• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 14:41

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

"Активен въглен" на Prodac

Започната от Гарван, 23.02.2005 13:08

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

dido

Е как разбра, че са хит в цяла Европа  :lol: Да не би да си гледал статистиката на магазините из континента? Или имаш впредвид, че са хит на нашия пазар - обяснимо е защо.

Моите наблюдения са, че популярните марки за подобна техника по света са EHEIM, DUPLA, DENNERLE, TUNZE, JAGER, HAGEN. Едва ли някой на запад, който има достатъчно пари, би предпочел продукт на RESUN пред такъв на някоя от гореизброените фирми. Ако се намери такъв бих го обявил за луд на момента :lol:

2001

Цитат на: "dido"Е как разбра, че са хит в цяла Европа  :lol: Да не би да си гледал статистиката на магазините из континента? Или имаш впредвид, че са хит на нашия пазар - обяснимо е защо.

Моите наблюдения са, че популярните марки за подобна техника по света са EHEIM, DUPLA, DENNERLE, TUNZE, JAGER, HAGEN. Едва ли някой на запад, който има достатъчно пари, би предпочел продукт на RESUN пред такъв на някоя от гореизброените фирми. Ако се намери такъв бих го обявил за луд на момента :lol:
Уважаеми DIDO , много е дълго да ти обяснявам къде и какво съм гледал, по простата причина че аз самия отделям много време за тази дейност ( " гледам.... " ) :D.Но ти сам можеш да напишеш в "Гугъла" например RESUN+AQUARIUM, или нещо подобно, и ще видиш учудващо много линкове към европейски (и не само )сайтове които предлагат, рекламират и "хвалят" продуктите на въпросната фирма.
Но ти признавам че си :shock: наблюдателен !!
Наистина това са някои от водещите фирми за техника и ...., но съгласи се че не всички имат възможност да карат MERCEDES = :cry:
5 -10 % може би - да. Но аз поне немога да обявя останалите 90 - 95 % за луди ! :wink:

dido

Този спор започва да звучи малко странно, но не мога да се сдържа да не ти отговоря:

1. Това, че подобни марки присъстват в продуктовите каталози на европейски web-магазини не ти дава основание за извод, че тези марки са "хит в цяла Европа !!!! ". По тази логика всеки продукт в ценовата листа, от най-евтиния до най-скъпия,  би могъл да се нарече "хит в цяла Европа !!!! " :-)

2. Цените на RESUN са достатъчно съизмерими с тези на т.нар. от теб Мерцедеси при продуктите за аквариуми. Ще ти дам няколко примера:

Канистър RESUN AE 308 с дебит 900 л/ч струва  E58.00 = ~ $77:
http://ns19.hosteur.com/~francedi/catalog/product_info.php?products_id=101&osCsid=f55f31aaf27e7867ea746919b81f1a92
Канистър EHEIM 2217 с дебит 790 л/ч струва E67.00 = $90:
http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&category=77650&item=4370712852&rd=1

Нагревател RESUN RH-2001 300 W струва Е11:
http://ns19.hosteur.com/~francedi/catalog/product_info.php?products_id=384&osCsid=f55f31aaf27e7867ea746919b81f1a92
Нагревател SERA 300 W струва Е22:
http://aquajeya.free.fr/SERA%20TARIF%20COMPLET%202004.htm

Ако ми се наложи да купувам канистър и избирам между EHEIM за $90 и  RESUN за $77, избора е ясен - ще дам $13 отгоре за EHEIM-a. Не бих се набутал за китайския боклук след като разликата в цената е само $13.

При нагревателите разликата е двойна, но цената е доволно ниска така или иначе. Ако си спестя парите за нагревателя ще ме е шубе при всяко бъркане в аквариума.

3. Относно ровенето в интернет. Ако търсиш с ключови думи "resun price" Google ще ти изкара 28,300 хита. Съответно търсене с ключови думи "eheim price" ще ти изкара 70,500 хита. По твоята логика марката eheim е 2.5 пъти по-популярна от марката RESUN и като нищо мога да я номинирам за "хит в цяла Европа !!!! "  :lol:

За финал - доводите ти са несериозни. Не можеш да ме убедиш, че претенциозния западен клиент би избрал китайска марка със съмнително качество и надеждност пред реномиран и утвърден с годините производител на подобна техника.

