• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 22:36

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Отзиви за продукти

Започната от sho, 10.06.2004 23:28

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

sho

10.06.2004 23:28 Last Edit: 23.04.2009 15:57 by sho
Идеята на темата  е следната - пускате мнение с положителен ли отрицателен характер за даден продукт  - съобщението трябва да съдържа  името на продукта и фирмата производител(вносител),  и задължително причините поради които сте недоволни или доволни  - аз периодически ще упдейтвам темата включвайки в списъка новите подпълнения. За мое улеснение можете да слагате и + или - отпред. Мнения пуснати от търговци няма да се зачитат а при некоректно поведение ше се предлагат на администратора за санкции ;), също така ако забележите такова мнение ше ви моля да обърнете внимание.
В случай че някой друг е изкоментирал продукт което вие искате да коментирате - чувствайте се свободни и вие да да го направите.
Темата е само и изключително за отзиви всички коментари ще се третират като спам

<<<<<<< Храни >>>>>>>

Храна:"Artemia Eggs HOBBY" .Производител "Dajana PET"+
Храна: "Tropica ".Производител "Dajana PET"++
Храна: "Energy Vital ".Производител "Dajana PET"+
Храна: "Cichlid GRAN ".Производител "Dajana PET"+
Храна: "Sera Vipan".Производител "Sera "++
Храна: "Бяла ларва".Производител "Руто "+
Храна: "Tetra WafferMix".Производител "Tetra"+
Храна: "Gold ".Производител "Dajana PET"+
Храна:"SERA Vipagran". Производител "Sera"--
Храна: "Sera micron".Производител "Sera "+
Храна: "Tablets -adhesive(лепящите се таблетки)".Производител "Dajana PET"+
Храна: "Spirulina Chlorella".Производител "Dajana PET"+
Храна: "Tetra Pro Color".Производител "Tetra"++
Храна: " Спирулина и хлорела ".Производител "Dajana PET"+
Храна: "Sera Wels-Chips".Производител "Sera "+
Храна: "DajanaPet Color ".Производител "Dajana PET"+
Храна: "DajanaPet Flora ".Производител "Dajana PET"+
Храна: "Сера корал ликюид ".Производител "Sera"+
Храна: "Тетрафреш делика ".Производител "Tetra"+
Храна: "Сера флора".Производител "Sera"+
Храна: "NovoPleco".Производител "JBL"+
Храна: "TETRA FIN GOLD JAPAN".Производител "Tetra"++
Храна: "Sera Goldy Royal".Производител "Sera"+
Храна: "Sera Discus Granulat".Производител "Sera"+
Храна: "Sera Vipagran".Производител "Sera "++
Храна: "Tetra Min".Производител "Tetra"+
Храна: "Sera  GranulateMenu".Производител "Sera"+
Храна: "Sera  Bottom (WAVE)".Производител "Sera"+
Храна: "Sera  Viformo  ".Производител "Sera"+
Храна:"Premium Bottom Fish". Производител "OTTO"-
Храна:"Artemia Eggs HOBBY". Производител "Dajana PET"-
<<<<<<<  Препарати >>>>>>>

Препарати: Против кожни паразити,гъби и бактериални инфекции-"FMC" Производител "Dajana PET"+
Препарати: Абсорбираща нитратите смола("нитрат стоп") - разпространител "Дискус.бг" +++
Препарати: GH тест на Prodac -
Препарати: Тестове на Sera +++
Препарати: "Tetra Algizit ".Производител "Tetra" -
Препарати: тестове NO3 и PO4. Производител "Sera"+
Препарати: тест за желязо Ferin. Производител "Фирмата на К. Ратай!" -
Препарати: Sera Aquatan. Производител "Sera"++++
Препарати: "Sera-ectopur". Производител "Sera"+
Препарати: "Sera-oodinopur". Производител "Sera"+
Препарати: "Sera-Nitrivec". Производител "Sera"++
Препарати: "Aquaformula Pro Vitamin+ ". Производител "Евгени Младенов"+
Препарати: "Тетра нитрат минус" .Производител "Tetra" -
Препарати: "Тестовете за магнезии и калции ".Производител "Sera" -
Препарати: "Sera-Phosvec (гранулат )". Производител "Sera"+
Препарати: "JBL Algol". Производител "JBL "+
Препарати: "Ferropol 24 ". Производител "JBL "+
Препарати: "Тестове за Ca,PO4,NH3,NH4,NO3,NO2".Производител "Sera" -
Препарати: "Sera Algovec".Производител "Sera" -

