,HAGEN и т.н. отдавна работят с Китай.

Всичко на сера се произвежда в Германия( всичките храни), Германия,  Италия, Словения и Франция - техника и оборудване. Добре е да се говори с факти, не с предположения.
...ха-ха-ха....това не значи че тази фирма не работи с Китай...
п.п. Имам предвид че в 1 краен продукт може да участват много подизпълнители, които не се споменават на етикета :wink:

FLEXX

ми аз съм си доволен ог Продак-а...
Стои ми вече в аквавриума 1 месец, тествам с метиленово - става по-бавно но го абсорбира и то изцяло. В едно бурканче слагам чаена лъжичка виглен използван досега в аквариума, 100-тина мл вода и 5 капки синьо. На другата сутрин водата е кристална....

Boby_

Цитат на: "FLEXX"ми аз съм си доволен ог Продак-а...
Стои ми вече в аквавриума 1 месец, тествам с метиленово - става по-бавно но го абсорбира и то изцяло. В едно бурканче слагам чаена лъжичка виглен използван досега в аквариума, 100-тина мл вода и 5 капки синьо. На другата сутрин водата е кристална....

То синьото само се разгражда, така че този тест не е много меродавен. Сложи синьо в 100 мл. вода без въглен, остави го същото време и сравни резултата.

FLEXX

Явно има и ментета на пазара - може да съм имал късмет и да съм купил от въглен на Продак, а не виглен в пликче с етикет Продак... :?  :?:  :!:

FLEXX

Оки Боби ще пробвам :idea:

FLEXX

3 дена стои това метиленово синьо и не се променя, даже и малко. Въглена си е наред, поне според мен.

AQUASAUR

FLEXX, ама голям веселяк си... :D  :P  :lol:
Като гледам датата на"Оки Боби ще пробвам" и на "3 дена стои това метиленово синьо и не се променя, даже и малко", се сещам за оня лаф на старшината от казармата:"От 5 минути ви гледам как 5 часа карти ми играете...! :shock:
За въглена не знам,ама ако митилена ти "не мърда" и до третия ден - то си е  направо "трепач"... :!:

niky

Понякога времето лети бързо  :lol:

FLEXX

е добре де, престарах се с "3-те" дена ама не се е променило...

zmeq

Как като сложиш въглена в буркан и очакваш да направи нещо при липса на циркулация ми е много интересно  :roll:
   Или очакваш всичко, което трябва да задържи доброволно да се напъха само?

Similar topics (2)

1113

Започната от aquamalawi


Публикации: 10
Прегледи: 6390

41676

Публикации: 4
Прегледи: 3498