2001


2001

1.Факта че десетки други например китайски фирми изобщо не са споменати във въпросните каталози би трябвало да ни говори че:  "RESUN" всепак с нещо са направили впечатление !!!
2.Това че цените на RESUN са достатъчно съизмерими с тези на т.нар. от мен Мерцедеси при продуктите за аквариуми, би трябвало да ни повтори че :" RESUN" всепак са с доста добро качество !!!
3. Относно ровенето в интернет.Все пак "RESUN" е само на 7 години.И това че за такова кратко време е придобила такава известност ( 2.5 от " рейтинга" на "EHEIM"), и то в ЕВРОПА !!....,би трябвало да потвърди че "RESUN" наистина са с добро качество!
За финал трябва да съберем 1+2+3 и ще получим че "" наистина са хит в Европа ( същото се отнася и за САЩ) !!!
А това какво би предпочел лично ти ...или аз ....
Логиката е че щом "RESUN" се продава на тези цени и с такава реклама в Европа и САЩ, значи ги бива все пак !Независимо от твойто или мойто в случая мнение :cry:
Между другото аз лично ползвам"FLUVAL" и "LIFE TECH"-(никому неизвесна, но отлична "жълта" фирма).От друга страна никога не бих повторил грешката да взема техника на "SERA", или нагревател"JAGER"
:?

Boby_

Цитат на: "2001"1.Факта че десетки други например китайски фирми изобщо не са споменати във въпросните каталози би трябвало да ни говори че:  "RESUN" всепак с нещо са направили впечатление !!!
2.Това че цените на RESUN са достатъчно съизмерими с тези на т.нар. от мен Мерцедеси при продуктите за аквариуми, би трябвало да ни повтори че :" RESUN" всепак са с доста добро качество !!!
3. Относно ровенето в интернет.Все пак "RESUN" е само на 7 години.И това че за такова кратко време е придобила такава известност ( 2.5 от " рейтинга" на "EHEIM"), и то в ЕВРОПА !!....,би трябвало да потвърди че "RESUN" наистина са с добро качество!
За финал трябва да съберем 1+2+3 и ще получим че "" наистина са хит в Европа ( същото се отнася и за САЩ) !!!
А това какво би предпочел лично ти ...или аз ....
Логиката е че щом "RESUN" се продава на тези цени и с такава реклама в Европа и САЩ, значи ги бива все пак !Независимо от твойто или мойто в случая мнение :cry:
Между другото аз лично ползвам"FLUVAL" и "LIFE TECH"-(никому неизвесна, но отлична "жълта" фирма).От друга страна никога не бих повторил грешката да взема техника на "SERA", или нагревател"JAGER"
:?

Как да ти кажа, доста време прекарвам из американски форуми и мога да те уверя, че практически никой в САЩ не е чувал за ресън, камо ли да ги купува. Лично аз си купих два малки вътрешни филтъра на ресън и съм толкова разочарован, че не бих повторил тая грешка повече. Тръгват и спират когато си искат, шумят като за тройно по-голям филтър, абе изобщо ужасно ненадеждни са.
Имам вътрешен филтър на Life Tech - наложи се да му лепя ротора на третия месец, защото се разпадна. Иначе в интерес на истината е изключително безшумен при доста добър дебит.
Имам и нагревател Jager, който взех на старо заедно с настоящия си аквариум преди 5 години. Оттогава не съм го вадил от водата, практически не го изключвам и температурата не е мръднала от зададената стойност. Кажи от какво точно си недоволен от Jager-ите.
Тезата ми е, че китайското си е китайско. Спор няма, в последните години напреднаха много по отношение на качеството, но все още не могат да издържат на сравнението със западните производители.

dido

Пак ти казвам, логиката не ти е силната страна :-)

Не можеш да си правиш изводи за това колко се продава една марка по броя на хитовете в Google. Трябва ти статистика на продажбите в магазините, а такава няма как да получиш :-)

Цените са подобни, защото големите фирми са изнесли производството си в страни с евтина работна ръка - са да са конкурентни на пазарите с цени, освен с качеството.

RESUN е създадена през 1989, т.е. фирмата е на 16 години, не на 7. Въпреки това за мен тази фирма е синоним на калпава стока и не бих си хвърлил парите за нещо такова - "сделано" от китайска фирма. Не ме убеждавай, че RESUN не отстъпва на марки като JAGER или SERA. Това е смешно. Ако тази фирма се сдобие с know-how като на "мерцедесите" в бранша, то ще е поне след 50 години :-) Дотогава нека си продава боклуците на африканските пазари.