<<<<<<<  Оборудване >>>>>>>

Оборудване : Нагревател Jager 250 В++
Оборудване : Вътрешните филтри на AquaEl +++
Оборудване : лампите Sylvania Grolux++
Оборудване : Външен филтър AquaEL FAZ-1 100L.Производител "AquaEL"+
Оборудване : Външен филтър EHEIM 2213. Производител "EHEIM"+
Оборудване : Външен филтър EHEIM Liberty 2042. Производител "EHEIM"-
Оборудване : Вътрешни филтри Jialu hj-311B,hbl 301. Производител "Jialu"+
Оборудване : Вътрешни филтри SUNSUN hj-111B. Производител "SUNSUN"+
Оборудване : Електроннен баласт на Osram 2х18W. Производител "Osram"+
Оборудване : Нагревател Tetra 100. Производител "Tetra" ++
Оборудване : Нагревател Shark +
Оборудване : Вътрешен филтър Sera Fil 120. Производител "Sera"+
<<<<<<< Торове >>>>>>>

Торове: "Сера флорена ".Производител "Sera"+
Торове: "Сера флорена ".Производител "Sera -
Торове: "Tetra PlantaMin ".Производител "Tetra"+
Торове: "Proflor ".Производител "Dajana PET"+
Торове: "Тензо коктейл ".Производител "--"+
Торове: "JBL ferropol".Производител "JBL" -

<<<<<<<  Продукция >>>>>>>

Продукция : Растенията на АКВАРИУМ-БГ+
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fsho-services2.hit.bg%2F81145289603.png&hash=b42dc24e05e44d4204fa084b00e78775791436e1

Boby_

Честността изисква да сложа един + на абсорбиращата нитрати смола, продавана от дискус.бг. Не знам кой е вносител (предполагам, че е дискус.бг), не знам и кой е производител - ако на опаковката има повече информация за потребителя по отношение на вносител, производител, срок на употреба, никак няма да е лошо - в крайна сметка това са подробности, но важни. Но в крайна сметка продуктът е добър.
Още нещо - описаният начин на употреба във външния филтър може и да е най-добрият, но е крайно непрактичен, защото смолата трябва да се рециклира значително по-често от срока на почистване на един външен филтър. За сметка на това обаче постигнах чудесни резултати, като поставих смолата във вътрешен филтър с малък дебит, увита в дунапред за отстраняване на грубото механично замърсяване - така едновременно работи доста добре и е лесна за подмяна и рециклиране. Това само като споделяне на опит - може да е полезно като информация за бъдещи купувачи.
Sho® - Добавено  

cardin

Един - за  GH теста на prodac. Колкото и капки да капех не можа да промени цвета в зелено. + за   тестовете на сера те си променят цветовете а колко са точни само те си знаят, ама аз мисля че са и точни.
Sho® - Добавено  

HanibalKing

а аз давам един  "+" за  нагревателя на Sera 100W . Поолзвам го вече седмица и съм ного доволен.Температурата е същата като от термометъра :D  :D  :D  8)
Sho® - Колегите са прави изчакай поне един сезон  да мине и тогава давай оценка - ако се пак настояваш ше ти добава +са но го упомени изрично