И последно два въпроса - ти да не би да си дистрибутор на RESUN тук, та затова да защитаваш ревностно тази марка пред хората тук - като онзи, дето продаваше PRODAC? И втория въпрос - ти да не би да караш Лада, щото е мнооого популярна и не толкова лоша спрямо марка като BMW примерно   :lol:

tishovsx

Голям спор се заформя... :D но аз като уважаващ себе си човек, не бих си купил стока от "малкия жълт човечец", нагревателя твърдо Jager или Sera, много мислих какъв канистър да си купя...Сера ?, Флувал ? все добри филтри, но като помислих трезво, накрая взех Ехеим и защо ли  :?:  :idea:
IN A REEF AQUARIUM, ONLY BAD THINGS HAPPEN QUICKLY

Raven

впрочем ако някои е представител на някоя марка - Продак,Ресун или която и да е друга , добре е да се легитимира ,да обясни кои е и с какво точно се занимава  - това ще е полезно за онези които все пак имат интерес към тези марки по една или друга причина.
от такова заяждане търговията не печели - вижте Сера - те си защитават тяхната стока  ,обясняват кое какво е и по този начин са полезни на доста хора а и на себе си.
моето мнение за  поднебесната империя е добре известно , но все пак има хора които биха си купили китаиска стока по разни причини - точно на тях трябва да обясните като хората какво да изберът.
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

NO CARRIER

А бе защо не вземете да отворите една нова тема за кавги, ами сте седнали да освинвате тази?!  :x
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

dido

Това не е кавга, разбира се. Това е спор, чиято идея е да изясни дали китайските стоки за акваристика са сравними с утвърдените марки на световните пазари. Както се зане - в спора излиза истината.

Както обикновено става във форума, темата се измества - този спор наистина е за отделна тема.

aquamalawi

Лелеее......какъв спор се  е вихрил вчера...
По въпроса за вносителите мога да кажа че аз внасям, макар и не редовно, PRODAC.
Въпреки това мнението ми за въглена е изцяло обективно и е резултат от личен опит и 3-годишни ЕЖЕДНЕВНИ контакти с водещи акваристи не само от СОФИЯ.
Иначе и за кьоравия е ясно че този форум обслужва интересите на SERA.
А мнението ми за RESUN е че съотношението цена-качество е много по добро отколкото при други фирми.

dido

За обслужването на интересите не си прав. Хората от СЕРА са доста добри търговци, доколкото мога да преценя. Видяха, че този форум се посещава от много хора и влязоха тук с предполагам подходяща оферта към собственика на сайта.

Обзалагам се, че от този механизъм за самореклама - пряко общуване с крайния потребител - имат полза и двете страни. СЕРА печелят известност на марката и преки отзиви за качеството на продуктите си. За посетителите на сайта организират конкурс, награди, допълнителна информация за продуктите си за заинтересуваните и т.н. Освен това най-важното - предполагам, че вратата тук е отворена за всеки потенциален рекламодател. От това очевидно ще спечели и той, и хората, които са тук.

Това е пряка покана към тебе (aquamalawi) - ако смяташ, че предлагаш добър продукт, защо не използваш същия механизъм? Може би ще ти се осигури и банер, и самостоятелна рубрика.

aquamalawi

Цитат на: "dido"За обслужването на интересите не си прав. Хората от СЕРА са доста добри търговци, доколкото мога да преценя. Видяха, че този форум се посещава от много хора и влязоха тук с предполагам подходяща оферта към собственика на сайта.

Обзалагам се, че от този механизъм за самореклама - пряко общуване с крайния потребител - имат полза и двете страни. СЕРА печелят известност на марката и преки отзиви за качеството на продуктите си. За посетителите на сайта организират конкурс, награди, допълнителна информация за продуктите си за заинтересуваните и т.н. Освен това най-важното - предполагам, че вратата тук е отворена за всеки потенциален рекламодател. От това очевидно ще спечели и той, и хората, които са тук.

Това е пряка покана към тебе (aquamalawi) - ако смяташ, че предлагаш добър продукт, защо не използваш същия механизъм? Може би ще ти се осигури и банер, и самостоятелна рубрика.
От скоро съм в този форум но още не съм видял лошо мнение за нещо от SERA, което е....странно.

dido

Ами значи са им достатъчно добри продуктите. Уверявам те, на мен не ми плащат за реклама  :lol: Цените им са адекватни на пазара, доколкото може. Начина за търговия през интернет с куриери ме кефи на макс - вече на няколко пъти си получавам нещата направо в къщи.

Разбира се, им и неща, които не ми харесват. Примерно набутах се за система за СО2. От магазина ме увериха, че бутилката е двулитрова. След като дойде поръчката се оказа, че бутилката е 0.5. литра, а такава на мен не ми вършеше работа. Нямаше как да я откажа обаче - и това си беше набутване за мен.

Similar topics (2)

41676

Публикации: 4
Прегледи: 3483

1113

Започната от aquamalawi


Публикации: 10
Прегледи: 6388