Boby_

Ами като ще слагаме плюсове за продукти, нека да е за качествени такива. Имам един нагревател Jager 250 В, който работи вече повече от 10 години без всякакви отклонения от зададената температура. Толкова е точен и постоянен, че напълно ми спестява дори поглеждането към термометъра. Не знам дали някой в момента внася тази марка в България, но искам да сложа един + на нагревателите Jager.
Sho® - Добавено  

NO CARRIER

Искам да похваля и да дам един плюс за храната Tropica на Dajana PET. Tasty & Healty пише, рибите я кльопат с кеф и без остатъци, ама аз лично не съм я опитвал. ;-)
Sho® - Добавено  
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

Stas

И аз използвам Tropica на Dajana Pet. Наистина не знам защо, но я предпочитат пред тази, която им давах до момента (нея ще запазя в тайна). Един "+" и от мен за нея.

Още един "+" и за една друга храна на Dajana Pet: Energy Vital. С нея си храна порастващите рибки и съм много доволен, защото растат бързо, здрави и ... не ми цапа водата, което иначе е болна тема.

За магазините:

1. Един "+" от мен за магазина на DISCUS.BG в Пловдив. (Другите не съм ги виждал). Наистина забележителни усилия са положени там!

2. Един "+" за магазина в Мусагеница - "Зоомания". За разлика от някои странни личности, аз винаги съм намирал там добър съвет и любезно отношение.

3. Един "-" за магазина на "Солунска" до пл. Славейков - бедно на риби, високи цени, няма кой да попиташ, а и преди време като питах получих такива съвети, че още ги помня. (Не с добро :wink: )
Sho® - Добавено  

Longanlon

+ за вътрешните филтри на AquaEl - имам такъв, който закупих преди две години и от тогава общо взето съм го спирал за повече от 2 минути само когато си пренареждам аквариума. Все още е безшумен и работи както се очаква от него. Конструкцията му е проста и лесна за обслужване. С малко усилия може да са модифицира за по-добри резултати.
Sho® - Добавено  
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ffeeds.feedburner.com%2FLonganlon.2.gif&hash=89a29c11af8a650ec7ddb49df6bd62ce3a6f8f5b

6aro

Един + за "нитрат стоп" на Дискус.БГ. Много добре се справя с нитратите в аквариума с папагалите.
Sho® - Добавено  
Палудариум: 120/80 (16 вода; 64 надводна част )/40
острови: размери в най-широката си част - 23/18/40; 43/20/40; 10/19/13

nixanbal

+ 3a Cichlid GRAN на Dajana Pet.
Преди малко я взех от Big_Gonzo - цихлидите много я харесаха, даже по-малките не пускат гранулките, въпреки че не могат да ги налапат наведнъж:)
Т.е. ако имате много малки рибенца не е подходяща за тях, но за средно големи и големи е идеална.
Sho® - Добавено  
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi48.photobucket.com%2Falbums%2Ff237%2Fnixanbal%2FMalawiTank_baner.jpg&hash=b6a3b805af52b2039354d101738ed74ce9cd7bab

6aro

Цитат на: "Stas"Никой досега не е казал откъде си пазарува качествени растения...

Аз съм казал
ЦитатОт техника до храни и филтърни пълнежи и от аквариуми до риби и растения.
Даже сега имах един Оцелот зелен дето само основен корен беше и сега е с нови листа и се развива добре. А това го дължа и на хувавия тор на Сера, така че слагам един "+ за тора им и + за тестовете им PH, KH, NO3-4, Fe, CO2.
+ и за Сера випан много я харасват рибите.
И + за Руто бяла ларва
Sho® - Добавено
Палудариум: 120/80 (16 вода; 64 надводна част )/40
острови: размери в най-широката си част - 23/18/40; 43/20/40; 10/19/13

Longanlon

+ храна за сомчета и други дънни риби Tetra WafferMix. Храната се приема с охота от рибите, след година хранене с нея те са в чудесно здравословно състояние и с ярки цветове. Особено подходяща за смучещи сомчета, защото е на твърди хапчета и могат да си я смучат и огризват дълго време. Поради това, че е твърда, тя не се ратрошава или размива лесно и не замърсява водта в аквариума.
Sho® - Добавено
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ffeeds.feedburner.com%2FLonganlon.2.gif&hash=89a29c11af8a650ec7ddb49df6bd62ce3a6f8f5b

Longanlon

- за СЕРА Флорена. в нея липсват важни за здравето на растенията микроелементи, а резултатите от торене с нея до сега са ми били само поява на водорасли. Така или иначе, който се заеме да тори, би трябвало да знае достатъчно, за да си прави сам торове или поне от кого да купува. Тия фирмени шишенца са полезни само за хора като оня дето го видях оня ден при Кимбайците - даде сто лева за златни рибки, взе няколко растения. Оплака се, че предишните му растения се разпадали и като го питах каква лампа има, каза  - никаква. Викам му - ми те затва не ти растат, а той - ти пък кво разбираш, аз ги торя с **** (не беше флорена, ама от сорта)  :roll:

- за Tetra Algizit - когато начевах в растениевъдството, от неправилно торене (със Флорена :)) и поради други грешки, водта ми позеленя, а зелената брада започна да превзема всеки ден нови територии. Слагането на хапчетата Алгицид не промени положението нито на йота.

+ за тестовете NO3 и PO4 на SERA - показанията им общо взето съвпадат с тия на професионални лабораторни тестове (разминаванията са в рамките на допустимото за нуждите на акваристиката)

+ за лампите Sylvania Grolux - растенията са здрави и чевени, както ги искам. наистина дават слаба светлина, но според мен това се компенсира с пик в необходимия спектър.
Sho® - Добавено
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ffeeds.feedburner.com%2FLonganlon.2.gif&hash=89a29c11af8a650ec7ddb49df6bd62ce3a6f8f5b

Desmoria

От мен има един огромен плюс храната за златни рибки на  "Dajana PET" - "Gold". Златните ми рибки само за 3 седмици добиха невероятни цветове и са много жизнени, и за втори път хвърлят хайвер (това вече незнам дали е от храната).
Sho® - Добавено
В този форум има много опитни акваристи, които на драго сърце биха помогнали и дали съвет... Съветът е безплатен, а какво ще направите с него, е това което му придава стойност.

Longanlon

- за храната SERA Vipagran. Бившата ми приятелка беше вегетарианка и се изхранваше с картофи, моркови и други такива треволяци. Веднъж докато й разглеждах кухнята забелязах кутия с надпис "Соеви гранули" (тя си надписва кутиите с продукти). Полюбопитствах и отворих. Самите гранули се оказаха страшно познати и на вид и на мирис. В началото не можах да се сетя, но за минута загрях - ами те изглеждаха и миришеха точно, ама абсолютно точно като Випагран. Оказа се, че и навкус са същите ( да бе, опитах я випаграна в къщи после).

Ясно е, че във всички храни за риби се слага пълнежен материал - не може да са само от крил и спирулина. Но по мое менение съдържанието на чиста соя в тази храна е над 90%, което никак не отговаря на нуждите на аквариумните рибки. Освен това, самите рибки никак не са очаровани от вкуса на тази храна - ядат я безпроблемно само по-лакомите, докато всички други, ако имат избор, предпочитат храните, миришещи нормално за описания на опаковката състав. Килитата ми примерно я лапат и я плюят веднага.
Sho® - Добавено
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ffeeds.feedburner.com%2FLonganlon.2.gif&hash=89a29c11af8a650ec7ddb49df6bd62ce3a6f8f5b

Similar topics (5)

24731

Публикации: 312
Прегледи: 176227

41676

Публикации: 4
Прегледи: 3483

3786

Публикации: 5
Прегледи: 54427

3789

Публикации: 359
Прегледи: 194250

29373

Публикации: 5
Прегледи: 4165